Angelika a sultán

• Francie Angélique et le sultan (více)
TV spot

Z chudého šlechtického statku, přes šťastné manželství v pohádkově bohatém zámku, chudobu, pařížské podsvětí, králův dvůr a přízeň, pirátskou loď i tržiště s otrokyněmi – taková byla cesta krásné Angeliky za její životní láskou hrabětem Jeoffreyem de Peyrac. V páté, závěrečné části filmové série se Angelika, hraběnka de Peyrac, setkává s Osmanem Ferrajim, moudrým eunuchem, který má v plánu stvořit z ní třetí ženu sultána Mulaye Ismaila, a tedy vládkyni Maroka. Jeoffrey de Peyrac předstírá, že je jedním z galejníků, aby se tak dostal do marockého Meknesu, spojil se s vlivnými přáteli a pokusil se svoji ženu zachránit. Mezitím Angelika odolává požadavkům Osmana Ferrajiho a mocného sultána. Hrozí jí, že stráví zbytek života v harému sultána. Ale ani zde, v nebezpečí života, nechce Angelika zradit svého manžela a stále věří, že se znovu setkají. (Česká televize)

zurivymlok

Tak Jeoffrey nám bojuje proti králi, protože je proti jeho zlovolné moci, zatímco jemu samému slouží stovky oškubaných (tudíž patrně velmi špatně placených) sluhů. Neopomněl mít ani svůj osobní harém sotva plnoletých holčin. Ano, v naivní představě jsou s ním všichni dobrovolně - ale o to víc by je mohl odměnit, když možná nejbohatším mužem planety.// Tento díl je asi nejvíce exotický a jako dítě jsem to měl rád. Dneska mi spíše chyběla Paříž, která mi přišla zajímavější. Zde byla zajímavá jen postava Osmana a to od začátku až po jeho velmi bolestný konec. Angelika díky tomu, že ví, že je Jeoffrey naživu a snad i z nedostatku příležitostí již nesouloží s kde kým, ale jinak je to tradiční Angelika, která sultánovi odpírá, co dala jiným a všichni kolem ní umírají. Celkově nejslabší díl. P.S.: Všimli jste si že pří útěku z vězení občas Peyrac zapomněl kultat? :-) ()

Boylina

No alespoň nějaký další dobrodružství, vedle nudného dvora s Ludvíkem, kde jenom mydlej karty a vedou snobské debaty. Nahlédnout do harému není vůbec špatný, hudba krásná. Závěr trochu bez náboje, nejspíš, aby se udělal dojemnější. Nicméně Colin umřel zbytečně, ale asi to tak chtěli, protože pro Angeliku přece umřel každý. Každopádně, hezky se na to koukalo a na M. Mercier se jen tak nezapomene. ()

lenka26

Filmy o Agelice jsou podle mě jsou jedny z nejlepších v historii filmů, ale tenhle je ze série nejméně úspěšný. Jinak Příběh o Angelice miluju. ()

Bradley

Colin Paturel utíká s Angelikou z paláce. Využívá tak náhody, že sultán a Osman Ferraji odjíždí za Peyracem. Přesto ale má domluvenou plachetnici, která na ně skutečně čeká u pobřeží ve chvíli, kdy tam po několikadenní cestě pouští přijedou. S kým se na tom dohodl, když byl 12 let držen na území paláce jako sultánův otrok? A jak? Mobilem? ()

vecnaAmbra

Treba si uvedomiť, že Žofré bol napokon kvôli svojej láske ochotný prezradiť celé svoje tajomstvo výroby zlata a tak vlastne svojím spôsobom obetoval celý majetok. Nikdy som síce potom nepochopila, prečo museli žiť tak dlho v odlúčení a absolvovať všetky tie peripetie. Samozrejme Angelika nemohla za to ak ju uniesli, ale v podstate Žofré ju musel opustiť, aby ho ona všade hľadala a napokon ju Žofré aj tak kupoval naspäť. Angelika sa v prvých častiach ide pretrhnúť kvôli ich dvoch deťom, no napokon zdá sa, že sa na ne akosi vykašlala, je iba Angelika na mori, Angelika na súši, Angelika proste hľadá Žofrého a omieľa svoje Žofré, Žofré tak často, až to píli uši. Vždy lepšie však v podaní českej "Angeliky", než keď som počula slovenský dabing v znení horenosa Studenkovej. Ďalšie časti už nemohli byť natočené, lebo pravdepodobne už ďalej viedli len nudný manželský život a kto by bol na to zvedavý. Klamala by som však ak by som sa tvárila, že výstrižky krásnej angeliky a sexi žofrého som nemala založené v zošite či nejakej knihe. Svojho času keď Angelika náhodou bežala v televízii, hlásili nevídanú sledovanosť, takže aj keď sa navonok môžme tváriť aké je to hlúpe, svojím spôsobom je to jeden veľký fenomén a Mercier hoci s pridanými vlasmi a umelými mihalnicami je nepopierateľne krásavica, takže napokon by som sa jedinej časti neopovážila dať menej ako štyri hviezdy. ()