Wood Job!

Uddžobu

Kamisari nânâ nichijô

Komedie / Drama

Japonsko, 2014, 116 min

Oddechový film, který nejen pobaví, ale pochlubí se krásnými záběry na japonský venkov, který ovšem není ten typicky známý – není totiž plný rýžových políček, ale vysokých stromů. Bavilo mě to, obešlo se bez patetických keců, herecké výkony byly na výbornou (obzvláště Sometani, ten kluk je tak obyčejný, až je radost na něj pohledět a užívat si, že umí hrát). Jak tomu u Japonců většinou bývá zvykem, nejedná se čistě o komedii, ale v příběhu je divákovi nastíněn i život na japonské vesnici, tradice i stále odlišné myšlení od lidí ve městě a hodnoty. Jak se říká: má to přesah. Film na mě působil krásně uceleným dojmem, kdy divák opravdu vidí tu změnu v Hiranovi (nemluvě o tom, že tuto změnu velmi dobře vyjádřil i způsob snímání kamery). Pěkný film o šíleně pyšném princi. Silné 4*. Titulky.(31.12.2014)

Japonská komedie? Byl jsem hodně skeptickej,ale dostal jsem skoro dvě hodiny zábavy. Júki Hirano je správnej městskej týpek, kterej nemá ani páru o tom, co se děje za hranicema města,natož jak se žije ve vesnici plné dřevorubců. Jestli máte v plánu vybírat si svoje budoucí povolání žvýkačkou,tak to zkuste. Třeba se to povede stejně jako jemu. 85%(14.4.2015)

Příjemný film v němž ta komediálnost není přemrštěná, jak jsem čekal, ale bylo to takové milé a zábavné. Jen pár prvků bylo trošku uejtých, jinak pohoda. Líbila se mi výprava, prostředí, vesnice i to pojetí a nakouknutí do několika tamních zvyklostí.Herci a herečky vesměs sympatičtí a výkony uvěřitelné. Jelikož díky škole se stromy a dřevem spojenou, kterou jsem vystudoval a obecnému mému vztahu k toulání v lesích, mě tento film okouzlil i tímto. Není to vyloženě emoční, je to takové nad věcí a jak již bylo jinými zmíněno, oddechové. Ve finále jim trochu nevyšel střih, kdy starosta povzbuzuje kácení a zároveň kácí, takže to vypadá, že povzbuzuje sám sebe, jakoby se rozdvojil :)(31.5.2015)

„POJĎTE SE MNOU PRACOVAT DO LESŮ!…“ /// Nevím jak vy, ale já teda moc zkušeností s japonskejma komediema nemám. Hrátky s peklem jsou asi jediný, který měli bejt vtipný jako komedie. Jinak se většinou jedná vo ten druh humoru, u kterýho si připadám spíš jako úchyl. Ani tahle žlutá Cesta z města do Babovřesk (hoď sem vodkaz… seš měkej, co?) vlastně není úplně normální. Júki je jouda, co les neviděl ani na vobrázku, ale lásce neporučíš, takže maže za holkou z letáku. Chová se jako idiot, ale vono si to buduje takovej ten japonskej smysl pro humor… no, ještě že všechno kolem je krásně zelený! Vesnička plná různejch lidí, chybí jen stará Škopková. Důležitá je hlavně práce v lese a vztah, k… ke všemu. Je z toho cejtit vůně dřeva, při šplhání po stromech mám závrať (sem ti říkal, ať nečumíš dolů!) a romantika z toho necáká po hollywůdsky, ale jen tak podpráhově a snad i mile. Část filmu zabere jakejsi svátek bohů stromů, hory, a všeho možnýho, takže mrkneme i na místní folklór. To v těch gore kravinách nenajdete! Júki je stejnej kokot jako na začátku, ale se všema se už sblížil, takže to jeho roční dobrodružství nemůže dopadnou jinak, než že … No, zas taková bomba to není. Ale jestli mám volit místo pro život v Japonsku, volím si vesnici! Klidně i tu dřevařskou firmu pana Nakamury. Páč kdo jednou přivoněl… (k lesu, ty vole!) /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Knihu „Kamusari Nana Nichijo“, kterou v roce 2009 napsal Šion Miura, číst nebudu. 2.) Zjistím, že i v Japonsku maj lesy. 3.) Thx za titule ,,Belete“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne(12.2.2015)

Velmi příjemný a milý snímek plný úsměvných scén, který ve mně na okamžik probudil touhu přidat se k Júkimu a žít v zapadlé horské vesničce, kde to voní dřevem a život plyne poklidným tempem. Dokonale jsem se odreagovala a pobavila. Musím se přiznat, že ačkoli je Šinobu Jaguči jedním z mých oblíbených režisérů, od tohoto filmu jsem toho moc nečekala, a o to víc jsem si ho užila. Už teď se těším na jeho další.(3.5.2015)