Cherry Tree

David Keating

Brendan McCarthy

Eleanor Bowman

John Walsh

Irská variace na Rosemary má děťátko jak vidno nesedne každému, ale já byl spokojený. Skvělý nápad se stonožkami, plíživá kamera, svatyně hluboko v kořenech stromu a pár škopíčků krve. Výborná oplodňovací scéna, strhávání kůže, podřezávání, naražení na kovové bodce. Tajemno a poetika italských filmů, jako by inspirováno minimálně Argentem. Fajnové. ,,Vy jste čarodějnice?"(7.8.2016)

• *CARNIFEX*

Potom čo sa mladá Faith dozvedá, že jej milovanému otcovi, trpiacemu zákernou chorobu, zostáva posledných pár týždňov života, uzatvára s jednou z čarodejníc pakt, vďaka ktorému ho raz a navždy uzdraví. Ako to už ale býva zvykom, nič nie je zadarmo, a tak za splnený sľub musí študentka vykonať niekoľko úloh, vďaka ktorým splatí svoj dlh. Bohužiaľ, s temnými silami sa bežné dohody neuzatvárajú, a tak sa Faith čoskoro presvedčí, že dané rozhodnutie nebolo až tak rozumné, ako sa pôvodne domnievala. Chvála bohu, že tú pomerne komorne nudnú, úvodnú polhodinku, ktorá sa rozhodne viac venovala vývoju vzájomných vzťahov teenagerov, než hororovým prvkom, doplnilo niekoľko nápadito originálne spracovaných scén so "sympatickým" hmyzom. Keď sa aspoň v úplnom závere (konečne) dostavilo nejaké to gore či masky, aspoň z časti človek môže vyjadriť spokojnosť na úrovni nemedaile hodných 50%. Po dlhej dobe človek siahne na obľúbený žáner, a aby toho zas na pár dní nechal. To je fakt strašné čo sa momentálne produkuje za sračky, na čo všetko musí fanúšik hororu pozerať, aby aspoň z časti spatril minimum vyhľadávaného. Atmosféra žiadna, o kvalitnom scenári nemôže byť ani reč.(27.3.2016)

Příjemná záležitost, která zase po delší době přichází s čarodějnickou tématikou. Sice se ze scénáristického hlediska nejedná o nic světoborného, ale film dokázal vytvořit slušnou atmosféru, čarodějnické obřady měly něco do sebe a se závěrem přišlo hodně dobré gore i kvalitní masky. Možná by se dalo brblat, že to nepřišlo dřív, ale pak by to nemělo takový efekt. Bavila i dvojice hlavních hereček a v případě Anny Walton nechápu, že není obsazována víc. Potěšil a vlastně i rozesmál podařený konec, takže za mě palec nahoru. 75%(18.7.2016)

U filmových fantasy pro teenagery nebo o teenagerech většinou zvracím, nebo aspoň kleju jako pohan. Ale Cherry Tree mě hodně bavil. Dobrý příběh, hezký vizuál, zajímavé prostředí irského maloměsta, něco bizarních, krvavých, kruťáckých a černomagických obrazů, dobré herecké obsazení v čele s výbornou Naomi B. Ale právě k ní mám zároveň i trochu výhrady - ne že by se mi nelíbila, naopak, zahrála skvěle, ale ona a panna? A navíc ještě šikanovaná? Dobrý vtip, dokážu si spíš dobře představit, že holka jako ona šikanuje celý zbytek třídy. Tedy pokud se právě neúčastní nějakého divokého skupinového sexu. Pro tuhle roli by se mnohem lépe hodila taková mladá Sissy Špačková, ale co naplat. Každopádně zábavná oddechovka s hodně pěkným zakončením, které přesvědčivě přechýlilo trochu váhavý jazýček mých bodových vah směrem nahoru.(2.3.2017)

Vůbec to nebylo tak špatný, jak by se podle hodnocení mohlo zdát. V podstatě takový malý, ale celkem temný horor, jenž svým námětem jakoby vypadl z nostalgických osmdesátek. Spolek čarodějnic se chystá k nekalostem a posloužit jim má mladá holčina se svým budoucím dítětem. Čekejte spoustu stonožek, něco z gore i klasických masek a hlavní záporačku, co ksichtem evokuje nepříjemnou Béatrice Dalle z brutálního masakru Inside. Navíc je tu několik pěkných mordů, jedna vyvedená lekačka, závěrečná transformace a nulový prostor pro humor. Suma sumárum - levný, ale celkem dobrý.(29.7.2016)