poster

Billy Jack

Akční / Drama

USA, 1971, 114 min

 • Derek
  **

  billy jack je novodoby western (indian je hlavny hrdina, v tomto pripade vojnovy veteran a polomiesanec billy jack a hlavny zaporak je serif a jeho poskoci... teda taky western na ruby) a obrana hnutia hippies... na to ze je film propagovany ako akcny sa tu moc akcie nedockame (ale ked na nu pride je celkom slusna a tom laughlin vie slusne kopat) ale coho je tu nadmerne mnozstvo je kecov o slobode a rovnosti (ozehave tema v sedemdesiatich rokoch, jedna 15 minutova scena je zo zasadania nejakeho mestskeho snemu a diskusie medzi zastupitelmi mesta a mladezou...) co je pri skoro dvojhodinovej stopazi az smrtelne (a dalsie dve casti boli dlhsie a dlhsie a viac neznesitelnejsie)...(6.10.2012)

 • fragre
  ***

  Jací to byli ti poindiánštělí hipíci naivkové. To je přece naivní, chtít žít po svém a v míru, takhle přece svět nefunguje, zvláště když to překáží byznysu. Ovšem zde to není žádná komuna žijící volnou láskou, jako spíše terapeutické středisko pro teenagery uprchnuvší před násilím z domova. Kupodivu toto není tak naivní film, jak se zprvu zdá, a ani konec není až tak optimistický. A zřejmě byl svého času považován i za trochu podvratný, když jej odmítla distribuovat společnosti 20th Century Fox. Pravda, ta figura Billyho Jacka je dost nepravděpodobná - mstitel bezpráví jak z westernu, přitom tak trochu předchůdce Stevena Seagala, co se bojových technik týče. Pěkné exteriéry, ale nevyrovnané herecké výkony.(24.7.2017)

 • danecek24

  29. Zlatý Glóbus za rok 1971 - nominace (1) - Objev roku (herečka) - Dolores Taylor(5.1.2009)

 • T2

  Rozpočet $800,000Tržby USA $98,000,000Tržby Celosvetovo $-(17.5.2009)

 • LiVentura
  ****

  Moderní westernový hrdina chrání všechny, kteří to potřebují.. Billy Jack opět ve formě!(29.6.2018)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace