Reklama

Reklama

Welp

Trailer

Sam je dvanáctiletý kluk, který to nemá v životě vůbec lehké. Chodí totiž do skautského oddílu, ve kterém je největší zábavou se do něj strefovat a šikanovat ho. Nejhorší ze všeho je jejich vedoucí Peter, který, jak se zdá, našel až sadistickou zálibu v jeho ponižování. Tento rok se má oddíl vydat do kempu, kde koluje podivná legenda o smrtícím nebezpečí, které hrozí všem táborníkům. Nikdo tomu samozřejmě nevěří, až na Sama, který zjistí, že legenda je krutá pravda. Jak se ale zdá, nikdo mu nevěří, a tak se všichni dostanou do smrtícího nebezpečí. Nelítostný zabiják už si totiž pro ně jde. (topr harley)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (77)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Velmi očekávaný horor s vynikajícím trailerem je nakonec poměrně mdlý a nevýrazný. Dá se kochat krásnou přírodou, zajímavými pastmi, krásnou maskou záporáka, odvážným a sympatickým hlavním hrdinou, ale hororového toho příliš nenabídne, vraždy jsou celkem vynalézavé, ale málo krvavé a šokující, spíše je to taková dobrodružná "sranda". Na Belgii určitě solidní výkon, ale zarytým fanouškům se Welp příliš neodvděčí. 2* si tak krásně natočený horor nezaslouží a na 4* je však málo důsledný ve vraždách. 65% ()

tron 

všechny recenze uživatele

Miestami priemerná, miestami parádna (belgická!) mäsiarčina. Poteší sympatický kasting, pekná lesná výprava, plno drsných scén, množstvo kontroverzných scenáristických rozhodnutí (zomierajú postavy, od ktorých by ste to vážne nečakali + megatemný záver) a tvrdé gore. Ale tiež predvídateľný scenár a neveľmi zaujímavé postavy. Niekedy je to na 40%, niekedy na 80%. Tak dávam 60%, ale ak máte v láske camp slashery, určite si to pozrite. Boh múch skombinovaný s Piatkom 13 a knihou Oddiel od skvelého Nicka Cuttera. ()

Reklama

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Měla to být renesance kempového slasheru v tradici Pátků, v níž skautíky na letním táboře ohrožuje buranský zabiják a jeho mladý maskovaný učedník. No, znovuzrození se ale nakonec tak úplně nekoná. Řemeslně snese Welp nejpřísnější kritéria - takhle hezky natočený horor se nevidí každý den. Krásné lesní prostředí, vizuálně atraktivně nasnímané, světlo baterky probleskuje mezi stromy, malý záporák má originální masku a sídlo velkého záporáka je příjemně temné a špinavé. Ale co z toho, když je to vlastně jen úplně no reason vyvražďovačka bez jediné sympatické postavy. O záporácích se toho člověk moc nedozví - jen že mají důmyslné podzemní útočiště (jak se to tam vzalo a co to přesně je?), po lese nastražené bizarní pasti (MacGyver by záviděl) a celou oblast mají zabezpečenou sofistikovaným systémem čidel, který je upozorní, když do oblasti někdo vstoupí. Působí to, jako kdyby hlavní záporák musel mít alespoň doktorát z nějakého technického oboru, ale ruku na srdce, ve skutečnosti spíš vypadá, jako kdyby byl buranem co neumí do pěti počítat. Vraždy nejsou úplně marné, ale není jich příliš a určitě vyloženě neohromí. Navíc film tak úplně nevyužije fakt, že většina potenciálního masa na porážku jsou děti - ohrožení dětí by u diváka jednoznačně vzbudilo větší strach a napětí (ještě když by třeba byly milé a sympatické, ale to už bych chtěl asi moc), jenže ony v reálu skoro vůbec ohrožené nejsou, zabijáci se uspokojují výhradně na dospělých vedoucích tábora a na náhodných kolemjdoucích. Celkově jsem se obstojně hororově bavil, v závěru je to docela napínavé, ale vzhledem k prvotřídní technické kvalitě měl film být lepší než "obstojný". Závěrečný zvrat mi nadto přišel jako nepříliš uvěřitelný, což jen utvrdilo mé v podstatě rozpačité dojmy. 6/10 ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

Lesní slasher tak nějak připomínající otřesnou sérii Wrong Turn a trochu snad oldschoolové "campovské slashery" ... Do půlky je to fakt strašná otrava, navíc sem nepochopil, proč se tam mluví asi snad třemi jazyky a mělo to eng titulky, ale to už je detail. Co je dobrý, tak fajn lesní atmosféra a druhá poloviny s mrazivým závěrem. Pár docela vtipných a vydařených gore scén a lesních pastí potěší a jedna fakt rozesmála (padající klády ...). Nic extra, ale na ty 3* v rámci subžánru se to nakonec tak tak vydrápalo ... ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Kam se všichni těší, kdo to ví, a já to vím a ty to znáš. Tam kde číhá úchyl ve křoví, nepřítel náš, nepřítel váš. Tam v dáli ve valonském lese, už se na nás třese, proříznutý hrtan nebolí, tam jekot dětí a skřek babí, když Vlámy psychoš dáví, rozeznívá celé údolí. Malí skauti péro postaví a perverta tím zabaví, pak uslyší jen chropot bublavý, v krku díru krev zaplaví. Tam v dáli ve valonském lese, řev ozvěnou se nese, mrtvé děti už nic nebolí, tam pleskot střev masařky vábí a úchylák se baví, tam je naše krásné údolí. Pralinkářské „Hory mají pátek třináctého“. Nenaserou, ovšem ani nijak zvlášť nenadchnou. ()

Galerie (8)

Reklama

Reklama