Nakache jede, Omar Sy je bůh a i ta Gainsbourgová, kterou mám po Nymfomance zafixovanou jako symbol absolutní ženský nepřitažlivosti, je tam docela milá. Perfektní směsice sociálního dramatu o přežívání ilegálních imigrantů ve Francii a laskavého humoru a romance, přičemž ani v jednom film nesklouzne do parodie nebo vyhranění žánru. Perfektní. Nikdy jsem si nemyslel, že budu řvát smíchy vida jak někdo hladí koně. Tady se stalo.(19.4.2015)

Intouchables uctívám a doporučuji všem z řad nefilmových přátel a ještě jsem se nesetkal s nikým, kdo by byl zklamaný, ten film je prostě esenciálně geniální. A proto jsme byl hrozně zklamaný z Nepoužitelných a proto jsem se oprávněně hrozně bál Samby. Protože Omar Sy je démon, Pierre Richard nebo Louis de Funes své doby. Vůbec se to nebojím napsat, protože když dostane prostor na skopičiny předvádí je ve velkém stylu a moc vtipném. Další věc které jsem se bál, že to bude pro-imigrační nebo naopak proti-imigrační agitka. Protože mne všichni tihle sluníčkoví lidé, co by si doma nejradši ubytovali 10 uprchlíků a kripto fašisti, co jim vadí každý trochu opálený, serou zhruba tak stejně. Tohle se naštěstí nekloní ani na jednu stranu a hlavního ho hrdinu to prostě vrhá do situace, která je na hovno a moc se neřeší kdo za to může nebo jestli je to dobře nebo špatně. Omarův Samba je dobro-srdečný blázen, co se snaží přežít s trím co má a tak nějak omylem se u toho zamiluje. Zklamaný z toho nejsem, ale dvakrát mi nesedla kombinace dramatu, komedie a romance, tohle mohl Nakache s Toledanem namíchat daleko lépe. Neznám Coulinovu předlohu, ale skoro bych měl pocit, že se v jádre jedná o hutné drama o přistěhovalcích, které přepsali na míru Omary Sye. Ale přes všechny ty výtky je to hrozně fajn. Obsazení parádní, hudba krásná, bavil jsem se. Krásná i Charlotte Gainsbourg, nejsem MUDr. Uzel, ale po Nymfomance začínám mít celkem představu o jejích sexuálních preferencích. *:D* spokojených 7/10(23.6.2015)

Film Samba určitě zaujme, protože téma nelagálních emigrantů a uprchlíků je momenálně v kurzu. A je více aktuální než kdykoliv dřív. A tím že jde o francouze a jejich film, je to možná ještě větší trefa do tohoto problému. Taky žiju teď v zahraničí, takže o tom něco málo vím. Samozřejmě že v paříži a ve velkých městech je největší šance, že ho při nějakym tom zátahu chytnou. Kdyby žil v malé vesničce a dělal pomocné práce, třeba v zemědělství, byl by určitě méně na očích emigračnímu, a žil by si v klidu. Omar Sy opět sympaťák, tak jako v Nedotknutelných, plus hezký soundtrack. Zajímavá a pěkná drama/komedie, rozhodně stojí za to vidět.(16.2.2016)

Byl jsem hodně zvědavý co z tohohle vznikne, ta podoba s Intouchables je tam totiž dost vidět. Hlavní postava je přistěhovalec ze Senegalu a opět ho hraje vynikající Omar Sy. Byl to právě on kdo mě k tomuhle filmu přitáhl a v koutku duše jsem doufal že se tu stane něco podobného jako právě v Intouchables. Takový nářez to sice nebyl, přesto je ale Samba velice slušný film, těch chvil které pobaví tu sice neni tolik ale když už na nějakou dojde tak jsem se opravdu smál a stálo to za to. Omar Sy je pro mě v současnosti možná tím nejlepším komediálním hercem, nejsou to žádné trhlé komedie ve kterých by hrál, jsou to zajímavé dramata s pěkným odměřeným humorem a to je něco co já můžu. Dnes tedy za čtyři. --- Poslyšte pane Jebli, autobusem jste přijet nemohl. Kanáry jsou ostrovy, takže nemůžete přejet moře autobusem. Leda by to byl nějaký speciální autobus. – Přesně tak, byl speciální. (24.6.2015)

• Slarque

Snaha tvůrců zopakovat úspěch s Omarem Sym, naroubovat příběh na aktuální tématiku přistěhovalců a odlehčit to náhodnými, s příběhem naprosto nesouvisejícími scénkami, moc nefunguje. Výsledek neurazí, ani nenadchne, na (romantickou) komedii je málo vtipný, na drama příliš vykalkulovaný, takže zbyl jen takový snadno zapomenutý hybrid (50%).(9.2.2018)