Bylo by legrační, kdyby to spíš nebylo k zoufání, jak zde někteří uživatelé hodnotí především způsob, jakým film zobrazuje uprchlíky a nikoliv film samotný. No, ve filmu nejsou ukázáni uprchlíci s rohy na hlavě a opásaní tikajícím pásem. Jsou to prostě lidi, kteří hledají naději na lepší život v nové zemi. _____ Docela dobře snímek vykresluje situaci lidí, kteří se pohybují mimo zákon, ale zároveň se bez jejich podřadné práce Francie už neobejde. Milostný motiv není nijak extra romantický, je takový ušmudlaný, přesto upřímný. Nehraje ale hlavní roli. Snímek je tvořen spíše střípky ze života imigrantů. Zde použitý obsah filmu je hodně nepřesný. /16. 8. 17./(16.8.2017)

Ta kombinace Omara Sy a jeho francouzštiny mě desně bere, takže za mě rozhodně doporučuju mrknout bez českýho dabingu má to fakt svý kouzlo :).. K ději - Alice je skvělá líbí se mi její role a dost jsem se do ní vžila možná proto, že jsem taky tak trochu pako a se Sambou měli vážně fajn lidské spojení. A neopomenu kvalitní hudbu od Ludovica Einaudi..... Samba- tanec... náhodou úžasné jméno a suprový oddychový snímek ke kafi a sušenkám ..(13.7.2015)

Výborné francouzské sociální drama, které se dotýká velmi aktuálního tématu - migrantů.. Ukazuje nám nejen celkovou problematiku francouzských migrantů, jejich komplikovaného života na okraji společnosti, ale také jaká je multikulturní láska a jak snadno může neobyčejné setkání někomu ovlivnit život.. "Samba" film s Omarem Sy "Nedotknutelní" nepřekonává, ale velmi silně dotahuje.. Báječná podívaná a silný snímek, který příjemně pobaví svým inteligentním humorem..(12.12.2015)

Je to od Nakacheho a Toledana koneckonců obrovská troufalost. Opět útočí na diváka skrz nevtíravou Einaudiho hudbu, bodují díky aktuálnímu námětu a v první řadě spoléhají na zdrcující charisma a odzbrojující úsměv Omara Sy. A jako zázrakem opět vítězí. Jejich Nedotknutelnými tak důkladně prověřené zbraně neztratily ze své palebné síly vůbec nic a přestože je celá situace opět náležitě nadlehčena a pro pracující ze sociální sféry ve své podstatě tak trochu neuvěřitelná, nemám slov. Tohle je totiž pokus odvyprávět příběh z problematiky, nad kterou se sice drtivá většina lidí pousměje, dojme i zakroutí hlavou, ale po odchodu z kina zapomene. A takovým přece nejde nefandit.(10.4.2015)

Samba je milostným filmem v současné evropské džungli, s aktuální otázkou imigrantů...ale politika zde naštěstí tančila až druhý part, ten první tančil jednoznačně pan Omar Sy aka Samba Cisse, se Charlotte Gainsbourg....oba dva mě hrozně bavili, a svými strhujícími výkony mě vykouzlili přesně to, co jsem teď potřeboval. A to dobře míněný film s přirozenými dialogy, křehkou romantikou a přirozeným, dojemným koncem. U mě za 80%(19.6.2015)