Ale jo, nebyl jsem z toho sice tak mimo jako z Intouchables, ale pořád se jedná o velmi slušný počin. Tvůrci se mi svým humorem povětšinou trefovali do vkusu (a to je u mě co říct, obzvláště když jde o film) a dvě hodinky ve společnosti elegantní múzy Charlotte Gainsbourg a zdatně sekundujícího smíška Omara Sy utekly velmi příjemně. 80%(9.4.2015)

• kaylin

Docela zklamání. Přiznám se, že jsem od tvůrců i od obsazení čekal víc. Ne, vlastně od obsazení ne, protože Omar Sy je skvělý, stejně jako Charlotte. Věřím jim každou scénu, ale ten film má prostě strašně pomalý tah na bránu, no a nakonec je sám i celkem klišovitý a nenabídne pořádně nic nového. To je škoda.(30.12.2015)

Samba bol pre mňa výbornou filmovou voľbou. Nielen tu máme skvelé talenty Omara Sy a Charlotte Gainsbourg ale rovnako tu máme aj veľmi zaujímavý príbeh s veľmi dobrou tematikou. Osobne mám poslednej dobe pocit, že francúzi vedia ako robiť dobré filmy s príjemným humorom, uveriteľnými postavami a neotrepanými situáciami. Romanca medzi Sambou a Alice je skvelá a dobre sa sleduje, plus obaja sú zaujímavé postavy aj samé o sebe. Každý má svoje problémy a spôsoby, akými sa ich snaží riešiť. Jediný problém, ktorý z filmu plynie je fakt, že hoci to nie je absolútne priehľadné, ku koncu príde niekoľko scénok, ktoré očakávate a viete ako to celé nakoniec dopadne. Záver tým pádom trošku stráca. Vieme ako to dopadne, len scénky, ktorými sa tam dopracúvame sú naozaj zaujímavé a skvelé. Rád som tomu venoval svoj čas a možno sa k filmu niekedy aj vrátim. Ide o dobrý kinematografický kúsok.(29.6.2015)

Méně nesnesitelné než Nedotknutelní nejspíš i proto, že povrchnost a snobský humor jsou už tak silné, že tomu snad nikdo nebude cpát přesahy (aspoň doufám). Nahoru to táhnout především herci (Gainsbourgová!), kteří se ale tak soustředí na vyznění jednotlivých scének, že jejich postavám chybí celistvost. Není pak divu, že se nedaří budovat přesvědčivé vztahy mezi nimi. Krom momentů, kdy se hrdinové začali z nějakého důvodu na několik minut chovat jako retardované děti, aby byla legrace, to ale na té nejprimitivnější úrovni docela funguje i přes přestřelenou stopáž.(11.4.2015)

Francouzskou schopnost jemně zabudovat do svých zábavných filmů vážné sociální téma asi nikdy nepřestanu obdivovat. I tady příběh není typická hihňárna, ale je ti při jeho sledování příjemně, máš úsměv na rtu, ale pak přijde scéna, která připomene, že život umí dávat i facky a pak ten mráček zase odpluje a je fajn, ale jen to dý doby než se zase zatáhne. Je to hrozně šikovně odvyprávěný, filmařský cit je znát v každým záběru a pokud jde o herce, tak ty jsou super úplně všichni, ale Charlotte mě tady byla hrozně sympatická, takový pohodový trdýlko se srdcem na správným místě. Tímto bych chtěl poděkovat uživatelce Aurorka85 a uživateli Claudel, za mimořádně spontální přesun z hospody v Dejvicích na Febiofest na Smíchově, kde každá minut měla svou roli a Aurorce85 ještě spešl díky za výběr filmu a pozvánku navrch. Takhle neplánovaný nálet na kino jsem ještě nikdy neuskutečnil.(22.3.2015)