When Night Is Falling

Scénografie:

John Dondertman

Kostýmy:

Linda Muir

Lyricky laděná romance s velmi silným erotickým napětím. Erotické scény působí velmi věrohodně. Režisérka citlivě rozehrála svůj příběh, který ani jinak skončit nemohl. U těchto filmů hraje velkou roli to, že je točí právě ženy. Jsou totiž většinou mnohem citlivější a vnímavější. Řídí se emocemi. Jsou také více ochotné zaprodat svou duši. V podstatě jde o "červenou knihovnu", ovšem, s jedním nezanedbatelným rozdílem. Ano, je to silný a dojemný příběh. Ten mrtvý pes, který všechno zapřičinil, na konci vůbec obživnout neměl.(5.6.2009)

Jsem nadšený z křehkosti, s jakou se režisérce podařilo zachytit milostné tápání distinguované učitelky k svobodomyslné dívce. Kontrast dvou světů, dvou zcela odlišných způsobů vnímaní (postojů k životu, citů,..) ustupuje do pozadí před zamilovaností a touhou po druhém člověku. Banální, ale moc silné a dojemné.(30.11.2008)

Toho oživlýho psa bych nebrala vůbec vážně, mělo to cosi symbolizovat. Jinak docela dost dobrý, hlavní hrdinka je sympaťačka, jejího snoubence je mi trochu líto (neví, co udělal špatně - nepochopil, že to s tím nesouvisí - ach ti muži), cirkusácká dračice taky není nejhorší. ___ Líbilo se mi, že obě holky jsou fakt holky a ne nějaký mužatky a že jsou jemný a něžný. Jedinou věc, která mě moc nepřesvědčila, byl fofr, jakým si hlavní hrdinka uvědomila, jak na tom je.(23.4.2011)

Než naplno rozkvetla láska mezi vzornou, uvědomělou katoličkou Camille, pomýšlející na vdavky s dlouholetým snoubencem a nespoutanou lesbickou artistkou Petrou, prskala jsem vzteky jako podrážděná kočka (viz. výše uvedený obsah filmu) a přemýšlela o rázném ukončení snadno předvídatelné milostné podívané. Asi po dvaceti minutách jsem se uklidnila a rozhodla se dokoukat film do konce. Výsledné resumé? Slabší průměr.(26.8.2009)

• AgnesDee

Co to sakra mělo být?? Nejdřív zavře svýho psa do ledničky, pak se zamiluje do šílené Petry, která ji neustále stalkuje, pak se to dozví její přítel, který na to nehodlá reagovat a nakonec se naše úžasná (ne)hlavní hrdinka dvakrát napije, usne a nakonec si dá šlofíka ve sněhu, což se ukázalo, nebyl zrovna dobrý nápad. A ten pes? Po přečtení anotace jsem se těšila, že se super lesbickej film zvrhne v zombie apokalypsu, a pes z nějakého důvodu oživne jen tak na konci. A co ty super umělecký scény plný stromů, elektrického vedení a žehličky?? Co to mělo sakra znamenat?? Ale co, třeba jsem moc hloupá na to, abych pochopila tak super umělecký film. A málem bych zapomněla na ten šílený mix hudby a jeho hlasitost, přes kterou nešlo nic slyšet. Pokud na tento film narazíte, tak se připravte na těžký drogy a častý záchvaty smíchu.(8.10.2016)