poster

When Night Is Falling

Drama / Romantický

Kanada, 1995, 94 min

Režie:

Patricia Rozema

Scénář:

Patricia Rozema

Kamera:

Douglas Koch

Hudba:

Lesley Barber

Producenti:

Robert Lantos

Střih:

Susan Shipton

Scénografie:

John Dondertman

Kostýmy:

Linda Muir
(další profese)
 • bila.tecka
  ****

  Jsem nadšený z křehkosti, s jakou se režisérce podařilo zachytit milostné tápání distinguované učitelky k svobodomyslné dívce. Kontrast dvou světů, dvou zcela odlišných způsobů vnímaní (postojů k životu, citů,..) ustupuje do pozadí před zamilovaností a touhou po druhém člověku. Banální, ale moc silné a dojemné.(30.11.2008)

 • AgnesDee
  *

  Co to sakra mělo být?? Nejdřív zavře svýho psa do ledničky, pak se zamiluje do šílené Petry, která ji neustále stalkuje, pak se to dozví její přítel, který na to nehodlá reagovat a nakonec se naše úžasná (ne)hlavní hrdinka dvakrát napije, usne a nakonec si dá šlofíka ve sněhu, což se ukázalo, nebyl zrovna dobrý nápad. A ten pes? Po přečtení anotace jsem se těšila, že se super lesbickej film zvrhne v zombie apokalypsu, a pes z nějakého důvodu oživne jen tak na konci. A co ty super umělecký scény plný stromů, elektrického vedení a žehličky?? Co to mělo sakra znamenat?? Ale co, třeba jsem moc hloupá na to, abych pochopila tak super umělecký film. A málem bych zapomněla na ten šílený mix hudby a jeho hlasitost, přes kterou nešlo nic slyšet. Pokud na tento film narazíte, tak se připravte na těžký drogy a častý záchvaty smíchu.(8.10.2016)

 • IQ Tiqe
  ***

  Pěkný lesbický film. Aneb dilema jestli volit stávající vztah s mužem, nebo něco nového nejistého a s nejasnou budoucností se ženou. Dějově nic extra, ale holky byly pěkný a jedna měla nádhernej přízvuk. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.3.2013)

 • blackrain
  ****

  Lyricky laděná romance s velmi silným erotickým napětím. Erotické scény působí velmi věrohodně. Režisérka citlivě rozehrála svůj příběh, který ani jinak skončit nemohl. U těchto filmů hraje velkou roli to, že je točí právě ženy. Jsou totiž většinou mnohem citlivější a vnímavější. Řídí se emocemi. Jsou také více ochotné zaprodat svou duši. V podstatě jde o "červenou knihovnu", ovšem, s jedním nezanedbatelným rozdílem. Ano, je to silný a dojemný příběh. Ten mrtvý pes, který všechno zapřičinil, na konci vůbec obživnout neměl.(5.6.2009)

 • kiddo
  ****

  When night is falling žádným způsobem neinovuje klasický lineární vývoj tématu milostného vztahu a fabuli ničím překvapivým neobohacuje, je ale unikátní tím, jak silné ženské cítění z něj vyzařuje a jak dokáže i otřepaný námět osudové lásky na první pohled podat neotřelou cestou. Styl Patricie Rozemy je jemný a kultivovaný, chybí v něm obvyklá snaha o kontroverzi i s okázalou přepjatostí typickou pro filmy zabývající se homosexuální tematikou (které neustále kladou důraz na odstrčenost homosexuálů či jejich, z pohledu okolí, „nenormálnost“) a výsledný film pak působí velmi přirozeně a půvabně. Pohlaví režisérky je patrno i bez přečtení titulků, jelikož si nedokážu vzpomenout snad na žádný „mužský“ film, kde by byly hrdinky ztvárněny s takovou ženskou citlivostí k tématu, a byly tak cituplné, otevřené a něžné (na čemž mají bezpochyby zásluhu i bezchybné herecké výkony obou představitelek). Nechybí nepatetická romantika (první polibek následovaný euforickými stojkami), ani vášeň (sexuální scéna, která je překrásně smontovaná s cirkusovým číslem a podbarvena podmanivou hudbou, city přímo pulzuje). Člověk by si skoro až pomyslel, že skutečná láska dvou žen je tím nejkrásnějším vztahem, který může vůbec existovat.(31.7.2006)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace