poster

When Night Is Falling

Drama / Romantický

Kanada, 1995, 94 min

Režie:

Patricia Rozema

Scénář:

Patricia Rozema

Kamera:

Douglas Koch

Hudba:

Lesley Barber

Producenti:

Robert Lantos

Střih:

Susan Shipton

Scénografie:

John Dondertman

Kostýmy:

Linda Muir
(další profese)
 • IQ Tiqe
  ***

  Pěkný lesbický film. Aneb dilema jestli volit stávající vztah s mužem, nebo něco nového nejistého a s nejasnou budoucností se ženou. Dějově nic extra, ale holky byly pěkný a jedna měla nádhernej přízvuk. # [viděno: monitor, 2.0->5.1] # příběh 5 | hudba 5 | humor 0 | akce 0 | napětí 1 | pustil bych si znovu 6(5.3.2013)

 • blackrain
  ****

  Lyricky laděná romance s velmi silným erotickým napětím. Erotické scény působí velmi věrohodně. Režisérka citlivě rozehrála svůj příběh, který ani jinak skončit nemohl. U těchto filmů hraje velkou roli to, že je točí právě ženy. Jsou totiž většinou mnohem citlivější a vnímavější. Řídí se emocemi. Jsou také více ochotné zaprodat svou duši. V podstatě jde o "červenou knihovnu", ovšem, s jedním nezanedbatelným rozdílem. Ano, je to silný a dojemný příběh. Ten mrtvý pes, který všechno zapřičinil, na konci vůbec obživnout neměl.(5.6.2009)

 • Lord.Jim
  *****

  Toho oživlýho psa bych nebrala vůbec vážně, mělo to cosi symbolizovat. Jinak docela dost dobrý, hlavní hrdinka je sympaťačka, jejího snoubence je mi trochu líto (neví, co udělal špatně - nepochopil, že to s tím nesouvisí - ach ti muži), cirkusácká dračice taky není nejhorší. ___ Líbilo se mi, že obě holky jsou fakt holky a ne nějaký mužatky a že jsou jemný a něžný. Jedinou věc, která mě moc nepřesvědčila, byl fofr, jakým si hlavní hrdinka uvědomila, jak na tom je.(23.4.2011)

 • hirnlego
  ***

  Z filmu mi v paměti utkvěla snad jen lesbická scéna, která je přerušována prostřihy z cirkusového představení dvou artistek na visuté hrazdě - velmi zajímavá a působivá analogie. Ale jinak mi snímek přišel až moc "ukážeme, že taky umíme natočit intelektuální film a snad si nikdo nevšimne, že nám to vlastně ani moc nejde a spíš se v tom trochu malátně potácíme - tak třeba když tam dáme lesby, mohlo by to zabrat". Oživnutí zmrzlého psa bylo už jen pomyslným posledním hřebíkem do rakve, do které bych šoupla, když né celý film ani celkem nepříjemnou hlavní hrdinku, tak chcíplého psíka určitě - ten byl opravdu absolutně zbytečný. (3,5*)(27.8.2006)

 • lena60
  ***

  Než naplno rozkvetla láska mezi vzornou, uvědomělou katoličkou Camille, pomýšlející na vdavky s dlouholetým snoubencem a nespoutanou lesbickou artistkou Petrou, prskala jsem vzteky jako podrážděná kočka (viz. výše uvedený obsah filmu) a přemýšlela o rázném ukončení snadno předvídatelné milostné podívané. Asi po dvaceti minutách jsem se uklidnila a rozhodla se dokoukat film do konce. Výsledné resumé? Slabší průměr.(26.8.2009)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace