Povětří

V blízké budoucnosti na Zemi neexistuje dýchatelný vzduch. Prakticky veškeré lidstvo vyhynulo. Ti, kteří byli vyvoleni, aby obnovili společnost, přežívají v kontrolovaném umělém spánku. Jedinou naději na záchranu lidské rasy střeží dva inženýři, kteří musí denně čelit nástrahám obsluhy podzemního zařízení i známkám postupujícího šílenství. (Bontonfilm)

Ondrew

Ako inak... Pozriem na komentare k tomuto (v podstate) totalne minimalitickemu indie filmu, ktory rozhodne prenadherne cerpa z tematiky post-apoc... a co tradicne nevidim? Same premudrele kydy od vymyslu sveta a tym to asi tak hasne. Pre mna je tato snimka doslova ako "fresh air", cerpa z uplneho minima, no vo vysledku tvori (v ramci moznosti) maximum, co sa o mrte inych hollywoodskych debilinach velmi povedat neda, hoci maju vacsinou rozpocet snad 100x vyssi, nez Air. Co je zo vsetkeho najdolezitejsie (a specialne pri filme ako je tento), je bravurna atmosfera, ktoru sa tvorcom podarilo uplne vysperkovat (i s prispenim fajn soundtracku). Nadherne depresivna snimka, ktora (dla mojho osobneho nazoru) mala skoncit istym konkretnym momentom, ktory sa vo filme v zavere objavi... nanestastie, autori predsa len pridali este malu drobnost, ktora je tak trochu zbytocne "navyse". Ked uvazim, ze cely cas si svoj vzduch dychali iba 2 (slovom dvaja) herci, tym skor skratka tlieskam a skladam obom hlavnym protagonistom poklonu. Nuz... a nebyt spominaneho zaveru (ten vsak moze mnohym inym divakom pokojne vyhovovat), bez problemov by som prihodil este jednu hviezdu navyse, takto sa vsak predsa len drzim drobatko pri zemi. Tak ci onak udelujem velmi peknych a najma zasluzenych 65%. ()

NextOne

Norman Reedus typická postapo postava v typickém postapo filmu, tahle kombinace k sobě neslučitelně pasuje a bylo to vidět v tomhle filmu. Do toho druhá hlavní postava známý sci-fi/fantasy herec. Na to jaký to muselo mít malý rozpočet, tak tam dali opravdu skvělou dvojici, která rozhodně odvedla dobrou práci. Je škoda, že děj není promakanější, klidně bych si z toho dokázal představit nějakou trilogii i s cestou na povrch a průzkumem celé arálu či pozůstatků města. Tenhle film má prvky filmu MOON, kdy jeden až dva herci musí zvládnout celý film, který jak se zdá nebude nějak úspěšný. Já to hodnotím dost kladně, zvládli to na dobře, ale jak říkám mohlo to být lepší. ()

Raziel811

Základ zajímavý, místy i příjemně tíživá atmosféra, ale je vidět, že by se z toho dalo vymáčnout více bez ohledu na nízký rozpočet. ()

Motyuek

Zas tak špatné to nebylo. Vcelku průměrné drama zasazené do postapokalyptického světa. Herecké výkony obou hlavních na úrovni. Zajímavá hudba. Mít to v ruce zkušenější režisér určitě by z toho byla perla. Mně osobně se líbilo, že se tvůrci inspirovali Falloutem. Skříňky, dveře ... Už jsem si říkal, že hercům chybí jen ty modré přiléhavé oblečky s číslem 13. :-) ()

gael83

Smyčka, která se neustále opakuje ve velmi depresivní atmosféře s ochotnicky-šmíratým projevem, jakože studentský film to připomíná. Nuda! ()

Aresko123 odpad!

Velmi nudny film... strasna nuda. strasny herci, strasne kulysy.... vsetko v tomto filme je zle... strata casu a tych 95 minut sa da stravit aj ovela efektivnejsie, napríklad pozorovanim mraveniska.... ()

pan Spock

Poměrně zajímavá myšlenka na postapokalyptický film. Po chvíli sledování vám ovšem dojde, že spíš než osud lidstva, budeme sledovat kdo z dvou hlavních hrdinů je větší magor. Přiznám se, do konce filmu jsem na to nepřišel. Pro mě je tohle jako pro fandu scifáren prostě málo. ()

JerryPilsen

Komorní scifi,které ale splnilo všechna moje očekávání.Přes docela pomalý děj se nakonec dostaneme i k nějakému dramatickému konci,takže spokojenost. ()

dombas

člověk furt čeká, čeká, čeká...a najedou titulky a adios..nic na co bych se ještě někdy chtěl podívat. ()

Adam.Kubin

Vzhledem k tomu, že jsem u toho pracoval a jelo mi to na pozadí, v zasadě se to dalo. Vyloženě sednout si a sledovat to, to by asi nebylo ono. Ale já tyhle postapokalyptické věci mohu. Fakt je, že Lemova Měsíční noc je o tři třídy výše. ()

Dalajlada

Slabší průměr postapo sbírky filmů. Ničím to neoslní, ale ani neurazí. A tím, že nepřináší ani nic nového, ani nic nápaditého, tak se sám sráží pod úroveň. ()