Krvavý obchod

Asim Nuraney

Scénografie:

Rachel Lee Payne Darrow
  • sniper18

Po troch rokoch záporných a vedľajších postáv prichádza Jean-Claude Van Damme konečne zase s plnohodnotným akčným filmom, v ktorom stvárňuje kladného akčného hrdinu, takže som sa na to tešil, len škoda, že práve Pound of flesh mi zo všetkých jeho filmov príde najhorší. Zápletka je v poriadku, ale dejovo ma to teda moc nebavilo, celé je to až príliš pomalé a mdlé, takže som sa väčšinu času nudil a nevedel dočkať konca. Ernie Barbarash, ktorého som doteraz vnímal skôr neutrálne u mňa teraz výrazne klesol, vizuálne a technicky je to teda bieda, všetky tie zadné projekcie, nudné lokácie, digitálne zásahy stien a podobne, skutočne je na to problém pozerať. Sklamaním je aj akcia, súboje síce nemajú najhoršiu choreografiu, nájde sa tu pár efektných chvatov a pôsobia aj celkom kontaktne a surovo, ale moc ich nie je, takmer neustále sa odohrávajú potme, tie spomaľovačky to skôr kazia a navyše aj samotný Van Damme tu má viditeľne často dabléra. Takže mi celkovo prišli pozerateľné, ale moc ma nezaujali. Prestrelky už nestoja za nič, tu mi vadila hlavne absencia zásahov, zasiahnutý jednoducho len padne, nič viac, tá jedna naháňačka tiež nemá čím baviť a explózie pôsobia až moc umelo. A tak z akcie sa mi páčila hlavne celá situácia pri automobile, ktorá sa ako jediná neodohrávala potme a v nudných interiéroch a potešia aj dvoje zlomené väzy. Moc to nepodporia ani herci, Jean-Claude Van Damma samozrejme vždy rád vidím, no tu pôsobí až moc strhnane, čo si síce jeho postava vyžaduje, ale takto predsa len nie je až takým ťahúňom. Darren Shahlavi ako hlavný záporák je správne slizký, ale nemá moc priestoru a výber vedľajších postáv sa teda vôbec nevydaril, hlavne pobožný brat ma miestami poriadne otravoval a ani starý priateľ ma vôbec nebavil. Takže ma veľmi mrzí, že Van Dammovi musím dať podpriemerné hodnotenie, ale nejde inak, nudil som sa až príliš často a kladov je tu minimum. 45%(9.6.2015)

• Xmilden

Van Damme natočil po delší době veliký propadák. Tentokráte mu odeberou bez jeho vědomí ledvinu a divák sleduje, kterak různorodý (brácha, Číňan, krásná ženská) tým spouští záchranou akci. Na závěr se tvůrci snaží vydolovat z obecenstva nějakou tu slzičku, ale bohužel je to tak špatně natočené, že ta nepřichází. 20%(29.6.2015)

Jeana-Claude van Dammea mám rád,a patrí medzi mojich obľúbených akčných hercov...,ale čo sa týka týchto filmu tak konečne som / sme - dostal / dostali film kde si po dlhšej dobe zahral jednu z hlavných úloh...,a ako samotný film nebol najhorší ale zas ani najlepší...,lebo od tohto filmu má aj oveľa horšie filmy ako ,,Teror vo vlaku ,alebo niake tie cameo úlohy UFO,Dracie oči " a ja by som povedal že to je docela fajnovy akcny thriller... A sú tu aj konečne niake tie súboje,len škoda že krátke a tiež aj scény kde sa strieľa sú krátke..., ale za tú roznozku má u mňa plus lebo to docela bolo štýlové😉... Ale čo mi troška vadilo bol scenár ,a ja si myslím že keby to iný napísal tak by z toho mohol vzniknúť ešte lepší film než je... Ale bohužiaľ aj keď mám rád Van Dammea,tak musím dať iba 3 body / 3 hviezdičky... Film si určite ešte zopakujem,ale teraz moje hodnotenie filmu je 3 / 5.... Ale pri všetkej úcte ,sa teším na nového Kickboxera...,a okrem týchto nám dúfam že ešte naserviruje niaky poriadny akcny thriller... , a nie komédie tipu Vitajte v džungli..... ☺(19.6.2016)

Základ příběhu dobrý, omáčka okolo tupá. Akce taková středně dobrá až polovičatá. Ale co mi vadí nejvíc? Digitální střelba, digitální díry ve zdi, digitální kouř, digitální výbuchy. Omg, všechno v tomhle filmu je děláno levnou animací. To hrozně sníží už tak nižší úroveň filmu. Nakonec tím nejlepším na filmu je Charlotte Peters, která vypadá jako kombinace Joan Cusack a Rachel Weisz a vypadá opravdu úchvatně.(1.9.2015)

• Flipnic

Nejdřív jsem si říkal: "No sláva! Van Damme se konečně naučil na starý kolena prát!" :)) Protože to, co předvádí je něco jinýho, než jeho baleťácký vruty na tramploníně, z nichž každej přesně kopačkou sedne na tvář protivníka .... Docela syrový, násilný a realisticky vypadající fighty ... no jo, nenže proč je furt kolem tma, každej klub a místo je po tmě, všude jen blikání světel a stroboskopů a já si teď nebyl jistej, kdo komu co vlastně provedl ... !! Sakra!! Proč Van Damme nebojuje na světle, proč furt po tmě a občas s "dablérem" jako Štafan Seagalů?! No budiž , ... tak třeba bude fajn mafiánskej děj ... Sakra! Drama dvou bratrů, co se pořádně nesejdou v ničem a dívky, která jaksi přišla do péče těchto pošuků ... Finále to zachrání!! To bude masakr ve velkým!! Aaaaale nééé ... Ony zase zhazly světla a všechen proud a já vlastně už nevím co se tam děje a to mám BLUrip verzi a stejně KURVA VIDÍM HOVNO !!! Z 3***, nakonec po rozmyšlení smutně stahuju na 2**, pár dobrejch momentů to mělo ... ale trailer byl "tak pěknej"!! A pak z toho vznikne tato srágora ....(12.6.2015)

• - I když se příběh filmu odehrává v Manile na Filipínách, natáčelo se jen v Číně a Kanadě. (Yardak)

• - Jedná sa o desiaty film, v ktorom sa spoločne objavia otec Jean-Claude Van Damme a syn Kristopher Van Varenberg. Kristopher zároveň doposiaľ nikdy nehral vo filme, kde by sa neobjavil aj jeho otec. (ywo666)

• - V čase 00:36:25, keď Deacon (Jean-Claude Van Damme) po bitke nastupuje do malej dodávky k svojmu bratovi, je pri naštartovaní auta možné vidieť v čiernom okne kameru, mikrofón a člena štábu. (Hudakfilms)