Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Septembers of Shiraz je příběh prosperující židovské rodiny, která musí opustit všechno, co vybudovala, aby se nestala obětí nelítostných revolucionářů. Město Shiraz, ve kterém žijí, bývalo místem, kde všechny možné kultury a náboženství žily ve vzájemném respektu. Vše se změnilo, když se Írán ocitl ve Svaté válce. Salma Hayek a Adrien Brody v hlavních rolích filmu zasazeného do kulis skutečných událostí. (geklon)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (6)

kaylin 

všechny recenze uživatele

Rádoby historický a emotivní film o tom, jak to jedna židovská rodina měla těžké v Íránu, když došlo ke změně režimu. Adrien Brody a Salma Hayek jsou oba takoví trochu mírní, jejich herecké výkony nejsou nic skvělého, což je nakonec i obrázek celého filmu. Máte pocit, že něco chtěl říct, ale nakonec neřekl nic. ()

Slabosi 

všechny recenze uživatele

Asi bych film nedal do škatulky triller... Velmi působivě ztvárněná doznívající atmosféra a noblesa "starého Iránu", která je nekompromisně likvidována revolučními gardami nového fundamentalistického režimu. Adrian Brody předvedl velmi uvěřitelnou postavu, která prožívá totální beznaděj... Za mě koukatelné na hranici 3-4 hvězdiček. Díky hereckým výkonům AB a SH dávám 4. ()

Reklama

sochoking 

všechny recenze uživatele

Na mňa veľmi nefungovala táto snímka ako triler, ale ako dráma celkom ušla. Hoci som čakal taký nejaký zvrat v deji, že žid Brody nejakým spôsobom vym*dá so svojimi väzniteľmi, alebo že im aspoň nahádže na budku, avšak nič takého výrazného sa neudialo. Dvojka Brody a nestárnuca sex modla Hayek fungovali dobre. Taká oddychovka uprostred týždňa za 60% u mňa... ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Taky bezutešny komorny film, ktoreho pointou ani vlastne neviem, co presne bolo. Snad zobrazit pocity rodiny, ktorej sa pomaly zruti cely svet a nakoniec je nutena zdrhnut z krajiny. Dôvody preco sa to deje su tak nejak irelevatne. Proste sa to stalo a tak si divak vychutnaj to peklo s nimi. Na jednej strane nemam nic konkretne, co by som filmu vytkol, ale na druhej strane sa ma osud tej rodiny prilis nedotkol. Len som si cely cas hovoril jaky su tí parchanti, ktori im ublizuju, strasne velkí pokrytci. Zaver ma trochu sklamal. Chybali mu gule. 5/10. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama