poster

Píseň moře

 • Irsko

  Amhran na Mara

 • Dánsko

  Sangen fra havet

 • Belgie

  Le Chant de la Mer

 • Francie

  Le Chant de la Mer

 • Slovensko

  Pieseň mora

 • Velká Británie

  Song of the Sea

 • USA

  Song of the Sea

 • Nový Zéland

  Song of the Sea

 • Kanada

  Song of the Sea

 • Austrálie

  Song of the Sea

Animovaný / Rodinný / Fantasy

Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie, 2014, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Vyzerá to krásne, postavičky sú roztomilé a hodí sa to k vianočnému času. Len neviem, či sa budú v príbehu vyznať deti, keď som sa v ňom nevyznal ani ja. Kto je kto v írskych mýtoch a tak podobne. Ale ostal mi priestor práve na obdivovanie takmer až avantgardnej animácie. Grafik je animátor: kubista a surrealista, čo dáva priestor pre rôzne geometrické tvary a vzájomné súvislosti. Napríklad tie štyri sovy v okne. Možno (asi skôr určite) si ešte film niekedy na Vianoce pozriem (možno už o pár dní), utriedim si nezrovnalosti a zvýšim hodnotenie.(19.12.2015)

 • forsythia
  *****

  Díky tomu ostrůvku, kde průměrná teplota v červenci dosahuje 15 °C a permanentně tam prší, máme svět trošku více propletený s nadpřirozenými bytostmi, než by bylo zdrávo. Záměrně neříkám, že než bychom si přáli, protože lidská přání bývají někdy krátkozraká. Ale jak už to v pohádkách chodí, nakonec je všechno zlé k něčemu dobré. Takže když navážu na komentář nadpřirozené bytosti, vedle níž jsem měla tu čest sedět v kině, když už se vám povede ošukat tuleně, můžete sehrát vlastně důležitou roli v záchraně mnohem většího počtu nadpřirozených bytostí, než byste si vůbec byli schopni představit. I když i ten pojem záchrany není tak černobílý, jak by se mohlo zdát. Kdo by občas nechtěl být zbaven svého trápení a schopnosti cítit? Ale ne, pak by si člověk nemohl ani náležitě vychutnat takové pohádkové kouzlo, jakým tento animovaný skvost je.(22.3.2015)

 • Pierre
  *****

  Při sledování tohohle skvělého počinu mi bylo tak nějak strašně hezky u srdce, zdroj emocí a tvůrčí fantazie je zde nevyčerpatelný. K tomu ta kásná hudba a hrozně roztomilá animace. Konečně jsem viděl zase animovaný film, který je trošku odlišný od běžné produkce, dokáže nadchnout diváka každého věku,zavede vás do tak krásného a jiného světa než ten ve kterém žijeme, je prostě tak jednoduše křehký, citlivý a krásný.Během filmu se zcela zasníte, přestanete vnímat věci okolo a rázem jsou tu závěrečné titulky a vaše cesta plná snění, fantazie, emocí a jiných světů je u konce. Rozhodně na ní, ale jen tak nezapomenete. Já teda rozhodně ne, a pánům tvůrcům za ní převelice děkuji. P.S. Film si pusťe v opravdovém klidu a nejlépe večer. Je opravdu potřeba si ho užít a vžít se do něho. Jinak se připravíte o zážitek.:-)(18.8.2016)

 • rikitiki
  ****

  Kouzelné. Ne sice tolik, jako Brendan a tajemství Kellsu, ale pořád dostatečně na to, aby divák odcházel z kina s pohlazenou i rozjitřenou duší a potěšen, že viděl "jiný" animák. ____ Svět keltských pověstí se propojuje se současným trápením jedné neúplné rodiny a nepředkládá jednoznačně, co je dobro a co zlo. A i když je konec nadějný, nepostrádá smutek, protože bytosti z bájí navždy opouštějí tenhle svět, kde pro ně zbývá místo už jenom ve fantazii nebo v úkrytu na začmouzeném kruháku. Svět tak ztratil jedno ze svých magických kouzel, ale s tím se už nedá nic dělat. Film jenom konstatuje fakt, protože kdo dneska doopravdy věří bájím? (Mezi námi, malá naděje zůstává - na Islandu věří ve "skrytý národ" více než polovina obyvatel. A jestli mýtické postavy odešly na Island, vybraly si překrásný kraj pro svůj poslední azyl.)(31.3.2015)

 • MikyAff
  ****

  Velmi kouzelná záležitost. Irské prostředí, Keltská mytologie a úžasná hudba v překrásném animáku. Člověk má během sledování chuť nechat se unášet vlnami na moři kolem majáku, poslouchat magií nasáklou hudbu a sledovat dobrodružství. Neobvyklý námět Irských legend je velmi skvělé zpestření oproti nudným a okoukaným tématům. Konec třeba očekávatelný, ale to vůbec nevadí. Jen si nedokážu představit sovičky jako záporáky, vždycky to bylo spíš naopak. Více takových filmů by rozhodně neuškodilo.(23.10.2015)

 • - Film měl nesoutěžní premiéru na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu v říjnu 2014. (Terva)

 • - Na policích v Machině doupěti lze spatřit model Danova přívozu či majáku, kde Ben a Saoirse bydlí, ale také třeba křesťanské jesličky. (Wolffram)

 • - Po setkání se skřítky nastoupí Ben a Saoirse do autobusu plného dětí v halloweenských převlecích. Mezi dětmi můžete vidět masku Aisling z Brendan a tajemství Kellsu (2009). (KidWithGun)