poster

Píseň moře

 • Irsko

  Song of the Sea

 • Irsko

  Amhran na Mara

 • Dánsko

  Sangen fra havet

 • Belgie

  Le Chant de la Mer

 • Francie

  Le Chant de la Mer

 • Slovensko

  Pieseň mora

 • Velká Británie

  Song of the Sea

 • USA

  Song of the Sea

 • Nový Zéland

  Song of the Sea

 • Kanada

  Song of the Sea

 • Austrálie

  Song of the Sea

Animovaný / Rodinný / Fantasy

Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie, 2014, 94 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanislaus
  ****

  Píseň moře mi stejně jako mnohým zdejším uživatelům připomínala Miyazakiho fenomenální Cestu do fantazie, a i když mě Moorův film nedostal tolik jako jeho "japonský bratránek", jedná se stále o nádherně odvyprávěný příběh s osobitou animací a nejedním silným momentem. Snímek nabízí krásný a zároveň smutný příběh jedné rodiny, nacházející se na hranici mezi reálným a pohádkovým světem, jež dokážou být oba jak vřelé, tak i kruté. Zaujaly mě rozličné postavičky, které Ben a Saoirse na své dobrodružné cestě potkali - ať už šlo o vousatého Seanchaího či nejednoznačnou Machu (ve které jsem viděl Yubabu a Zenibu) - a celkově se mi líbil onen magický příběh o Písni moře a prostředí čarokrásného Irska.(3.1.2021)

 • Tom_Lachtan
  *****

  Za prvé: nebeská sláva budiž distributorovi, který nejenže tenhle film do našich kin procpal, ale neváhal ho nasadit i v titulkované verzi, díky čemuž jsme si s kámošem nemuseli připadat jako duo perverních úchylů, jdoucích na pohádku bez jakéhokoliv dítěte poblíž, díky, díky! Tom Moore dokázal už v Brendanovi a jeho tajemství Kellsu, že je to nedostižný borec současné animace, kterému hnusné 3D zastupované i disneym s pixarem nesahá ani po kotníky, tady ale přidává něco navíc (v Brendanovi je nejlepší písňová scéna, tady z ní udělal hlavní motiv filmu). Trochu zamrzí, že výtvarno nehýří tolika nápady a různorodým zpracováním čehokoliv, ale zas na druhou stranu je všechno víc ukotveno v jednom směru, což je vlastně taky super, stejně jako nádherně tajemné, mystické podhoubí, které krásně těží z Irských bájí, ovšem, on je celý film tak nějak... Dokonalý a skvělý. A teď mě omluvte, jdu najít nějakou mušli a udělám si z ní píšťalku.(21.3.2015)

 • Jezinka.Jezinka
  *****

  Přijít při narození sourozence o maminku není úplně nejlepší předpoklad pro sourozeneckou lásku. Němá sestra vás k citům nepřemluví a morousovitý otec taky není úplně to nejpotěšeníčkovatější potěšeníčko. Pak už fakt, že je babička protivná sůva, přijímáte s nadhledem svých zralých devíti let. Do toho poklidného marastu najednou vpadne protivná sůva s myšlenkou, že se musíte přestěhovat do města. Naštěstí váš bobtail má geny Gora a GPS, takže se navzdory svému orientačnímu smyslu se psem shledáte a pokračujete v cestě správným směrem. Averze vůči sourozenci je průběžně obrušována zobáky zlých sov (tentokrát ptáků, nehledejte souvislost s dříve zmíněnou babičkou) a kameny. Jak bez citu musí být ten, kdo blízkého vidí trpět, může ho bolesti a zraňujících citů zbavit a neudělá to. Nejlepší je být z kamene (toho Huga vykrádám vědomě), nic necítit a ani se nehýbat. Šťastní kvadruplegici! Kde je v koprodukci Izrael, který zjevně dodal cvičené tuleně? Poselství filmu jsou dvě. 1. I když jste prepubertální blonďatý chlapec, co intenzivně potřebuje rovnátka, můžete být užiteční. 2. Nikdy nešukejte tuleně.(22.3.2015)

 • Slarque
  *****

  Stejně jako jsou mýty o selkiích ze své podstaty smutné, je převážně smutný i tento film. To není výtka, jen varování pro diváky, kteří si myslí, že všechny animované filmy musejí být veselé až bláznivé. Tomm Moore si mýty trochu přizpůsobil vlastnímu záměru a vystavěl na nich velmi silný příběh zkoumající limity sourozenecké či rodičovské lásky. Spolu s jednoduchou animací a vyloženě kouzelnou kresbou je výsledek prakticky dokonalý.(4.4.2015)

 • MikyAff
  ****

  Velmi kouzelná záležitost. Irské prostředí, Keltská mytologie a úžasná hudba v překrásném animáku. Člověk má během sledování chuť nechat se unášet vlnami na moři kolem majáku, poslouchat magií nasáklou hudbu a sledovat dobrodružství. Neobvyklý námět Irských legend je velmi skvělé zpestření oproti nudným a okoukaným tématům. Konec třeba očekávatelný, ale to vůbec nevadí. Jen si nedokážu představit sovičky jako záporáky, vždycky to bylo spíš naopak. Více takových filmů by rozhodně neuškodilo.(23.10.2015)

 • - Když Ben a Saoirse lezou potrubím na povrch, v hlíně pod nimi lze spatřit Oko svatého Kolumby (Eye of Colm Cille) z předchozího filmu Tomma Moorea, Brendan a tajemství Kellsu (2009). (Wolffram)

 • - Stejně jako Brendan a tajemství Kellsu (2009), i druhý film režiséra Tomma Moorea je přímo napěchovaný symbolikou. Například jméno Saoirse znamená v irštině "svoboda", Bronach (Benova matka) zase "zármutek". (Wolffram)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2014 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (Terva)