Píseň moře

Irsko / Dánsko / Belgie / Lucembursko / Francie, 2014, 94 min

Tomm Moore

Will Collins, Tomm Moore

Bruno Coulais

Moc hezky stylizované, ale pro mě dost nudné vyprávění pohádkového příběhu o tuleních a vílách.(11.10.2015)

Evropská Cesta do fantazie, kterou Tomm Moore obdařil svým typickým mysteriózním závojem a zlehka sílícím duchem dobrodružství. Keltské legendy totiž svou neotřelostí dokonale fascinují a není ani potřeba, aby se chodilo za zmateným vousáčem nebo bojovalo se sovami. Stačí jen pohled skupinky tuleňů a je jasno, že tady začíná něco velkého. Benovo putování za záchranou bájných bytostí i za vlastní dospělostí je nenápadným, ale o to působivějším kouzlem.(14.7.2015)

V prostřední části to trochu vázne. Starej vlasatej popleta mě fakt nebavil a moc jsem nechápal o co vlastně jde zlé čarodějnici. To je ale vynahrazeno pěknou animací a hlavně nádherným mystickým finále. To mě fakt pohltilo.(5.5.2015)

Atmosféra se tomuhle upřít nedá, umělecké ambice také ne, americké animáky vedle tohodle vypadají často hodně hloupě a přesto je mé hodnocení takové jaké je. Zpočátku jsem moc netušil která bije. Za vyloženě silnou scénu bych označil loučení Bena se svým psem. Zcela určitě se jedná o pohádku nad kterou budete nuceni minimálně ještě několik dnů přemýšlet. 65%(2.2.2016)

Filmová rarita vzdorující dnešním rádoby ohromujícím 3D animákům, ve kterých hlavní roli hrají především efekty a velkolepost. U Song of the Sea vám pukne srdce a blahem vybrečíte oceán.(8.4.2015)