Píseň moře

• Irsko Song of the Sea (více)

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se ukáže, že malá dcerka je poslední z tuleních víl. Jedině ona totiž může písní moře zachránit všechny pohádkové bytosti, které proměnila v kámen čarodějnice Macha. Po vysoce ceněné animované pohádce Brendan a tajemství Kellsu (nominace na Oscara) přichází irský režisér Tomm Moore s dalším kouzelným příběhem v celovečerním filmu. Nádherně animovaný svět keltských mýtů a nadějeplné vyprávění o síle rodičovské a sourozenecké lásky vynesly mladému režisérovi nejen srovnání s největšími mistry animovaného filmu, ale také už druhou nominaci na Oscara. (Aerofilms)

Mám teda pocit, že to tam snad všechno oddřela ta zvířátka, ale ke konci se už zapojili i lidé, tak snad bude i bez pohádkových bytostí na zemi dobře. Nádhera :) ()

Maudi

No potěš říkala jsem si na začátku, to bude teda kýč jak bič. Naštěstí zpěvy a rodinné scény přestaly, takže nakonec tři hvězdy, za což může hlavně Kůůůů. Kdo má správného psa/čokla, tak ten chápe. ()

klara.leb

Byla jsem v kině a líbilo se mi:) Takové pěkná, oddechová pohádka, když nikdo nic neřeší a chce se prostě jen dívat (jediné, co mi nevyhovovalo, byl stal toho, jak to bylo namalované, ale to je maličkost). Příběh hezkej, dobře vymyšlenej, (hlavní postava do posledních pěti minut filmu nepromluví, zajímavý..:'DD) plus velmi pěkné a chytlavé písničky - není co řešit:) -na pohled prodavačky při větě: ,,Pět studentských na Píseň moře," nikdy nezapomenu..:'DDD -OPRAVDU jsme s kamarádkou brečely smíchy při závěrečné scéně, když se matka s dcerou shledají a ani na jednu nefunguje gravitace a vlasy mají nahoru jako šlehačku..:DDDDDD ()

Richi007

Přesně takhle má vypadat krásná jednoduchá smutnoveselá animovaná pohádka. Žádný ty trháky z Ameriky, které vídáme jak na běžícím páse (samozřejmě i ty mám moc rád). Prostě něco fakt hezky udělaného a nejspíš i s tím srdíčkem :D ()

Desmi

Podobně nudných a zbytečných filmů zase není tolik, zřejmě proto si ho zdejší intelektuálové cení na 85%. Animace mě sice neoslovila, ale důvod, proč mě tahle pohádka tak šíleně srala, je prostý - příběh o ničem - předvídatelný a bez zvratu. Hvězdičky jsou jen za nadprůměrnou zvukovou kulisu (hodnotím český dabing, možná bych s originálem také spokojen nebyl). ()

Skretule

Film, který je po stránce příběhové trošku předvídatelný ale krása krásné malby a atmosféra celého příběhu tento malý nedostatek vyvažuje- ()

marrrrian

Treba vidieť. Moc moc moc podarené. Írske mýty a báje sú atraktívny a filmármi prehliadaný materiál (aj tak ale pochybujem, že ho niekedy niekto spracuje krajším a zodpovedajúcejším spôsobom). Pohlcujúci zážitok. A ten soundtrack... ()

alerion

Na „Píseň moře“ jsem se chystala již dlouhou dobu (asi jako na dalších 500 filmů) a vždycky na ni zapomněla. Konečně jsem ji shlédla a byla jsem velmi překvapená a dojatá. Jsem klasická ženská, která u většiny jen trochu romantických scén brečí, ale tohle bylo umocněno na druhou velmi silným podtextem. Pokud toto dílo budete hodnotit povrchně a zaškatulkujete si jej jako pohádku pro děti, tak Vám unikne zbytek. Pokud, ale máte rádi mýty, báje a bajky (myslím na ty, kteří neskončili pouze u Ezopa) bude Vám to připadat brilantní. Nejde o klasický animák z per obvyklých tvůrců a o to je jedinečnější. Pro mě je to snímek, který nutí k zamyšlení a je potřeba se při jeho hodnocení k němu s odstupem vracet. ()

LencaN

Odřené 4*. To, co na Písni moře nejvíc zaujme je grafika. Nevšední, propracovaná, nápaditá, svěží a velice originální, přitom pořád hezky koukatelná. Příběh je snoubením modernější doby se starými irskými legendami a ten irský feeling byl moc fajn. Jen prostě ten příběh asi nikdo moc kromě Irů nepochopí, protože nevíme, proč má ta čarodějnice podobu sovy, proč ti skřítci zkameněli, proč mají jít za moře nebo co dělá ten kožíšek. Asi je potřeba se od toho trochu oprostit, protože to je hlavně pro děti a ty potřebují rozvíjet svoji fantazii, nacházet nové světy. A ač nebyl scénář podle mého gusta, na konci jsem uronila slzu, protože ač tomu předcházelo, co chtělo, konec byl dojemný. ()

kockodan

Nepochopil jsem o co šlo, o čem to vlastně bylo. A tak nevím jaký z toho může mít asi tak rozum chudák dětský divák! Extra napínavé to taky nebylo. Celé mi to hodně připomínalo Japonské anime Ponyo. Akorát že Ponyo bylo příběhově i vypravěčsky mnohem konsistentnější a zajímavější. Tady majáčník zbouchnul ženskou a ta byla nějaká mořská víla, nebo co. Věděl, že prcá s vílou, nebo si myslel, že je to normální ženská??? Když navíc s ní měl už předtím jednoho fakana. Na konci nebyl nějak moc překvapenej, když se vynořila živá a zdravá z vln jako víla, tak nevím. Těhotenství s druhým dítětem (dcerou) se podělalo, a tak šla majáčníkova žena v noci potratit do moře, a už se nevrátila. Namísto ní moře vyvrhne dcerku. Ta se cca ve třech letech totálně zcvokne a začne sama od sebe lízt v noci do vody... První syn, kterého měl se stejnou ženou, ale takové tendence vůbec namá. Navíc mu všichni říkají "human child". Tak jaktože druhorozená dcera, jeho sestra, je polovíla, je ve vodě jako doma, a táhne ji to ke všemu na dno moře mezi tuleně??? To mi hlava nebere. No a pak už jen furt dokola jedna totálně nechytlavá a únavná písnička, přiblblá božstva a skřítci a kdovíjaké mytické potvory ála keltské a irské pohanské legendy, světlušky, a foukání na mušli. Jakási čarodějnice se sovama, jejíž účel v příběhu jsem vůbec nepochopil, ani co dělala, a proč vysávala z lidí duše a dávala si je do zavařovaček, ani proč uvěznila tu malou polotuleňku na půdě, co se cestou v dešti tak nachcípala, že skoro chudák natáhla bačkůrky. Prostě jsem to nepobral, a tudíž mi osud těch dětí a všech zůčastněných začal být brzo jaksi šuma fuk. Jak můžu fandit hlavním hrdinům a jejich útrapám na jejich cestě, když jeden je předpubertální nesympatický fakan a druhý sice roztomilá, ale za to němá tříletá holčička, u níž nechápu motivy pro její úchylné, sebedestruktivní chování??? Sorry, jako. Jedna hvězda za výtvarno, toť vše. 15%. ()

Ace.A.T.L.

Líbí se mi pohádky, co maji plno dalších sfér a úrovní. A tohle je jedna z nich. Spojení animace ve 2D a hlubokýho děje vás po pár chvílích úplně přenese do děje a pohltí vás. Tomuhle příběhu by rozhodně neslušela ta počítačová "3D" animace. Irsko miluju a tohle je přesně ten styl, co si to zaslouží. Rozhodně to putuje do zlatýho trezůrku TOP filmů. Za mě skálopevných 5* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()

Karbos

Super záležitost, originální animace i mytologické pojetí. Tak trochu mi to připomínalo asijskou tvorbu ve stylu princezny Mononoke nebo Cesty do fantazie (zejména zjevná analogie se sovou). Mělo to však i slabší chvilky a celkově mi pohádka i přes krásný vizual přišla tak nějak delší než asi být měla. Takže ****. *IDEOLOGICKÉ ZAMĚŘENÍ: 0/10 MÍRA ZÁVADOVOSTI: 0/10 viz profil ()

Veber

Líbilo se moc! Krásná animace, poutavý příběh s mytologií, sourozenecká linka, emoční závěr (a za mě i linka ohledně truchlení). Spokojenost velká. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let