Filmový dokument o Karlu Zemanovi, dobrodruhovi filmového plátna, který bez počítačových efektů dokázal vzít diváky na cestu do pravěku, na Měsíc nebo do hloubek oceánů... „Proč vůbec točím filmy? Hledám Zemi nikoho, ostrov, na který ještě nevstoupila noha filmařova, planetu, na které ještě žádný režisér nevztyčil vlajku objevitele, svět, který existuje jen v pohádkách.“ Karel Zeman... Dobrodruh filmového plátna Karel Zeman patří mezi nejúspěšnější světové filmaře. Jeho film Vynález zkázy se v 50. letech promítal v 70 zemích světa, jen v New Yorku v 96 kinech najednou. Ve studiu ve Zlíně vymýšlel filmové postupy a triky, které kombinoval a stvořil tak přelomová filmová díla. V dobách před digitálními efekty a bez počítačů zavedl diváky po celém světě na cestu do pravěku, na měsíc i pod mořskou hladinu. Ukážeme vám jeho cestu životem. Nahlédneme do kuchyně průkopníka filmových triků. Vyzpovídáme filmaře od Japonska po Ameriku včetně Terryho Gilliama a Tima Burtona. Zjistíme, proč jsou jeho filmy stále živé a v mnohém nepřekonatelné. Se studenty animace zrekonstruujeme tři slavné scény z filmů Karla Zemana. Budeme sledovat, jak se jim to podaří bez použití počítačů a digitální techniky. (Česká televize)

Jaroslaw

7/10 Velmi pěkný dokument,který vzdává hold Zemanově tvorbě,pokud máte rádi jeho filmy i tvorbu,tady není o čem a rozhodně doporučuju. ()

babuška

představte si, že počítače nejsou atd., pro dnešní generaci je věta smrtící, ale PAN REŽISÉR ZEMAN, měl takovou fantazii a zručnost, že tyhle věci nepotřeboval, na jeho filmy koukám dodnes a rád ()

RoyBatty444

Ľudsky komponovaný dokument s niektorými Zemanovými spoločníkmi a zahraničnými hosťami z Japonska a USA. Miera inovácie a tvrdej práce je zrejmá a motivuje ku kreativite. Zavŕšenie pracovného života podlomil nástup Normalizácie. Napriek tomu sa nevzdal úplne. ()

milos.bradik

Dlouho jsem váhal jestli dát čtyři hvězdy nebo plný počet, ale nakonec jsem dal jenom čtyři, asi proto, že je to sice film o mém milovaném Karlu Zemanovi, ale nenatočil jej on, protože on by těch pět u mne získal bez váhání. ()

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku

14. ročník Duhové kuličky ocenil Gangster Ku