Reklama

Reklama

Včelka Mája

  • Česko Včelka Mája ve filmu (více)
Trailer 2

Obsahy(1)

Práce, úsilí a med – život včel je v podstatě dost jednotvárný a předem daný...ale ne pro malou včelku Máju, která už od narození narušuje zaběhnutá pravidla úlu svojí radostí ze života, zvídavostí a mimořádně dobrodružnou povahou. Proto je od prvního dne pozorně sledovaná a nepříliš oblíbená hlavní královninou rádkyní Gunillou. Jednoho dne vypukne ve včelím úle velký zmatek a zděšení, protože zmizí všechna mateří kašička, a podezření padne na nepřátelský roj sršňů. Mazaná, a po moci toužící Gunilla, přesvědčí královnu, že úlu hrozí ze strany sršňů nebezpečí a jediná možnost, jak se před sršni ochránit, je na sršně zaútočit. Vše se schyluje k boji, ale jen laskavá a moudrá paní Cassandra tuší, že něco není v pořádku. Proto poté, co Mája náhodou zjistí, že hlavním viníkem nejsou sršni, ale někdo z úlu, pomůže Máje s Vilíkem tajně odletět, aby vyhledali pomoc a odvrátili tak blížící se pohromu a zároveň obnovili příměří a přátelství mezi sršni a včelami.
Mája se tedy s Vilíkem vydává na nebezpečnou cestu plnou dobrodružství, kouzel, zábavy a nových přátel. (Intersonic)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (24)

Dr.Zed 

všechny recenze uživatele

Zajímavě zpracovaná včelka Mája. Ve filmu byli všichni hlavní hrdinové ze serialu (Vilík, Hop). Také se zachovalo i Májina upovídanost, což bez toho by to nešlo. Převedení do digitální animace se taky povedlo velmi dobře. Jen mi tam chyběl zpěv božského Karla, který k Máje patří neodmyslitelně. Děj byl dost dětinský ale tak je to hlavně pro děti a tak to tak i udělali, proto ode mě dostává včelka Mája pěkných 80% (3D, Kino, dabing). ()

RelaxMan 

všechny recenze uživatele

Na " Včelce Máje " jsem vyrůstal, takže by se dalo říct, že jsem i její fanoušek. Nikdy bych neřekl, že na ní půjdu někdy do kina, ale stalo se. Sice jsem jí neviděl ve 3D ( což je možná škoda ), ale byl jsem nadšen. Ano, je to spíš pro ty nejmenší diváky ( věk 4-10 let ), ale po řemeslné stránce jsem nenašel žádnou chybu. Hlavní plus tohoto animáku je dobrý příběh se sympatickou Májou, ale i další postavy vás baví. Je zde dobrá animace plná hezkých barev. Musím pochválit i dabing, který je dobrý. Přeci jenom v původním seriálu byla nahozena dabingová laťka hodně vysoko a Aťka Janoušková a Boris Rösner se těžko překonávají. V této nové kinoverzi chybí i megahit Karla Gotta, ale to se po těch letech dalo i čekat. Co říci na závěr: Jsem rád, že se " Včelka Mája " představuje nové generaci a že na ní může fungovat stejně dobře jako tenkrát na nás. ()

Reklama

TomQ 

všechny recenze uživatele

Animovaný film pro děti, který rozhodně neurazí. Pamětníky potěší aspoň přítomnost některých postav s podobnými charaktery, jak si je pamatujeme ze starého seriálu (Mája, Kasandra, Koník Hop), akorát ten Vilík je ve filmu trochu vykreslen v lepším světle, než původně. Děj je samozřejmě jednoduchý a extrémně předvídatelný, ale je to film pro děti, takže se očekává přímočaré rozdělení kladných a záporných postav a určité morální ponaučení. Animace mě potěšila, rozhodně je koukatelnější než stará kreslená verze, která měla animaci hodně úspornou a strnulou (i když si to pamatujeme nostalgicky trochu lépe...). A písnička Karla Svobody ve filmu není ani v náznaku, nechápu jeden komentář, který ji tam prý slyšel... ()

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

„Májo, počkej. Ještě jsem ti neřekl to nejdůležitější přísloví ze všech: Vždycky musíš počkat na Vilíka." Tak tohle mě dostalo, stejně jako celý film, který se mi jen tak mimochodem moc líbil. Byl o Máje a Vilíkovi, ale i o celé louce, o přátelství a o tom, že nikdo není nevítaný a nikdo není špatný. Vilík tady, jako vždy, zazářil, je to prostě Vilík a nebojácná Mája ukázala všem, že všechno nové nemusí být ihned špatné, je zapotřebí to prozkoumat. Tady nic nebylo špatně, nic co bych vytkla a také nic co by šlo změnit, bylo to přesně takové, jaké to mělo být, i když Mája mluvila jiným hlasem. Film se hodí pro ty, kteří mají rádi Máju, zábavu a nevadí jim pohádka určená pro děti. Myslím si, že i dospělí se z ní mohou cosi naučit. Proto ji doporučuji. Dívalo se na ni jedním dechem a dneska to určitě nebylo naposledy. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Seriálový počin pretavený do toho filmového za sprievodu úžasných farieb, 3D animácií a zaujímavých postavičiek. Dejovo šité samozrejme pre najmenšie publikum, avšak čaro to prevzalo z pôvodného seriálu a zabalené do bolo do vizuálu, akým je možné jednoducho prilákať mladé rodinky do kina. Pekný rozprávkový príbeh, u mňa ale pochopiteľne len priemer. 60 % ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama