Reklama

Reklama

Včelka Mája

  • Česko Včelka Mája ve filmu (více)
Trailer 2

Práce, úsilí a med – život včel je v podstatě dost jednotvárný a předem daný...ale ne pro malou včelku Máju, která už od narození narušuje zaběhnutá pravidla úlu svojí radostí ze života, zvídavostí a mimořádně dobrodružnou povahou. Proto je od prvního dne pozorně sledovaná a nepříliš oblíbená hlavní královninou rádkyní Gunillou. Jednoho dne vypukne ve včelím úle velký zmatek a zděšení, protože zmizí všechna mateří kašička, a podezření padne na nepřátelský roj sršňů. Mazaná, a po moci toužící Gunilla, přesvědčí královnu, že úlu hrozí ze strany sršňů nebezpečí a jediná možnost, jak se před sršni ochránit, je na sršně zaútočit. Vše se schyluje k boji, ale jen laskavá a moudrá paní Cassandra tuší, že něco není v pořádku. Proto poté, co Mája náhodou zjistí, že hlavním viníkem nejsou sršni, ale někdo z úlu, pomůže Máje s Vilíkem tajně odletět, aby vyhledali pomoc a odvrátili tak blížící se pohromu a zároveň obnovili příměří a přátelství mezi sršni a včelami.
Mája se tedy s Vilíkem vydává na nebezpečnou cestu plnou dobrodružství, kouzel, zábavy a nových přátel. (Intersonic)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (22)

RelaxMan 

všechny recenze uživatele

Na " Včelce Máje " jsem vyrůstal, takže by se dalo říct, že jsem i její fanoušek. Nikdy bych neřekl, že na ní půjdu někdy do kina, ale stalo se. Sice jsem jí neviděl ve 3D ( což je možná škoda ), ale byl jsem nadšen. Ano, je to spíš pro ty nejmenší diváky ( věk 4-10 let ), ale po řemeslné stránce jsem nenašel žádnou chybu. Hlavní plus tohoto animáku je dobrý příběh se sympatickou Májou, ale i další postavy vás baví. Je zde dobrá animace plná hezkých barev. Musím pochválit i dabing, který je dobrý. Přeci jenom v původním seriálu byla nahozena dabingová laťka hodně vysoko a Aťka Janoušková a Boris Rösner se těžko překonávají. V této nové kinoverzi chybí i megahit Karla Gotta, ale to se po těch letech dalo i čekat. Co říci na závěr: Jsem rád, že se " Včelka Mája " představuje nové generaci a že na ní může fungovat stejně dobře jako tenkrát na nás. ()

Sofia 

všechny recenze uživatele

Bez Goťáka a Aťky Janouškové to už prostě není ono. Viděla jsem to s dcerou v kině v německém znění, kde dabingově vyčnívaly tři generace hereček z rodu Hagen a taky známý německý muzikant Jan Delay (v roli Vilíka). Překvapilo mě, že Karel Svoboda už nebyl uveden jako autor hudby, i když titulní song zůstal stejný. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

"Maya The Bee Movie" som konečne mal možnosť si pozrieť doma na svojom TV. Možno som sa pre ten film rozhodol s tým, že pár dní dozadu zomrel Karel Gott, ktorý naspieval titulnú skladbu k starému seriálu. Tá sa tu neobjaví, ale nevadí. Ako malý chlapec som seriál sporadicky pozerával, prišiel mi zábavný, dostatočne farebný a mal dobré postavy. A s tými sa tu tentokrát stretneme v ich filmovom origine. Začína to celé narodením malej Maye a ako postupne bude spoznávať svet. Je to síce napísané ako veľké klišé, ale k tomu sa dostanem. Čo na filme funguje? Myslím si, že je to viac spracované pre deti, než pre dospelých. Alebo pre tých, ktorí majú s včielkou Majou aspoň nejakú nostalgiu. Grafika je celkom okey a má to pekné farby, no nemám pocit, že by to dokázalo ešte nejako ozaj pracovať s kvalitnou grafikou. Dizajny sú podľa mňa dobré a uveriteľné, no tie postavy pôsobia často veľmi plocho a čisto. Chýba mi ten pocit, ako keby boli skutočné. Myslím si, že nejaké iné štúdio by to zvládlo inak, ale nevyzerá to najhoršie. Dokonca si myslím, že celkom dobre. Postavy tam vieme dobre rozpoznať. Takže v tom dávam kredit. Postavy sú tiež celkom dobré. Hoci je pravda, že keby postavičky nepoznám, tak by sme tiež videli veľkú dávku klišé, ale dokázal som s nimi v pohode stráviť čas. Príbeh je však veľmi jednoduchý. Máme tu jednoznačný konflikt. Máme tu jednoznačného zloducha. Vieme ako to bude pokračovať, čo sa stane, ako to celé dopadne a čo sa bude diať. Je to veľmi podobné ako keď som pozeral prvý film "Tinker Bell" . Tie paralely tam vidno. Takže nedokázal som to pozerať štýlom, že by som s napätím očakával čo bude a ako to dopadne. Všetko mi to bolo hneď jasné. Myslím si, že decká to ale zožerú. Pre tie pekné farby aj pre tú energiu. Nemyslím si, že dospelým to niečo dá, ale nie sú cieľová skupina. Ja si myslím, že ak máte decká, tak toto im môžete pokojne pustiť. A možno si to nostalgicky pozriete aj s nimi. Nikdy neviete. Hodnotenie: C+ ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Ale áno. Nemá to síce kúzlo pôvodnej 2D animácie, na ktorej mnohí z nás vyrastali, ale napriek tomu to ušlo. 3D je v kurze, ale napriek tomu sa s animáciou dalo vyhrať oveľa viac. Príkladom sú napr. Majine "vlasy" a vôbec podoby hmyzích tvorov, s ktorými sa animátori veľa nepárali. Začiatok príbehu síce vyzeral, že to bude iba kopírka seriálu, našťastie sa z neho vyvinul samostatný príbeh, ktorý bol celkom fajn. Jemný humor rovnako, napr. tí dvaja "bystrí" mravci pobavili - "Hej, Barnie hele, chlupatá, pruhatá a gebule jak bambule...Mucha Tse Tse?!" ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Rozhodně se to ani trochu neblíží tomu, co jsme sledovali jako děti v televizi. To byl seriál s kouzlem, který mě opravdu bavil. V tomhle vydání je to prostě jen průměrný 3D animák, kterých je v současné době poměrně hodně a nějak moc se od sebe neodlišují. Nejzvědavější jsem byl na to, jak budou postavy ve 3D vypadat, a tímto byla moje zvědavost ukojena. ()

Galerie (42)

Reklama

Reklama