poster

Včelka Mája

 • český

  Včelka Mája ve filmu

 • Die Biene Maja - Der Kinofilm

 • Maya the Bee Movie

 • německý

  Die Biene Maja - Freundschaft ist dicker als Honig

 • slovenský

  Včielka Maja

Animovaný / Rodinný

Austrálie / Německo, 2014, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Dr.Zed
  ****

  Zajímavě zpracovaná včelka Mája. Ve filmu byli všichni hlavní hrdinové ze serialu (Vilík, Hop). Také se zachovalo i Májina upovídanost, což bez toho by to nešlo. Převedení do digitální animace se taky povedlo velmi dobře. Jen mi tam chyběl zpěv božského Karla, který k Máje patří neodmyslitelně. Děj byl dost dětinský ale tak je to hlavně pro děti a tak to tak i udělali, proto ode mě dostává včelka Mája pěkných 80% (3D, Kino, dabing).(13.11.2014)

 • kaylin
  **

  Rozhodně se to ani trochu neblíží tomu, co jsme sledovali jako děti v televizi. To byl seriál s kouzlem, který mě opravdu bavil. V tomhle vydání je to prostě jen průměrný 3D animák, kterých je v současné době poměrně hodně a nějak moc se od sebe neodlišují. Nejzvědavější jsem byl na to, jak budou postavy ve 3D vypadat, a tímto byla moje zvědavost ukojena.(19.5.2015)

 • RelaxMan
  *****

  Na " Včelce Máje " jsem vyrůstal, takže by se dalo říct, že jsem i její fanoušek. Nikdy bych neřekl, že na ní půjdu někdy do kina, ale stalo se. Sice jsem jí neviděl ve 3D ( což je možná škoda ), ale byl jsem nadšen. Ano, je to spíš pro ty nejmenší diváky ( věk 4-10 let ), ale po řemeslné stránce jsem nenašel žádnou chybu. Hlavní plus tohoto animáku je dobrý příběh se sympatickou Májou, ale i další postavy vás baví. Je zde dobrá animace plná hezkých barev. Musím pochválit i dabing, který je dobrý. Přeci jenom v původním seriálu byla nahozena dabingová laťka hodně vysoko a Aťka Janoušková a Boris Rösner se těžko překonávají. V této nové kinoverzi chybí i megahit Karla Gotta, ale to se po těch letech dalo i čekat. Co říci na závěr: Jsem rád, že se " Včelka Mája " představuje nové generaci a že na ní může fungovat stejně dobře jako tenkrát na nás.(7.11.2014)

 • suzanne1997
  *****

  „Májo, počkej. Ještě jsem ti neřekl to nejdůležitější přísloví ze všech: Vždycky musíš počkat na Vilíka." Tak tohle mě dostalo, stejně jako celý film, který se mi jen tak mimochodem moc líbil. Byl o Máje a Vilíkovi, ale i o celé louce, o přátelství a o tom, že nikdo není nevítaný a nikdo není špatný. Vilík tady, jako vždy, zazářil, je to prostě Vilík a nebojácná Mája ukázala všem, že všechno nové nemusí být ihned špatné, je zapotřebí to prozkoumat. Tady nic nebylo špatně, nic co bych vytkla a také nic co by šlo změnit, bylo to přesně takové, jaké to mělo být, i když Mája mluvila jiným hlasem. Film se hodí pro ty, kteří mají rádi Máju, zábavu a nevadí jim pohádka určená pro děti. Myslím si, že i dospělí se z ní mohou cosi naučit. Proto ji doporučuji. Dívalo se na ni jedním dechem a dneska to určitě nebylo naposledy.(20.1.2018)

 • Sofia
  ***

  Bez Goťáka a Aťky Janouškové to už prostě není ono. Viděla jsem to s dcerou v kině v německém znění, kde dabingově vyčnívaly tři generace hereček z rodu Hagen a taky známý německý muzikant Jan Delay (v roli Vilíka). Překvapilo mě, že Karel Svoboda už nebyl uveden jako autor hudby, i když titulní song zůstal stejný.(8.11.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace