Včelka Mája

Včielka Maja

Animovaný / Rodinný

Austrálie / Německo, 2014, 88 min

• kaylin

Rozhodně se to ani trochu neblíží tomu, co jsme sledovali jako děti v televizi. To byl seriál s kouzlem, který mě opravdu bavil. V tomhle vydání je to prostě jen průměrný 3D animák, kterých je v současné době poměrně hodně a nějak moc se od sebe neodlišují. Nejzvědavější jsem byl na to, jak budou postavy ve 3D vypadat, a tímto byla moje zvědavost ukojena.(19.5.2015)

Na " Včelce Máje " jsem vyrůstal, takže by se dalo říct, že jsem i její fanoušek. Nikdy bych neřekl, že na ní půjdu někdy do kina, ale stalo se. Sice jsem jí neviděl ve 3D ( což je možná škoda ), ale byl jsem nadšen. Ano, je to spíš pro ty nejmenší diváky ( věk 4-10 let ), ale po řemeslné stránce jsem nenašel žádnou chybu. Hlavní plus tohoto animáku je dobrý příběh se sympatickou Májou, ale i další postavy vás baví. Je zde dobrá animace plná hezkých barev. Musím pochválit i dabing, který je dobrý. Přeci jenom v původním seriálu byla nahozena dabingová laťka hodně vysoko a Aťka Janoušková a Boris Rösner se těžko překonávají. V této nové kinoverzi chybí i megahit Karla Gotta, ale to se po těch letech dalo i čekat. Co říci na závěr: Jsem rád, že se " Včelka Mája " představuje nové generaci a že na ní může fungovat stejně dobře jako tenkrát na nás.(7.11.2014)

Bez Goťáka a Aťky Janouškové to už prostě není ono. Viděla jsem to s dcerou v kině v německém znění, kde dabingově vyčnívaly tři generace hereček z rodu Hagen a taky známý německý muzikant Jan Delay (v roli Vilíka). Překvapilo mě, že Karel Svoboda už nebyl uveden jako autor hudby, i když titulní song zůstal stejný.(8.11.2014)

„Májo, počkej. Ještě jsem ti neřekl to nejdůležitější přísloví ze všech: Vždycky musíš počkat na Vilíka." Tak tohle mě dostalo, stejně jako celý film, který se mi jen tak mimochodem moc líbil. Byl o Máje a Vilíkovi, ale i o celé louce, o přátelství a o tom, že nikdo není nevítaný a nikdo není špatný. Vilík tady, jako vždy, zazářil, je to prostě Vilík a nebojácná Mája ukázala všem, že všechno nové nemusí být ihned špatné, je zapotřebí to prozkoumat. Tady nic nebylo špatně, nic co bych vytkla a také nic co by šlo změnit, bylo to přesně takové, jaké to mělo být, i když Mája mluvila jiným hlasem. Film se hodí pro ty, kteří mají rádi Máju, zábavu a nevadí jim pohádka určená pro děti. Myslím si, že i dospělí se z ní mohou cosi naučit. Proto ji doporučuji. Dívalo se na ni jedním dechem a dneska to určitě nebylo naposledy.(20.1.2018)

Ale áno. Nemá to síce kúzlo pôvodnej 2D animácie, na ktorej mnohí z nás vyrastali, ale napriek tomu to ušlo. 3D je v kurze, ale napriek tomu sa s animáciou dalo vyhrať oveľa viac. Príkladom sú napr. Majine "vlasy" a vôbec podoby hmyzích tvorov, s ktorými sa animátori veľa nepárali. Začiatok príbehu síce vyzeral, že to bude iba kopírka seriálu, našťastie sa z neho vyvinul samostatný príbeh, ktorý bol celkom fajn. Jemný humor rovnako, napr. tí dvaja "bystrí" mravci pobavili - "Hej, Barnie hele, chlupatá, pruhatá a gebule jak bambule...Mucha Tse Tse?!"(29.8.2018)