poster

Náhodný voják (TV film)

 • Austrálie

  An Accidental Soldier

Drama / Válečný / Romantický

Austrálie, 2013, 91 min

Režie:

Rachel Ward

Scénář:

Blake Ayshford

Scénografie:

Clayton Jauncey

Kostýmy:

Terri Lamera
(další profese)
 • Rodriguez
  **

  Náhodně se během války setkalo lidí.....a tohle je příběh jednoho z nich. 40%(24.10.2016)

 • kolemjdouc
  *****

  Film vypráví příběh prostého kluka který nedomyslel následek svého rozhodnutí - jtí do války.Na tom stojí celý děj velmi dobře pochopený filmaři..Všechno má svojí důležitou podstatu..Moc es ve filmu nekecá a vše je vyjádřeno hmatatelně. Bez příkras bez snahy někam diváka tlačit.Výběr herců na jedničku.Snímek je o životě jednoduchých lidí kterým by se i bez války dobře žilo - nic jim nepřinesla .Jen smutek a bolest.Nelze přehlédnout výkon Spielmana.Ten jeho nechápavý pohled kluka který ani neví co se děje...málokterý herec hraje emoce i očima tak, aby byl přesvědčivý..Marie Bunel se své role zhostila také velmi dobře.Chvílemi vám připadá jak v těch prostých šatech v chůzi nese na sobě všechnu tíhu světa.A ten film je v globále o tom,že všechny války jsou na h.ovno.Jiným přílepkem to vyjádřit stručně neumím(22.4.2017)

 • MickeyStuma
  ***

  Jedná se o televizní snímek, takže vše vyznívá komorně a velmi přímočaře. Příběh má sloužit hlavně jako vzpomínka a pocta mladým vojákům z doby 1. světové války, kteří byli zastřeleni pro dezerci. Nijak nepřekvapí, že je dějovou linkou hlavně milostný vztah. Nic naplat, ohromná nudnost všeho dění nedává všanc nějak zaujmout. Hodně se děj táhne a je v něm spousta hluchých míst. Film skutečně jen pro úzkou skupinku lidí.(19.4.2015)

 • Tommassi3
  ***

  "Tahle válka je katastrofa !! Všichni jdem jako náměsíční rovnou na smrt.."(21.5.2015)

 • ostravak30
  **

  Tento film neobstojí ani jako romantické drama natož válečné romantické drama. Za prvé se mi nelíbí střih. Jednotlivé prostřihy na vzpomínky hlavního hrdiny přicházejí nevhod a jsou zakomponovány docela nepochopitelně. Pak sledujeme dlouhou a úpornou nudu během které se hlavní hrdinové několikrát pomilují, vyznávají si lásku, muckají se a vše je zalité sluncem. Mezitím dezertéra hledají vojáci, ale pořád se nic extra neděje. A máme tu koňec filma. A to teprve začíná drama. Voják je zatčen, jeho milenka označena jako špiónka a najednou děj běží jako na drátkách. Jako by tvůrci chtěli dohnat co dosud promeškali. Jenže to už je pozdě. Ukončím svůj komentář tím, že bohužel...vypadá to líp, než to nakonec chutná.(16.10.2016)