Jeffrey Dean Morgan hraje hlavní roli Vaughna - krupiéra v kasinu, kterému štěstí zrovna nepřeje. V zoufalé snaze sehnat peníze na operaci své nemocné dcery se Vaughn spolčí s kolegou z práce, aby kasino vykradli. Loupež se ale zvrtne a Vaughn i jeho parťák jsou nuceni unést městský autobus a pokusit se o téměř nemožný útěk. Robert De Niro ztvárňuje Papeže, nelítostného a zvráceného majitele kasina, který se nezastaví před ničím, jen aby získal své peníze zpět. (HBO Europe)

Ellmariachi

Ale jo. Mezer ve scénáři a chování postav jsou velký jak autobus a je jich tolik, že by to vyšlo na celý nádraží. Přesto díky fajn béčkovému obsazení a výbornému De Nirovi je to koukatelný naprosto v pohodě. Hrozně je zde vidět, promiň Figusku, rozdíl mezi tím, když herce baví lézt do béček a když ne. Na Roberta se dívá parádně, kdežto u často znuděného Willise nevíte, jestli si na plac neodskočil, když šel pro párek v rohlíku. 60 procent. ()

Morholt

Další kousek, který by člověk očekával spíš v 90. letech, ale o to víc potěšil. Začíná to jako obyčejná heistovka, kdy otec na smrt nemocné dcery v zoufalství vyloupí mafiánské casino. Pak film přeskočí do únosového akčního thrilleru, který snad může trochu připomínat Nebezpečnou rychlost, ale má s ní společného jen ten autobus. To ale nic nemění na tom, že akce je kvalitní a útok v podání SWAT měl něco do sebe. Celý film se pak odehrává v celkem solidním tempu, které na poměrně krátké stopáže nedává prostor hluchým místům. Dá se díky tomu odpustit i to účelové hraní na city, které, jakkoliv je mi obyčejně protivné, sem tak nějak patřilo. Hercům není co vytknout, takže příjemné překvapení a 80%. ()

Rakosnicek77

Pro mě to mělo všechno co by měl správnej akčňák mít, to znamená napětí, akce zajímavá zápletka, zvraty, fajn herci a co nejmíň nesmyslných situací, které většinou každý film pohřbili. Vůbec mi nevadilo, že šlo v podstatě o vykrádačku dvou slavnějších filmů, pro mě to byla zábava a jízda až do úplného konce. Robert de Niro se na roli mafiána hodil skvěle a ani ostatní herci v jeho stínu nezapadli. Jde o velmi povedený film u kterého se určitě nudit nebudete. ()

MickeyStuma

Dramatický thriller natočený ve stylu 90. let, ze kterých námětově i čerpal. Vlastně je to taková filmová vzpomínka a pocta k různým snímkům. Máme tu otce majícího malou dcerku s vážnou nemocí, které tradičně pojistka nepokryje léčení. Námět první. Zoufalý otec se po neúspěšné snaze si peníze půjčit nechá přemluvit k přepadení kasina. Motiv druhý. Útěk však neprobíhá hladce a tak se dostanou do linkové autobusu, ve kterém ujíždějí. Motiv třetí. A tak dál, a tak dál. Je toho tady více než dost a jen znalec filmových devadesátek všechny rozpozná. Na konci asi překvapí motiv alá bezva finta. Ne, klaun to skutečně není. Zpočátku snímek moc neosloví a zdánlivě vypadá, že se poveze na nudě z nouzí, ale asi po čtvrt hodině děje se to pomaloučku začne rozjíždět. Intenzita akce předkládá lehce napínavé  vzrušující dobrodružství. Dialogy jsou pevné a zábavné zároveň. Příběh jako celek si na nic nehraje a jen předkládá dějství v nadsázce a naději. Dojemný a v jistém hledisku nečekaný konec samozřejmě nesmí chybět a jen skutečný rodič pochopí. Snímek tedy nijak nesrší originalitou, ale když se tu předkládá stará dobrá akční práce bez přemrštěných současných vizuálních CGI efektů, proč si ty devadesátky alespoň tímto způsobem prostě nepřipomenout a v jistém smyslu zrekapitulovat. ()

Lukoboss

Akční thriller o loupeži, únosu a s R. De Nirem. To zní slibně, řeknete si. No jo, ale ono zdání klame. Protože jak to sledujete, tak Robert je tam jen chvilku a zbytek obstarává J. D. Morgan. To by ještě šlo, je to sympatickej herec, takže v pořádku, jenže on je ten příběh hrozně nuuudneeej. Není tam nic moc zajímavýho nebo extra navíc. A i když se tam pak objeví nějaký ty twisty (včetně závěru), tak to není žádná velká pecka. A kámen úrazu taky je, že použili do filmu G. Carano (bojovnice MMA) a D. Bautistu (wrestler), ale jejich potenciál je totálně nevyužitej. Na souboj tam ani nedojde.... no jo no, tak nic. ()

• Číslo autobusu na jeho střeše stále cestuje. Jednou je vpředu, pak je vpředu a zároveň uprostřed atd. Navíc se mění i typ autobusu, což se dá poznat podle vzduchotechniky na střeše (hrb ve středové části střechy). (Endrju)