Koza

Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza, žije se svou partnerkou Mišou v ghettu sociálně vyloučených. Miša nečekaně otěhotní a je rozhodnuta nechat si dítě vzít. Nutí Kozu, aby sehnal peníze na potrat. Koza, který už delší dobu netrénuje, se rozhodne vstoupit opět do ringu, ale nechce vydělat na potrat – chce získat peníze na to, aby Míšu přesvědčil, že si dalšího potomka mohou dovolit. Koza se tak vydává se svým manažerem na „turné", ve kterém však nejde o vítězství, ale o to, kolik úderů dokáže Koza vydržet. Ve filmu hraje sám sebe nejen Peter Baláž, účastník olympiády v Atlantě, ale také jeho trenér Ján Franek, který boxoval na olympiádě v Moskvě. (AČFK)

drackula

Filmový kabinet - 3.semester - 10. Súčasný slovenský film - Kino Lumiere na slovenské pomery neskutočný zjav. Ostrochovský to ukočíroval skvele či už po vizuálnej alebo ľudskej stránke. Z nehercov vymačkal maximum a s Jánom Franekom to zbytočne neprehnal. Budem rád, keď sa u nás bude rodiť čo najviac takýchto -krutých- filmov. 70% FCH052016/6 ()

lena60

Po skončení projekce jsem měla pocit jako kdybych dočetla dvě nové sportovní povídky od Oty Pavla. Dva bývalí olympionici. Dva boxeři. Peter Baláž reprezentoval Slovensko na OH v Atlantě 1996. Ján Franek získal bronzovou medaili na OH v Moskvě 1980. První z nich živoří v cikánském ghettu v Žilině. Z druhého se načas stal bezdomovec. Smutné příběhy. ()

Martin741

ako cechoslovak by som mal byt hrdy na domacu kinematografiu, ale su tu 2 zasadne ale. Za prve, reziser sa rezisersky len hlada, nie je to vyslovene nezaujimave, ale nestrhne, ba dokonca sa mi tu zdalo byt pritomne ospale tempo. Za druhe najlepsie filmy cs kinematografie vznikali v 60. rokoch a hoci sa na normalizacne filmy nadavalo, stale mali v sebe aku -taku kvalitu a hrali v nich skutocni herci s hereckym talentom. Tuna to nehrozi : herci neznami, dialogy hrozne, tempo ospale, spatny film, spatna podivana : 5 % ()

stuntmanMIKE odpad!

No... co povedat o Koze. Pribeh cigana, ktory si kedysi zaboxoval v Atlante bez velkeho uspechu a skoncil tam, kde sa na pologramotneho primitiva patri... Za par susnou si nechava rozbit hubu, kde ho do toho vsetkeho ojebava nejaka lopata z kovosrotu. Ja by som aspon jednu hviezdu dal... ale vo filme su 3 postavy, ktore daco hovoria... Cigan, pre ktoreho je zosmolit rozvitu vetu rovnaky boj ako pre Mariku Gombitovu chodit po schodoch. Lopata z kovosrotu "Zvonko" rozpravat pre istotu nevie...len mrmle nieco po rusnacko-vychodniarsky a rozumiet bolo len slova kokot a pica... inak ani hovno. A posledna postava, ktora to mala zachranit bol boxersky trener. Jediny problem bol, ze kedysi boxoval aj on...ma uplne mrtvu hornu peru...nema zuby a je imrvere najebany. Takze vlastne... film je o troch socialoch v jednej starej dodavke, ktorym nie je rozumiet...Pozdravujem Madsebendera, ktory nesklamal a dal tejto "pecke" s oscarovym scenarom a dialogmi plny pocet... pointu filmu ani spominat nebudem... nebola... ()

Lacike

Poznate ten vtip, ze je nieco zaujimave jak artovy nemy dokument o chove bengalskych krtkov v Uzbekistane? Tak toto je film o jednej koze. Teda skôr totalnom volovi. A nie je sam. Su tu hned traja takito exoti. Mna si teda skrachovanci Koza a Franek neziskali a najviac ma bavil spekulant z kovosrostu. Normalne som mu drzal palce, nech sa poriadne napakuje na tom volovi, teda Koze. S tymi par dialogmi som nemal ziadny problem, pretoze som nastastie film videl na CT2 s CZ titulkami. Inak by som rozumel prd. Na druhej strane dialogy nie su nejakym velkym prinosom. Z tych par informacii, ktore sa z nich dozvieme, vsetko vyspoileroval vo svojom komentary idiot Matty. No a ta kamera, ktoru tu vsetci vychvaluju. Kameraman väcsinu zaberov snimal tak, ze nejaky ustredny predmet umiestnil do stredu zaberu a to je vsetko. Par peknych zaberov z toho vzniklo, ale nic genialne. Vysledkom je klasicky art ktoremu môzu pseudointelektuali strelit 5* a rozoberat hlboke posolstvo. Sokujuce je, ze tomu vynimocne neskocil na spek Bluntman. Ja som sa aspon bavil na blbosti troch hlavnych hrdinov za co davam jednu hviezdicku. Vystizny komentar, ktory stoji za pozornost napisal stuntmanMIKE. ()

• MFF v Toronte o filme napísal: "Vďaka mimoriadnym výkonom nehercov a zmazávaniu hraníc medzi dokumentom a fikciou je Koza silnou a naliehavou výzvou pre koncept autenticity v dnešnej kinematografii." (Biopler)
  • Prezývku Koza dostal Peter Baláž ešte ako malý chalan, pretože pil veľa kozieho mlieka. (Biopler)