Reklama

Reklama

Koza

Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza, žije se svou partnerkou Mišou v ghettu sociálně vyloučených. Miša nečekaně otěhotní a je rozhodnuta nechat si dítě vzít. Nutí Kozu, aby sehnal peníze na potrat. Koza, který už delší dobu netrénuje, se rozhodne vstoupit opět do ringu, ale nechce vydělat na potrat – chce získat peníze na to, aby Míšu přesvědčil, že si dalšího potomka mohou dovolit. Koza se tak vydává se svým manažerem na „turné", ve kterém však nejde o vítězství, ale o to, kolik úderů dokáže Koza vydržet. Ve filmu hraje sám sebe nejen Peter Baláž, účastník olympiády v Atlantě, ale také jeho trenér Ján Franek, který boxoval na olympiádě v Moskvě. (AČFK)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (76)

Lacike 

všechny recenze uživatele

Poznate ten vtip, ze je nieco zaujimave jak artovy nemy dokument o chove bengalskych krtkov v Uzbekistane? Tak toto je film o jednej koze. Teda skôr totalnom volovi. A nie je sam. Su tu hned traja takito exoti. Mna si teda skrachovanci Koza a Franek neziskali a najviac ma bavil spekulant z kovosrostu. Normalne som mu drzal palce, nech sa poriadne napakuje na tom volovi, teda Koze. S tymi par dialogmi som nemal ziadny problem, pretoze som nastastie film videl na CT2 s CZ titulkami. Inak by som rozumel prd. Na druhej strane dialogy nie su nejakym velkym prinosom. Z tych par informacii, ktore sa z nich dozvieme, vsetko vyspoileroval vo svojom komentary idiot Matty. No a ta kamera, ktoru tu vsetci vychvaluju. Kameraman väcsinu zaberov snimal tak, ze nejaky ustredny predmet umiestnil do stredu zaberu a to je vsetko. Par peknych zaberov z toho vzniklo, ale nic genialne. Vysledkom je klasicky art ktoremu môzu pseudointelektuali strelit 5* a rozoberat hlboke posolstvo. Sokujuce je, ze tomu vynimocne neskocil na spek Bluntman. Ja som sa aspon bavil na blbosti troch hlavnych hrdinov za co davam jednu hviezdicku. Vystizny komentar, ktory stoji za pozornost napisal stuntmanMIKE. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Slovenské filmy vedia byť milé, zaujímavé, alebo aj ukrutne zlé. Toto je ten posledný prípad, možno aj preto, že nemám rád, keď sa skoro celý film sedí a čumí, prípadne jazdí a čumí. Nie sú tam herci, dialógy ani príbeh, len kamerové zábery na mesto, na domácnosť alebo na kuraciu farmu dopomohli k jednej hviezde. Zúriaci býk bol aspoň zúriaci, toto bola len krotká koza. ()

Reklama

Anderton 

všechny recenze uživatele

V rámci sk produkcie, snažiacej sa priblížiť svetovým trendom nesporne pozoruhodná záležitosť. V rámci toho sveta jeden z mnohých festivalových kúskov. Ústredné duo si s drámou nevystačí, musí zákonite oplývať humorom, inak mentalita nedovolí. Atlantu 96 som sledoval, našu Kozu si ale nepamätám, ostal v tieni Martikána a Michaela Johnsona. ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Kdyby bylo trochu víc rozumět tomu, co postavy říkají, nebo aspoň film dostal plnohodnotné titulky... Kamera je dokumentární, ale herci nejsou herci ale reálné postavy (všichni debutující). Nadšením neřičím, ale společenskou hodnotu to má, například může společnosti předložit otázku, co dělat se špatně vystudovaným slovenským Romem, jenž má kebuli rozmlácenou z boxu. To nemají na Slovensku nějakou diskotéku, kde by Koza vyhazoval? Možná že mají, ale jako maximálně velter by možná nestačil... Neurazilo, tolik filmů nad 60 % je mnohem horších. ()

Marigold 

všechny recenze uživatele

Suverénní kamera, ale jako celek rozpačité. Kozovo herectví je bohužel na úrovni, kdy s postavou nelze skoro nic dělat, jen s ní pasivně manipulovat. Romský boxer tak jednoznačně působí politováníhodný objekt, kterým smýká přítelkyně, pochybný manažer, alkoholický trenér a také režisér. Muší váha se ve všech ohledech snaží zůstat stát, ale padá vždycky v prvním kole. Otázkou je, zda tenhle zvláštní depresivní hybrid dokumentu a sociálního dramatu není tak trochu jednostranný a pasé. Koza mě ani na minimální ploše nezaangažoval, nepřesvědčil, nikam se mnou nepohnul. Přitom je s ním ve většině ohledů všechno v pořádku. Ale jako film prostě působí prázdně. Nejlepším momentem zůstává šťavnaté cameo slepičího majstra Franka, který jako jediný dodá vyprávění dynamiku. Všechno ostatní ve filmu je letargické - ale nepříliš podnětným způsobem. #kviff ()

Galerie (7)

Zajímavosti (16)

  • Ivana Ostrochovského úspech filmu potešil a po festivalových turné skonštatoval: „V Európe vzniká ročne okolo 1200 celovečerných filmov, a to nerátam Ameriku a Áziu. Nejde o vyhrávanie festivalov, ale je skvelé, keď sa o slovenskom filme píše v zahraničí.“  (Biopler)
  • Rolu trénera si zahral bývalý boxer Ján Franek, ktorý reprezentoval Československo na olympijských hrách v Moskve v roku 1980. Získal tam bronzovú medailu v ľahkej strednej váhe. (dongovany)
  • Pôvodný zámer tvorcov bol o Balážovi nakrútiť iba dokumentárny film. (Zdroj: SME) (hippyman)

Reklama

Reklama