Koza

Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza, žije se svou partnerkou Mišou v ghettu sociálně vyloučených. Miša nečekaně otěhotní a je rozhodnuta nechat si dítě vzít. Nutí Kozu, aby sehnal peníze na potrat. Koza, který už delší dobu netrénuje, se rozhodne vstoupit opět do ringu, ale nechce vydělat na potrat – chce získat peníze na to, aby Míšu přesvědčil, že si dalšího potomka mohou dovolit. Koza se tak vydává se svým manažerem na „turné", ve kterém však nejde o vítězství, ale o to, kolik úderů dokáže Koza vydržet. Ve filmu hraje sám sebe nejen Peter Baláž, účastník olympiády v Atlantě, ale také jeho trenér Ján Franek, který boxoval na olympiádě v Moskvě. (AČFK)

esmoke

Mohlo to být zajímavé (příběh solidní má potenciál), ale všechno je totálně zazděno nudným, nenápaditým a uspávajícím zpracováním. A to zvukové aranžmá je opravdu k pláči. ()

Germanicvs

Minimalistická kombinace Rockyho a syrové reality show postavená na nehereckých představitelích, kteří v oživení dávné boxerské kariéry hledají záplatu na aktuální existenční problémy. ()

leonus.atrum

Pane bože za co... pokud jste fanouškové filmů kde se nic neděje, nic se nevysvětlí, nic nedává smysl. Filmů bez emocí bez chuti a zápachu. Filmů kde hraje dobře jenom jeden herec a to proto, že hraje sám sebe! A pokud rádi koukáte na lidi co řídí auta! Je tohle film přesně pro vás! Ne opravdu...film na šlofíka. Ve filmu není jediná věc,která by mě udržela vzhuru kromě zaplacených peněz. Ale ani peníze ke konci filmu nepomůžou protože nápor na víčka je hodně velký a stejně mu nakonec podlehnete. Za Kozu jedna hvězda... ()

kaliakra

To, čo začal pred dvomi rokmi Danis Tanović Epizódou zo života zberača železa, vybrúsil Ostrochovský takmer do dokonalosti. Super, len škoda, že sa uspokojil s epigonstvom a nepokúsil sa radšej o niečo originálne. ()

petra8619

Mohl to být zajímavý film, ale je to nuda. Film mohl trvat 20 minut a mohl skončit. Šíleně dlouhé scény, pořád jedeme v "autě" a mlčíme. Film jsme přeskakovala ()

breckakamil

Slovenský film po roku 2010 natočil niekoľko perlí. Koza nie je výnimkou. Neviem prečo sa mi film dostal pod kožu. So statickou technikou kamery je to zo začiatku sranda a drží to strunu, ale aj to vás napríklad pri zápasoch začne lákať kamerou hýbať. Ústredná dvojica je z hľadiska neprofesionality obstojná, Kozu je vám ľúto, managera by ste uhodili... Čo ma dostalo bol -nijaký- záver. Čakáte happy end, čakáte pád, hocičo... Zaujímavé. 3* ()

Macik1 odpad!

Film jsem viděla na 50. MFF K. Vary a bohužel mě nezaujal vůbec ničím (snad jen tím, že byl natočený podle skutečného příběhu, který jako námět nebyl špatný). Dlouhé nudné záběry bez jediného slova, primitivní kratičké rozhovory, jednoduché postavy bez jakékoli výraznosti. Podle mě škoda času a peněz produkovat takovéto filmy. ()

frajerson

Kozu poznám osobne. Film je dobrý, aj keď som pôvodne čakal čosi inšieho. Na druhý krát človek prijme aj pomalšie rozprávanie, aj občas akoby zvláštne herctvo. Všetko to však dáva takto svoj zmysel. Koza je navyše krásne natočený film, myslím kameru. Nemusí sa páčiť každému, ale za mňa 5 z 5. ()