1989: Z deníku Ivany A. (TV film)

Dokumentární

Česko, 2014, 42 min

Karel Strachota

Předloha:

Ivana Andělová-Skálová (kniha)

Filip Míšek

Pestře odvyprávěný příběh. Didakticky využitelný dokument.(12.11.2014)

Je až neuvěřitelné, kolik toho má naše malá zemička už za sebou.(11.11.2015)

• amirgal

Já z toho mám hrozný pocit, ten dokument je natolik založený na kritice nedostatku zboží a jiných v podstatě pitominách, že uniká jeho smysl, plácá se v povrchnostech a nezájmu, neříká nic o ničem - ano, hezky jsem si zavzpomínala, ale ten dokument je zneužitelný, zvláště v téhle politické situaci. Přečetl si někdo z tvůrců dokumentu, jak intepretuje dnešní extrémní levice listopad 89? To jsme si udělali medvědí službu ... notabené když je zamýšlený jako didaktický ... :-/(3.12.2014)

Velmi mě potěšilo nápadité zpracování tohoto dokumentu, člověka to pak opravdu vtáhne do děje. Umím si i představit, že pro děti na školách to bude mnohem více stravitelnější než nějaký "kvalitnější dokument". Mně osobně se líbilo, že tam bylo od všeho trochu (reportáže, autentické záběry, důležité mezníky, drobnosti spojené s dobou apod.) a díky zajímavému stylu vyprávění dokonce dokument vyvolal i poměrně velké emoce. Pro mě celkem překvapení.(14.11.2014)

Zajímavě zpracovaný dokument, který se snaží o objektivitu. To se však nedaří při zpracování prvních dnů po 17. listopadu. Všichni skutečně nebyli tak nadšení, jak se dokument tváří. A jediným odpůrcem revoluce nebyl Adamec. Dokument by získal na vážnosti, kdyby dal prostor i druhé straně. Za sto let bude tato interpretace možná, zatím nás pamětníků dost žije. Ale to je drobná piha na jinak sympaticky zpracované kronice roku 1989.(22.11.2019)