Kocour Francis se s pánem právě přistěhoval do nového sousedství. Ani se nestačí pořádně rozkoukat, když se dozví o sérii brutálních kočkovražd, k nimž tu v poslední době dochází, a jejichž oběti povětšinou končí s rozsápaným krkem. Francis se pustí s pomocí starousedlíka Modrovouse do vyšetřování. Zjistí, že s vraždami je podle všeho spojen kult, k němuž náleží nebo o něm alespoň ví většina koček v okolí. Stejně tak s nimi pravděpodobně souvisí vědecký výzkum před lety prováděný doktorem Praetoriem, který při svých experimentech řadu místních koček umučil nebo zmrzačil. A obě horké stopy spojuje jméno, jež kdysi náleželo záhadnému kocouru - mučedníkovi: Claudandus. (MaedhRos)

Saur.us

Mysteriózní krimi thriller ze světa koček. Jako bych se díval na Purpurové řeky ale místo Jeana Rena tam byl jeden velmi inteligentní kocour. Originální podívaná. (hodnocení č. 1500) ()

Slavomír

Až keď som si to deň po vzhliadnutí prehral v hlave, uvedomil som si, že som to videl ako fagan... čo vysvetľuje mnoho vecí. Nie je to až taký masaker, ako tu všetci popisujú! Nájde sa pár surových scén, nejaké to črevo, čičinda s vypálenou dierou v makovici, ale že by to bola nejaká extra mäsiarčina... no neviem-neviem. Ak by Felidae bol hraný film, s ľudskými postavami, bola by to kriminálka ako každá druhá. Chlpáči a animácia tomu dodávajú svojskosť a atmosféru ktorú hodnotím pozitívne. Pre mňa film na viac pozretí. Záverečná pesnička Boy Georga potvrdila dobrý pocit... ()

Saimon

Tak toto bylo opravdu milé překvapení. Příjemná animace, velice dobře budovaný příběh. Balancuji mezi 4-5 hvězdičkami. Přihlédnuli, že je film animovaný a s tak hutnou atmosférou, to by si snad i plný počet zasloužil... ()

Mngwa

Opravdu originální a po všech stránkách dobře udělaný animovaný krimifilm s kočkama, nenapadá mě ani žádné srovnání s čímkoli jiným, co jsem viděla. Jediné, co bych asi vytkla byl grafický design některých kočičích postav, které nevypadaly jako kočky ale spíše jako buldoci nebo medvědi ... tvl takhle přece kočky nevypadají! Ale jinak pro mě kvalita, kterou stojí za to zhlédnout vícekrát. ()

Hudino

Raz za čas sa nám všetkým zdá, že už všetko poznáme . V tej mojej slabej chvíľke som mal dojem, že po preskúmaní Mijazakiho univerza, nie je čo v kategórii kreslených filmov pre dospelých ďalej objavovať. O to väčšia však bola moja radosť, keď som sa náhodou dostal k tejto (takmer) noirovej chuťovečke. Vypichol by som najmä veľmi vhodne zvolenú animáciu a temnú atmošku, vznášajúcu sa nad mestom ruka v ruke s mŕtvolným zápachom hnijúcich mikrotigrov. Pokiaľ trvajú úvahy o filme aj nejakú dobu po dopozeraní, niečo do mysle odtlačil a dá sa teda nazvať užitočným. Heh... a mne miesto predtuchy nešťastia v blízkej dobe, dodnes pri pohľade na čiernu mačku prechádzajúcu cez cestu behá hlavou skôr otázka, či práve nevyštruje prípad úkladnej vraždy niektorého zo svojích kmeňových :) ()

Ernie_13

Velmi zaujmava zalezitost, ktora rozhodne stoji za to aby si ju clovek pozrel...uz len pre to, ze ide o velmi netradicnu vec. Klasicky zaujimavy detektivny pribeh vsadeny do zivota maciek a cele je to animovane na sposob rozpravky. No a vsetko to dohromady velmi dobre funguje. Urcite odporucam, ale nie kvoli animacii, ale kvoli pribehu a celkovej originalite. :) ()

sysyphus

Drsny detektviny animak s prvkami hororu si zasluzi hviezdicku navyse uz len za to, ze ukazuje neskutocne moznosti animovaneho filmu, prostrednictvom ktorych sa daju miestami robit fakt zazraky. Doteraz mam v mysli najme Francisove nocne mory, ktore cloveka vizualne zasiahnu svojou desivou atmosferou ako maloktory spickovy horror. Aj ked tema rasizmu medzi mackami mnou zase az tak nepohla, musim priznat, ze tie detailne sceny zobrazujuce pokusy na zvieratach v labaku boli miestami naozaj silna kava. Zobrazovanie takychto veci s hranymi hercami si reziseri v sucastnosti nemozu dovolit kvoli cenzure a pravnym obmedzeniam, a tak vdaka bohu, ze mozeme mat vhlad do pri(e)behov tychto zverstiev aspon skrz animovany film. Samozrejme dalo by sa to docielit aj CGI efektami, ale asi by to bolo neefektivne, kedze by sa tym znacne predrazili naklady na film a nakoniec by sa to este aj tazko predavalo vacsinovemu divakovi. Vsak uvidime, mozno to v dohladnej dobe niekto skusi ... v skratke: 1, zaujimave spracovanie temy zivota v macacej komunite 2, logika deja sice miestami pokrivkava ako trojnoha macicka, ale v tomto pripade to nie je na skodu, pretoze to umocnuje jednu z hlavnych tem. ()

NeMiQ

Príbeh a dej tohto animovaného filmu by po prenesení do nášho sveta ľudí určite nezapôsobil tak veľmi ako keď je kreslený. Každopádne by som ho nepúšťal ako rozprávku pre deti, pretože zopár scén bolo dosť nepríjemných, ale vhodne podporili atmosféru filmu a kľudne ho možno nazvať aj kriminálnym. Akurátna dĺžka na pár zvratov a odhalení a postupne sa prepracuváva k závečnému odhaleniu. ()

muti

tak toto bola jedna z nadrsnejsich rozpravok ake som kedy videl. hororova krimi kacacia drama kde uvidite vsetko. vrazdy, vysetrovanie, nabozensky kult, pokusy sialeneho vedca, mrtve macky, vykuchane macky, mrtve tehotne macky, mrtve fyzicky posithnute macky, nacisticky zmyslajuce macky, uplne peklo. super hudba, "postavy", animacia, dej, dokonca aj plot twist. od tohot reziera si musim pozriet aj dalsie dielo ()

Sticks

Čokoľvek čo by ste od animovaného filmu o mačičkách nečakali. Kriminálna zápletka a naturalistické hororové scény. ()

linger

Nepochybne originalne, animacia bola pomerne surova (co je pochopitelne, lebo Disney by sa tejto temy asi nechytil) a poniektore sceny celkom maso. Najlepsia bola scena macaciemu sexu, tomuto sa vravi gore/sexual scenes animak :) Nanestastie niektori macaci bossovia vyzerali skor ako tlste psy a co mi ale vadilo najviac je, ze som sa hrozne stracala v zapletke. Francis bol zjavne lepsi detektiv nez ja... a Boyovi Georgovi dakujem za prijemny ustredny song. ()

vrch07256732

5 hviezd za odvahu a to dokonca od konzervatívnych Nemcov (jeden by čakal niečo na spôsob A. Pilcherovej v Aplách). Všetko tu už bolo povedané v predošlých komentároch. Je to určite originálny počin, pôvodne som to ani nechcel pozerať ale hneď po prvých minutach som ostal sedieť na prdeli. S tou brutalitou krvou a črevami je to tročka prehnané, pár scén tam síce je, ale nie sú podané nejak prudko expresívne, skôr tak softovo. ()

mp5991

Asi hlavní problém tohohle filmu je, že není moc jasné, kdo je vlastně cílová skupina. Ze stylu animace a zvířecích hlavních hrdinů by se mohlo prvních pár minut zdát, že půjde o film pro děti. Z tohoto omylu by vás ale měla vyvést již první mrtvá kočka. Měla, protože dál už bude jenom hůř. Je to pro milovníky gore? Možná, ale tam by zas mohla vadit ne zas tak realistická animace, za kterou jsem ale osobně byl v tomhle směru celkem rád. Je to horor? Má to pár silných scén, hlavně tu skoro závěrečnou, ale jako celek spíše ne (ačkoliv se tomuto žánru přibližuje rozhodně více než řada hraných filmů, které se za něj označují). Celkově vzato je to dobrý film, pokud hledáte něco netradičního a nevadí vám pohled na mrtvé kočky občas i s vypadnutými vnitřnostmi. ()