Do You Believe?

USA, 2015, 120 min

Haleluja! Velebte pána a najděte spásu v jeho kříži vy bezbožní pohani! Mno tak po tomhle hodnocení si asi moji oblíbenci budou myslet, že jsem se zbláznil, nebo mi byl vymyt mozek jako v Mechanickém pomeranči. Ne nebojte se nenašel jsem boha (teda kromě toho kterého mám v sobě) zůstávám i nadále ateistou který shoří v pekle a taky nebudu popírat, že k podobným snímkům přistupuji spíš jako ke guilty pleasure a ne, že bych je bral vážně, ale tenhle byl nakonec celkem fajn. Nebyla to totiž žádná násilná propaganda boha ve stylu katolické církve, tak jako ve filmu Encounter a tak když si odmyslím fakt, že občas jsem se bavil tou lehkou absurditou děje a chováním postav, tak musím i zcela nečekaně říct, že to je takovej příjemnej a veskrze velice pozitivní film. Samozřejmě, že úplně vymyšlenej a nereálnej, ale o to tady nejde. Pokud na necelý 2 hodiny připustíte, že bůh opravdu existuje, tak se nejenom pobavíte, ale kupodivu to nijak neurazí. Věřícího ze mě neudělá. Na druhou stranu ani to neodsuzuji. Pokud tomu někdo věřit chce a pomáhá mu to k lepšímu snášení života, tak proč ne. Jo a finální pointa je fakt mazec (to se nedá spoilerovat) ale už jenom za ní musím ty 3* dát. Ámen.55%(30.9.2015)

Docela zajímavý, příjemný filmík, ve kterém se člověk chvilkama ztrácí... do doby, než se všechny příběhy lidí střetnou v jednu chvíli na jednom místě. Film rozhodně neurazí, možná i někoho motivuje... Jediné, co mě dost zaráželo, byl neustálý důraz na kříž. Přitom kříž sám o sobě nezmůže nic! Kolik dalších zločinců viselo na kříži... že? Takže mě mrzelo, že se to hodně točilo okolo kříže, místo okolo Ježíše... Ale když toto pominu - určitě doporučím! Ke shlédnutí online ZDE No a jako obvykle nabízím TIPseznam dalších filmů s křesťanskou tématikou.(22.10.2015)

Normálně se mi tenhle ten styl vůbec nelíbí. Nejsem fanda nějakých laciných rozvláčných emotivních filmů, a už vůbec ne s křesťanskou nebo vůbec jakoukoli náboženskou tématikou. Ovšem tento konkrétní snímek mě něčím zaujal. Po většinu doby byl trapný a každá jednotlivost na něm mi z nějakého (často přímo zjevného) důvodu vadí. Ovšem jako celek, přičítám to hlavně sugestivní hudbě, má v sobě velice silnou atmosféru což v kombinaci s podivně vážným Jeffersonem D'Arcym z Ženatého se závazky, působí jakýmsi příjemným dojmem.(29.11.2017)

Jeden z mála filmov v poslednej dobe pri ktorom mi na konci tiekli slzy po krajoch očí. No len škoda že to bolo až moc preamerikanované. Prvá polovica bola hotová nuda a výrazný dohľad na emócie postáv na mňa doliehali veľmi rušivo až potom na mňa začali pôsobiť tak, že sa tam vlastne hodia. Síce cesty k viere týchto ľudí boli trochu klišé ale vytvorili dokonalý celok. A to sa mi páčilo . Nakoniec sa všetci stretneme na jednom mieste.(20.12.2015)

Kategória kresťanských filmov je malá, a je dôležité si pri hodnotení uvedomiť že nie je veľmi s čím porovnávať. Keď porovnám s desiatkami iných, žánrovo rovnakých, filmov, tak tento film musím hodnotiť pomerne dosť vysoko. Boli v tom emócie (hoci niektoré ma nedostali), malo to snahu o rozvinutie charakterov postáv (hoci niektoré nepresvedčili), veci neboli až tak čiernobiele ako v iných kresťanských filmoch...ale ani tak šedé, sivé, chaotické a nedokonalé ako je to v realite - čo je asi najväčšia škoda. Slušné.(19.8.2017)

• - Film sa natáčal v mestách Manistee, Ludington a Muskegon Heights, ktoré sa nachádzajú v americkom štáte Michigan. (Hudakfilms)

• - Pracovný názov filmu bol Believe. (Hudakfilms)