Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Když se André setká s krásnou Aurélii, okouzlí ho natolik, že se stane předlouhou pro hlavní postavu jeho románu. Kniha se rychle stane bestsellerem a náhodou se dostane do ruky i Aurélii, která chce okamžitě poznat autora. André ale používá pseudonym a nechce, aby kdokoliv znal autorovu skutečnou totožnost... André Chabanais jednoho dne zahlédne v malé restauraci nedaleko Seiny v srdci Paříže její krásnou majitelku Aurélii. A tak ho okouzlí její úsměv, že se o ní rozhodne napsat příběh s názvem Úsměv ženy. Hlavní hrdinku pojmenuje Sophie. André dá Úsměv ženy nakladateli Jeanu-Paulu Monsignacovi, jemu se to velice líbí a rozhodne se knihu vydat. André ji chce vydat pod pseudonymem Robert F. Miller a s kamarádem pak vymyslí spisovatelovu identitu. Kamarád poskytne fotografii svého bratra, vymyslí, že bydlí sám na venkově v Anglii, je absolutně nedosažitelný, nemá telefon ani internet. Kamarád chce, aby byl příběh vydán jako autobiografický, André ale nesouhlasí, Sofii viděl jen jednou a před rokem a okouzlila ho na první pohled – nic víc...
Aurélie mezitím prožívá rozchod s přítelem Claudem. Ve vzteku dá jeho hodinky bezdomovci. Vtom potká Clauda s novou přítelkyní, která má na sobě kabát, který měla dostat Aurélie k narozeninám. Aurélie se před párem schová v knihkupectví, a když se pár blíží k výloze, zazmatkuje, s kávou v ruce vrazí do stojanu s knihami a jedna z knih spadne do rozlité kávy. Aurélie chce knihu zaplatit, ale prodavač jí knihu věnuje. Jde o Úsměv ženy. Když se Aurélie zmíní o své restaurací, prodavač se zarazí, protože hlavní postava románu vlastní restauraci téhož názvu. Požádá Aurélii, aby si knihu přečetla, aniž by jí cokoli prozradil. A Aurélie se hned začte do knihy o sobě. Kamarádka Bernadette už má o Aurélii strach, protože se dlouho neozvala, ale ona jí přizná, že stále jen četla knihu, která je o ní, a už ví, že autora knihy prostě musí poznat. André je překvapený, nakladatelství obdrželo spoustu dopisů od čtenářek a za první čtyři týdny se prodalo už 50 000 výtisků jeho knihy. Všichni Andrého obdivují, že objevil tak skvělého autora. Velký problém ale nastane, když začnou všichni chtít, aby Robert F. Miller přijel do Paříže. André se sice vymlouvá na různé autorovy fobie, ale není to nic platné. Novináři s ním chtějí udělat rozhovory. André dostane pomyslný nůž na krk... (TV Prima)

(více)

Recenze (5)

Wez 

všechny recenze uživatele

Film samotný je takový romantický průměr,který mě ale ke konci celkem zaujal-co bych chtěl vyzdvihnout jsou ale nádherné záběry opravdu překrásné a romantické Paříže-a když si člověk uvědomí,co z toho dokázali ty demokratické a multikulturní kurvy za pár let udělat,je mu z toho opravdu smutno a do pláče...:-( ()

Reklama

eaglestar 

všechny recenze uživatele

Čekám standardní germánskou krávovinu ve stylu Rózy Pilči a..... a vono hovno. Skvělý příklad jak kvalitně natočit nízkorozpočtovou TV romantiku (zdejší pseudointelektuálská honorace mi může svým bojkotováním čehokoliv romanticko-oddechového políbit kAnál!) . Rozhodně nic světoborného nebo objevného (mustr x-krát použitý, až bych řekl ošoupaný), ale dobře natočeno, dobrý výběr herců (zvlášt Melika má takové zvláštní kouzlo, dost mi připomínala Tautou, která je sice hezčí, ale svým vyumělkovaným ksichtem též méně uvěřitelná), příjemný hudební doprovod, nepřecukrováno, civilně vzletné, nepálivě hřejivé a na skopčáky povedeně francouzské. Úprk k ajfelovce na konci filmu bych asi vystřihl, ale jinak spokojenost. ()

suzanne1997 

všechny recenze uživatele

Romantický film, kde láska sálá doslova z každého kroku. Hlavní hrdinové se do sebe zamilují, a to i přesto že se neznají. Od tohoto filmu jsem čekala typickou romantiku typu pichlerka nebo inga lidstrom. Ta se však k mému překvapení a překvapivě i potěšení nekonala. Výborně promyšlený film, kdy jen čekáte, co z něj vyleze a kdy se konečně setkají, tedy tak jak by měli, s pravou tváří, tváří v tvář. Není toho moc, co vytknout, nikdy jsem podobný film neviděla. Nebo si jej v tuto chvíli nedokážu vybavit. Oslovil mne a až do samého konce mne nechal čekat a jen se domýšlet, co se vlastně stane. Rozhodně jej doporučuji podobným romantickým duším, jako jsem já, pro ty, kteří romantiku moc nevyhledávají nebo se jim nelíbí, nemá cenu si tento film ani pouštět. ()

waits 

všechny recenze uživatele

Německá komedie z Paříže:). A protože ví, že je německá, snaží se celou dobu působit odlehčeně a vesele. Podle mě se jí to nedaří, ale zase je pravda, že pokud by se o to aspoń nepokusila, byla by to hrozná nuda. Trochu mě překvapilo nahaté osazenstvo v sauně, mezi kterým chodí (jinak sympatický) oblečený Andre, Aurelie je pak tvrdohlavý typ ženy, žijící trochu ve svém paralelním vesmíru, který mě neokouzlí ani skutečnosti, ani ve filmu. Kdyby si ji Andre nevšiml, možná by byla singl (dříve stará panna) dost dlouho..možná pořád. Dodíval jsem se, ale žádná sláva, slabší tři, pomohlo, že jsem si zálibně připomněl místa procházek kolem Paříže. ()

Galerie (24)

Zajímavosti (1)

  • Film je natočen na motivu knihy „Úsměvy žen“ od Nicolase Barreaua. (Aridara)

Reklama

Reklama