Pan Church

• USA Mr. Church (více)

Píše se rok 1971 a malá Charlie žije se svou matkou Marií v Los Angeles. Jednoho dne se probudí a zjistí, že v kuchyni jejich domu je cizí muž − černoch − a vaří snídani. Matka jí řekne, že je to pan Church, a od této chvíle bude jejich kuchař. Charlie se přítomnost cizího člověka nejdřív nelíbí, postupně však přichází na chuť nejen jeho kuchařským výtvorům, ale začne oceňovat i jeho zájem a péči – díky panu Churchovi například objeví knihy a rozkoš z četby. Charlie netuší, že pana Churche jim v závěti odkázal bohatý bývalý milenec její matky − na šest měsíců, protože to je předpokládaná doba jejího dožití, Marie má totiž rakovinu. Nakonec ale žije ještě celých šest let a mezitím se z pana Churche stane nepostradatelný člen rodiny... (TV Nova)

KcarlosK

Celkem milý film, ale bohužel absolutně bez emocí, v náznacích a nedotáhlé. A narozdíl od jiných si nemyslím, že držet jeden výraz ve xichtě (a la Gosling) je nějaké velké herectví. ()

AmericanX

emocionální ždímačka, ale fungovala skvěle.....Eddie mě dostal jako nikdy, za mě určitě jeho nejlepší role...a Britt Robertson?? neuvěřitelně zranitelná, eterická, věřili jste jí každý záhyb tváře, každé gesto.. (mimochodem připadá to jen mě, nebo je fakt strašlivě podobná Julii Roberts za mlada?) určitě pět hvězdiček.. ()

Opeth

Jooo, to je tak, když po první minutě tušíte, že uvidíte krásnej film a pak .... shlédnete opravdu, opravdu KRÁSNEJ film ()

Jarmila68

velmi krásný a velmi emotivní příběh,oči mám jak angorák.....nádhera,tento filmve vás zanechá pozitivní stopu at chcete nebo ne!A rozhodně nezapomenete o čem fil byl. ()

52637

Nejlepsi vazna role Murphyho, ktera hodne chytne za srdce a Robertson mu nadherne sukunduje. Smutny, ale nadherny ()

MaxPayne

Nebylo to uplně špatné, ale zase až tak velký dojem to na mě neudělalo. Rozhodně souhlasím s tím, že uvadající kariéra Eddieho Murphyho potřebuje více takových rolí a jsem rád, že se na plátno nevrátil zase v nějaké tupé rodinné komedii. ()

Lasllye

Příjemný a milý snímek. Eddie Murphy mi dokázal, že umí hrát i ve filmech, kde na sebe lidi jen neječí a jsou afektovaní. ()

pornohavo

Je to jeden z tých čarovných filmov pri ktorých (a nehanbím sa za to) musím plakať. Smutný, zároveň však krásny a hodnotný. Navyše Eddie je v tejto roli úžasný. Takúto postavu si už dlho zaslúžil. Užíva si to a ja som si to užil tiež. 88% ()

dranesy

Bylo pěkné zjistit, že Eddie má i jiné role než komické, i když i v těch mu to jde. Po celý film se mě držela zvídavost ohledně pana Churche. Celou dobu jsem se chtěl o něm dozvědět více a dřív než jsem to zjistil, utvářel jsem si vlastní teorie o tom, kam večer chodí, kde bydlí a kdo s ním a důvod jeho nočních příchodů domů. Film vás nutí o tom přemýšlet a bažit po odpovědi. Film, který se dá vřele doporučit ke sledování. ()

zebu_cz

Dojemné, silné, s oskarovým Eddiem Murphym a úžasnými Britt Robertsona Nataschou McElhone. I cynické nátury musí při některých okamžicích pustit slzu. A kdo by přeci jen odolal, je tu jazz. ()

Kinepa

Velmi příjemný film s Murphym. Některé detaily jsem nepobral, jak se teda živil, když tam dělal zdarma a peníze došly po půl roce a v klubu hrál taky zdarma, ale jinam zdařilá produkce ... ()

bratr_jezek

Přestože Murphy je hlavně komik, zde zahrál velmi přesvědčivě zajímavého, trochu tajuplného, muže, který pomohl jedné rodině a za odměnu se stal její součástí. Je to opravdu koncert, Murphy je skvělý a ukazuje, že umí hrát i bez šklebení a bláznivin. Film je dojemný, umí pohladit, pěkné čtyři hvězdy ()

redmonkey

Po dlouhé době film, který mě zařezal do gauče. Dojemný příběh bez prvoplánových klišé. Eddie Murphy zraje jako víno, tahle role mu sedla. ()

abstak

Veľmi pohodový príbeh ktorý netlačí silno na city. Tento snímok nám ukazuje, že ľudská dobrota nemá hraníc a môže tu byť na celý život. Eddie Murphy ako neobyčajný kuchár (pristala mu táto úloha s jazzovým nádychom) pomáha umierajúcej žene s dcérou, najprv len na krátku dobu, ale nakoniec sa im skrížili cesty až do Eddieho smrti. Ukážka že v živote je súkromie veľmi dôležité. **** ()

Sejkorka

Naprostý šok (pozitivní) jak dokáže herec vylézt ze škatulky. Něco jako tanečník/mafián John Travolta v super filmu Píseň lásky samotářky. Tak tohle je fakt pan herec, Eddie Murphy. není to náhodou jeho životní role ? Příběh je založen na skutečnosti, je to důvěryhodné. Protahování odchodu nemocné matky (skvělá Natascha McElhone, jedna ze tří zajímavých Mc / MacBritek společně s Catherine McCormack a Kelly Macdonald) , podobný osud (tedy kromě té nemoci) její dcery (výborná Britt Robertson, ročník 1990 , např. Život podle Dana, jedna z jeho dcer) , soukromí pana Churche a hlavně jeho vztah s rodinou Charlie. Není to doják, není to slaďák, je to příjemné a v podstatě i trochu poučné pokoukání. Protože, vole, rodina je základ státu !! ()