poster

Taylor Swift - Blank Space (hudební videoklip)

Krátkometrážní / Hudební

USA, 2014, 5 min

Režie:

Joseph Kahn
 • mad_ness
  *****

  A presne takto to vyzerá keď sa vám niekto vysmeje do ksichtu. Ukázala presne to, za čo bola považovaná médiami. Táto baba vôbec nemá v hlave nasraté. Good job!(26.11.2014)

 • jh666
  *****

  Sakra, málokdy se mi klip líbí s každým přehráním víc a víc, ale tohle se fakt povedlo. Text a klip si sednou naprosto geniálně. Písnička samotná je dost povedená, ale v kombinací s klipem je to neskutečně boží. A Taylor si šílenou přítelkyni musí neskutečně užívat. 100 %(17.6.2015)

 • kingik
  *****

  Milovnice abstraktních pojmů, jako je třeba láska, a nově také zhrzená kočička, Taylor Swift, se svěřila do rukou klipového mága Josepha Khana a ukázala perfektně vyzrálý hudební nadhled, o který některé letité zpěvačky ani nezavadí. Ono není jednoduché zpívat o lásce, vylévat si svůj emoční repertoár (my recenzenti jsme ve výhodě, neboť jsme oproštěni od emocí a nepodléháme iluzím) a přitom zůstávat nad věcí. Taylor má perfektní textaře, to v prvé řadě. Nevím sice, do jaké míry se podílí na textech ona osobně, ale ty představují v jejích písních solidní "vejšku". Tenhle její aktuální song doznal dalšího textařského vrcholu. Perfektní slovní obraty, důraz na originální detail a pochopitelně bourání schémat textů písní o lásce. Pak je zde hudební složka. A ta je nápaditá, melodická, hravá a skvěle se přizpůsobující i těm, kteří zpěvačku z posluchačského hlediska ignorují. Na písničce se mně líbí její postupná rozvrstvenost, která má svůj vnitřní smysl a řád. Postupné fáze písničky dokáží do sebe vměstnat hodně prvků z nejrůznějších hudebních stylů. Ostatně v kloubení těchto hudebních sloučenin je Taylor dobrá. A pak tím hlavním, pro takovou zdařilou skladbu, je její obrazové ztvárnění. Koho lepšího angažovat, než mistra na klipy vzatého. Joseph Khan opět exceluje, jak je u něj zvykem. Perfektní propojení obrazu s hudbou, a to do posledního detailu. Zpěvačka v příběhu nejdříve bezmezně miluje, poté žárlí a nenávidí. Výsledkem je likvidace portrétů s jejím milým, ušetřen nezústane ani jeho oděv a Aston Martin (v autech se nevyznám, tak snad se jednalo o ten luxusní vůz). To vše samozřejmě podáno neseriózní formou s neustálými bezděčnými pohledy interpretky do kamery. Střihová skladba klipu zručně ukazuje svoji funkčnost. Vychází mně z toho hudební počin, který tady dlouho nebyl, popřípadě nemá takové zastoupení. Je s podivem, že si na něco takového troufne mladá zpěvačka a nevypadá to blbě. U tuzemských zpěvaček by to vypadalo jenom blbě. Taylor Swift se posunula na další (svůj) hudební level. V současnosti si drží před ostatními svými hudebními "kolegyněmi" úctyhodný náskok, jehož stáhnutí je zřejmě takřka nemožné. 100%(15.1.2015)

 • Handle
  ***

  Blank space patří rozhodně k tomu lepšímu od Taylor Swift.(23.1.2015)

 • dO_od
  *****

  // Bylo to zhruba před dvěma měsíci. Vstal jsem, jako každý jiný den, nasnídal se, odešel do práce, přišel z práce, žvanil se spolubydlícími, uvařil si večeři, přečetl pár stránek z Amerických Bohů, strávil hodinu hraním bůhví čeho a pak - pak se to stalo. Zapnul jsem youtube a začal brousit. Od videa k videu. Od písničky k písničce. Asi po půl hodině jsem však narazil na něco, čemu jsem se do té doby slušně řečeno velmi vyhýbal - mladičkou zpěvačku Taylor Swift. Slečínka, pro mě tehdy naprosto nezajimavá pop-teen zpěvačka, která pravděpodobně byla jednou z kvanta dalších disneyovských princezen, na mě vybalila přehlídku parádních scének v luxusním paláci za doprovodu hudby, která mi v té době skutečně dokázala napumpovat náladu do nečekaných výšek a já jen seděl, ohromen tím, co se právě stalo. Ten večer jsem si poslechl na dvacet písniček, některé samozřejmě minimálně pětkrát, přečetl pár řádků na wiki, zkouknul jednu či dvě talkshow a dorazil k závěru, že tahle zpěvačka bude něco víc. O dva měsíce, nespočet poslouchání, dvou stažených alb, x shlédnutých videí, fotek, přečtených statusů a tweetů později tu sedím, naprosto totálně platonický zblázněnej do mladé, překrásné, blonďaté holky - a už konečně chápu, jaké to je být opravdová třináctiletá fanynka. (PS. jsem 100% heterosexuál, milující devadesátkové akční filmy, baví mě scifi/fantasy, čtu komiksy, míval jsem i nějaké ty přítelkyně a jako malý jsem si hrál s angličáky - fuck me, right?)(22.3.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace