Maggie (Greta Gerwig) je mladá a nezávislá Newyorčanka, která zatím marně čeká na tu pravou a životní lásku. Nakonec si zvolí plán, že se stane svobodnou matkou a k otěhotnění se rozhodne využít svou bývalou studentskou známost (Travis Fimmel). I díky této volbě má, jako vždy, pocit dokonalé kontroly nad vlastním životem. Ale i přes tuto pečlivě naplánovanou „transakci" však narazí na nepředvídatelnost osudu. Maggie se totiž nečekaně zamiluje, a to do Johna (Ethan Hawke), profesora antropologie, jemuž se pro změnu zrovna rozpadá manželství s Georgettou (Julianne Moore), velmi úspěšnou a egocentrickou profesorkou na prestižní Columbia University, a také více než trochu drsnou manželkou. A tak Maggie rozjede další ze svých dokonalých plánů. Tentokráte na osvobození Johna z manželského chomoutu. O několik let později, když je Maggie za Johna už provdaná, si uvědomí, že její láska k němu už poněkud vyprchala. A tak, jak je zvyklá, přijde s dalším plánem, a to smířit Johna s jeho bývalou manželkou a vrátit jej zpátky tam, odkud si jej před časem vyzvedla. S trochou pomoci nejlepších přátel, Tonyho (Bill Hader) a Felicie (Maya Rudolph), Maggie uvede do pohybu nový skvělý plán, který zamíchá s jejich životy a to jak nečekaně, tak i hodně vtipně. Maggie nakonec zjistí, že osud by občas měl být ponechán svému osudu. (CinemArt)

Trailer 4

Matty

Rychlost, s jakou je překlenuto několik let v životě postav, odpovídá režisérčině snaze přizpůsobovat strukturu vyprávění životním peripetiím postav. Mezi počáteční fází zamilovanosti a oboustranným opadnutím zájmu zeje velká mezera, kdy se kromě narození dcery navenek nic nestalo. Neschopnost vidět přínos vztahu v něčem jiném než v Lily, je možná důvodem, proč Maggie začíná uvažovat o rozchodu. Rebecca Millerová projevuje při nahlížení do soukromí svobodomyslných městských intelektuálů srovnatelný pozorovací talent i odvahu mluvit otevřeně o vztazích a sexualitě jako Lena Dunham (k jejímž Girls má Maggie o něco blíž než k Woodymu Allenovi, od něhož bychom se narážek na hnutí Occupy, Pussy Riot nebo Slavoje Žižeka zřejmě nedočkali). Millerová má své postavy očividně ráda a pro jejich nedostatky se snaží najít pochopení tím, že je zasadí do širšího kontextu (protagonistčina posedlost kontrolou nad vlastním životem může vyplývat z jejího nestabilního rodinného zázemí, její snaha děla pouze stoprocentně správná rozhodnutí, zase z výchovy dle kvakerských zásad). Ke karikatuře má zprvu blízko pouze Georgette, jejímuž zlidštění je ovšem věnována druhá část filmu, kdy se komickou figurkou stává naopak Maggie. Ochotou pohlédnout na postavy z různých perspektiv a předložit skrze jejich osudy více modelů spokojeného života se Maggie má plán liší od komedií jednoznačněji deklarujících, která cesta ke štěstí je tou správnou. Přestože film přesun pozornosti od Maggie k Johnovi a Georgette tematizuje také v dialozích (život jako beletrie vs. život jako zmatek bez pevného řádu), je jeho vinou formálně nesourodý a rytmicky nevyrovnaný. Ve druhé polovině ztrácí počáteční spontánnost a spád, stává se usedlejším a předvídatelnějším a velké oživení nenabízejí ani dialogy, točící se stejně jako vztahy postav v kruzích. Ačkoli snaha nabídnout divákům dva filmy za cenu jednoho zcela nevyšla, pořád jde o nesmírně důvtipný a z větší části uvěřitelný mix screwball a remarriage komedie s chytrou a soběstačnou ženskou hrdinkou (což je samo o sobě něčím výjimečným). 75% ()

Jara.Cimrman.jr

"Láska je svinstvo. Je nelogická, nehospodárná a plná smetí." Osud mám rád, protože vím, že to se mnou myslí dobře a taky vím, že můj odpor je marný. Jenže Maggie je příliš nezkušená a tak nechce nechat svůj osud na Osudu. Proto se vzpouzí, vymýšlí své plány, chce dělat cavyky a mě to celkem nudí. Zejména proto, že Maggie do sebe zavedla okurkářův genetický materiál, ukradla si manžela, pak ho vrátila a to je všechno. Žádný humor, žádné drama, žádný děj, jen touha všechno řídit a takovým osobám se snažím vyhýbat. Maggie si mě však odchytla na lavičce, donutila mě se na to dívat a ještě mi chtěla radit s hodnocením. Jenže to už je jen na mě, děvenko. A nebude se ti to líbit. ()

eLeR

Dobrosrdečná, milá a tak trochu divná Maggie asi nie je stvorená s niekým žiť. Možno len s takým istým dobrosrdečným, milým a trochu divným predavačom uhoriek. Ale však ona už určite vymyslí nejaký plán. Výborné obsadenie, výborné kostýmy ... malo to čaro, nenudila som sa, ale čakala som viac. Project 52 Films by Women ()

pepo

Esencia toho najhoršieho z americkej nezávislej tvorby. Nudné, nezaujímavé, remeselne zle natočené, s nesympatickými postavami, bez emócií a celé postavené na jedinom slušnom, no nerozvinutom nápade. Normálne som rozmýšľaľ či to neprodukoval Allen alebo Jarmush 4/10 jedine kvôli tomu, že mám tak rád tento žáner ()

silentname

Posledné májové očakávanie nakoniec dopadlo veľmi dobre. Čakal som, že na mňa film urobí dobrý dojem, no reálne urobil film ešte lepší dojem, než som si myslel. A všetko to plynie z veľmi príjemne napísaného príbehu, veľmi dobrých, vtipných a sympatických postáv a dejových línií, ktoré vieme veľmi ľahko sledovať. Dokážeme pochopiť všetkých a súčasne si k nim vybudovať veľmi dobrý vzťah. A to mám ako divák veľmi rád. Všetko je to plus v kombinácii absolútne fantastických výberov hercov do tohto filmu. Greta Gerwig ako žena, ktorá sníva o tom byť matkou, má srdce zo zlata, no súčasne vie všetko pokašľať je excelentná voľba. Ethan Hawke ako spisovateľ, ktorý si neverí je rovnako skvelý. Bill Hader ako najlepší kamarát je super a rovnako aj Julianne Moore ako ex-manželka funguje vynikajúco. Dokonca musím pochváliť aj decká. Dávajú tomu skutočne reálneho ducha. A rovnako aj všetky emócie a dialógy vo filme plynú veľmi prirodzene a úprimne. A to je podľa mňa najsilnejšou stránkou tohto filmu. Kedykoľvek vidím Gretu Gerwig na obrazovke alebo na plátne, tak ju človek musí obdivovať. Je neskutočne prirodzená a maximálne úprimná. Každú rolu berie maximálne seriózne a dáva tak svojim postavám presne tú potrebnú charizmu, ktorú potrebujú. A v "Maggie´s Plan" je to podľa mňa jeden z jej najlepších hereckých počinov. Ešte lepšie ako to bolo v Mistress America. Nemôžem nič iné povedať. Tento film bol podľa mňa skvelý. Má vynikajúcu atmosféru, skvelé postavy, vynikajúce herecké výkony a taký láskavy tón, ktorý sa s ním celý čas ťahá. Absolútne ideálny film na to, aby ste vzali svoju manželku alebo priateľku do kina na rande. Dokonca by som sa ani vôbec nebránil pozrieť si tento film znovu. Je to skutočne jeden z najpríjemnejších filmov roku. Hodnotenie: A ()