Reklama

Reklama

Maggie má plán

Trailer 2

Maggie (Greta Gerwig) je mladá a nezávislá Newyorčanka, která zatím marně čeká na tu pravou a životní lásku. Nakonec si zvolí plán, že se stane svobodnou matkou a k otěhotnění se rozhodne využít svou bývalou studentskou známost (Travis Fimmel). I díky této volbě má, jako vždy, pocit dokonalé kontroly nad vlastním životem. Ale i přes tuto pečlivě naplánovanou „transakci" však narazí na nepředvídatelnost osudu. Maggie se totiž nečekaně zamiluje, a to do Johna (Ethan Hawke), profesora antropologie, jemuž se pro změnu zrovna rozpadá manželství s Georgettou (Julianne Moore), velmi úspěšnou a egocentrickou profesorkou na prestižní Columbia University, a také více než trochu drsnou manželkou. A tak Maggie rozjede další ze svých dokonalých plánů. Tentokráte na osvobození Johna z manželského chomoutu. O několik let později, když je Maggie za Johna už provdaná, si uvědomí, že její láska k němu už poněkud vyprchala. A tak, jak je zvyklá, přijde s dalším plánem, a to smířit Johna s jeho bývalou manželkou a vrátit jej zpátky tam, odkud si jej před časem vyzvedla. S trochou pomoci nejlepších přátel, Tonyho (Bill Hader) a Felicie (Maya Rudolph), Maggie uvede do pohybu nový skvělý plán, který zamíchá s jejich životy a to jak nečekaně, tak i hodně vtipně. Maggie nakonec zjistí, že osud by občas měl být ponechán svému osudu. (Cinemart)

(více)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (72)

hroubek 

všechny recenze uživatele

Když jsem na tento film viděl trailer, tak jsem si říkal, že by to mohla být fajn oddechová komedie, která bude mít něco do sebe a nebude hloupá. A prakticky platí to, co jsem napsal v předchozí větě, jen s tím rozdílem, že to zas tak fajn není. Prostě jsem čekal něco více, a ve výsledku jsem dostal průměrnou komedii s fajn herci. Někdy to stačí a někdy prostě chcete více, a já zrovna chtěl a čekal více. Rebecca Miller ví jak se točí a i příběh má celkem zajímavý, jen ho nedokáže tak dobře prodat. Problém je, že všechny ženské postavy jsou celkem nesympatické a většina mužů jsou podpantofláci a nejvíce v pohodě je Travis Fimmel. Herci hrají dobře, ale nikdo nepředvede nic výrazného, prostě standart. A totéž platí i o vtipných situací a komediálních momentech. Vykouzlí úsměv na tváři, přesto to není úsměv, který by nám vydržel dlouho potom co skončí film. A trochu mě mrzí, že film takhle skončil, už jen kvůli sympatickému obsazení Hawkea, Moore, Hadera nebo Maya Rudolph. Maggie má plán je obyčejná komedie, u které se sice nesmějete celý film, přesto nemůžete říci, že by to byla vyložená ztráta času, zas na druhou stranu, lepších komedií je taky dost. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

Rychlost, s jakou je překlenuto několik let v životě postav, odpovídá režisérčině snaze přizpůsobovat strukturu vyprávění životním peripetiím postav. Mezi počáteční fází zamilovanosti a oboustranným opadnutím zájmu zeje velká mezera, kdy se kromě narození dcery navenek nic nestalo. Neschopnost vidět přínos vztahu v něčem jiném než v Lily, je možná důvodem, proč Maggie začíná uvažovat o rozchodu. Rebecca Millerová projevuje při nahlížení do soukromí svobodomyslných městských intelektuálů srovnatelný pozorovací talent i odvahu mluvit otevřeně o vztazích a sexualitě jako Lena Dunham (k jejímž Girls má Maggie o něco blíž než k Woodymu Allenovi, od něhož bychom se narážek na hnutí Occupy, Pussy Riot nebo Slavoje Žižeka zřejmě nedočkali). Millerová má své postavy očividně ráda a pro jejich nedostatky se snaží najít pochopení tím, že je zasadí do širšího kontextu (protagonistčina posedlost kontrolou nad vlastním životem může vyplývat z jejího nestabilního rodinného zázemí, její snaha děla pouze stoprocentně správná rozhodnutí, zase z výchovy dle kvakerských zásad). Ke karikatuře má zprvu blízko pouze Georgette, jejímuž zlidštění je ovšem věnována druhá část filmu, kdy se komickou figurkou stává naopak Maggie. Ochotou pohlédnout na postavy z různých perspektiv a předložit skrze jejich osudy více modelů spokojeného života se Maggie má plán liší od komedií jednoznačněji deklarujících, která cesta ke štěstí je tou správnou. Přestože film přesun pozornosti od Maggie k Johnovi a Georgette tematizuje také v dialozích (život jako beletrie vs. život jako zmatek bez pevného řádu), je jeho vinou formálně nesourodý a rytmicky nevyrovnaný. Ve druhé polovině ztrácí počáteční spontánnost a spád, stává se usedlejším a předvídatelnějším a velké oživení nenabízejí ani dialogy, točící se stejně jako vztahy postav v kruzích. Ačkoli snaha nabídnout divákům dva filmy za cenu jednoho zcela nevyšla, pořád jde o nesmírně důvtipný a z větší části uvěřitelný mix screwball a remarriage komedie s chytrou a soběstačnou ženskou hrdinkou (což je samo o sobě něčím výjimečným). 75% ()

Reklama

blondboss 

všechny recenze uživatele

Vo všeobecnosti sa netajím tým, že mám rád žáner romantických komédií, pokiaľ sú kvalitné a dá sa pri nich odreagovať. To žiaľ nie je tento prípad. Tvorcovia sa síce snažili unikátnym spôsobom zachytiť tému medziľudských vzťahov a riadenia ich osudu, avšak bolo to dosť rozpačité, necelistvé a nevyrovnané. Bol to fakt zvláštny film a dejovo ma jednoducho nezaujal. Preto u mňa len čisto priemerné hodnotenie. 50 % ()

Greg25 

všechny recenze uživatele

Svojí zápletkou velmi zvláštní až bizarně absurdní snímek se zvláštní atmosférou a ještě zvláštnějšími vztahy, které jsou řešeny ještě divněji než byste čekali. Skvělé herecké civilní výkony (naprosto skvělý Bill Hader ve vedlejší roli). Film, který se bere značně s odstupem a nic vám nenutí, akorát si občas říkáte, jestli by se to vlastně mohlo stát. A vlastně mohlo, vztahy jsou bizarní vlastně vždycky. S takovým klidem ale velmi vzácné. 60% ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Netradične vystavaný film, kde si fabulu musíte skladať sami a časové medzery vypĺňať iba na základe toho, o koľko vyrástli deti. Dá sa potom chápať, že takto časovo neuchopiteľný a zdanlivo dramaturgicky rozbitý film nemá šancu osloviť širšie publikum a môžu s ním mať problém aj fanúšikovia konverzačných nezávislákov. Každopádne tu máme slušne napísanú hlavnú hrdinku, ktorá sa síce snaží mať plán, ale všetci vieme, ako to s plánmi v živote dopadá. Možno je mätúce, že Maggie má plán je zaškatuľkovaný aj do komediálneho žánru, okrem záverečnej otázky ohľadom čísel a zároveň tak aj pointou celého príbehu sa smiať nie je na čom a nie je to ani potrebné. No a kde inde máte možnosť vidieť učiť sa korčuľovať Julianne Moore? ()

Galerie (39)

Zajímavosti (2)

Reklama

Reklama