Maggie má plán

Trailer 4

Maggie (Greta Gerwig) je mladá a nezávislá Newyorčanka, která zatím marně čeká na tu pravou a životní lásku. Nakonec si zvolí plán, že se stane svobodnou matkou a k otěhotnění se rozhodne využít svou bývalou studentskou známost (Travis Fimmel). I díky této volbě má, jako vždy, pocit dokonalé kontroly nad vlastním životem. Ale i přes tuto pečlivě naplánovanou „transakci" však narazí na nepředvídatelnost osudu. Maggie se totiž nečekaně zamiluje, a to do Johna (Ethan Hawke), profesora antropologie, jemuž se pro změnu zrovna rozpadá manželství s Georgettou (Julianne Moore), velmi úspěšnou a egocentrickou profesorkou na prestižní Columbia University, a také více než trochu drsnou manželkou. A tak Maggie rozjede další ze svých dokonalých plánů. Tentokráte na osvobození Johna z manželského chomoutu. O několik let později, když je Maggie za Johna už provdaná, si uvědomí, že její láska k němu už poněkud vyprchala. A tak, jak je zvyklá, přijde s dalším plánem, a to smířit Johna s jeho bývalou manželkou a vrátit jej zpátky tam, odkud si jej před časem vyzvedla. S trochou pomoci nejlepších přátel, Tonyho (Bill Hader) a Felicie (Maya Rudolph), Maggie uvede do pohybu nový skvělý plán, který zamíchá s jejich životy a to jak nečekaně, tak i hodně vtipně. Maggie nakonec zjistí, že osud by občas měl být ponechán svému osudu. (Cinemart)

Trailer 4

anderson

Smrteľne nudná indy-pindy sonda (koľká už v poradí) do zložitého života americkej slniečkársko-intelektuálnej smotánky. Ale keď sa na to človek začne dívať ako na paródiu, nestačí sa zdržať smiechu. A hoci neverím, že by režisérka mala v úmysle nakrúcať práve v tomto duchu, udeľujem jej veľmi silné 4 nedopísané spopolnené romány. (26.12.2016) ()

hroubek

Když jsem na tento film viděl trailer, tak jsem si říkal, že by to mohla být fajn oddechová komedie, která bude mít něco do sebe a nebude hloupá. A prakticky platí to, co jsem napsal v předchozí větě, jen s tím rozdílem, že to zas tak fajn není. Prostě jsem čekal něco více, a ve výsledku jsem dostal průměrnou komedii s fajn herci. Někdy to stačí a někdy prostě chcete více, a já zrovna chtěl a čekal více. Rebecca Miller ví jak se točí a i příběh má celkem zajímavý, jen ho nedokáže tak dobře prodat. Problém je, že všechny ženské postavy jsou celkem nesympatické a většina mužů jsou podpantofláci a nejvíce v pohodě je Travis Fimmel. Herci hrají dobře, ale nikdo nepředvede nic výrazného, prostě standart. A totéž platí i o vtipných situací a komediálních momentech. Vykouzlí úsměv na tváři, přesto to není úsměv, který by nám vydržel dlouho potom co skončí film. A trochu mě mrzí, že film takhle skončil, už jen kvůli sympatickému obsazení Hawkea, Moore, Hadera nebo Maya Rudolph. Maggie má plán je obyčejná komedie, u které se sice nesmějete celý film, přesto nemůžete říci, že by to byla vyložená ztráta času, zas na druhou stranu, lepších komedií je taky dost. ()

dee.n

Hlavní hrdinka opravdu nesympatická žena, jejíž motivace nechápu a nedokáži se s ní ztotožnit. Zápletka úplně stupidní a neveselá. Jakožto dítě z rozvráceného manželství se odmítám smát příběhu stylu - on má manželku, najde si jinou, tu si vezme a když ji pak omrzí, chce ho vrátit zpět bývalé manželce. Haha. Hodnocení zvyšuje roztomilá malá Lilly a Julianne Moore, kterou opravdu můžu. Ale vidět to znovu opravdu nechci. ()

Anderton

Netradične vystavaný film, kde si fabulu musíte skladať sami a časové medzery vypĺňať iba na základe toho, o koľko vyrástli deti. Dá sa potom chápať, že takto časovo neuchopiteľný a zdanlivo dramaturgicky rozbitý film nemá šancu osloviť širšie publikum a môžu s ním mať problém aj fanúšikovia konverzačných nezávislákov. Každopádne tu máme slušne napísanú hlavnú hrdinku, ktorá sa síce snaží mať plán, ale všetci vieme, ako to s plánmi v živote dopadá. Možno je mätúce, že Maggie má plán je zaškatuľkovaný aj do komediálneho žánru, okrem záverečnej otázky ohľadom čísel a zároveň tak aj pointou celého príbehu sa smiať nie je na čom a nie je to ani potrebné. No a kde inde máte možnosť vidieť učiť sa korčuľovať Julianne Moore? ()

vesper001

Strašný. Zvládla jsem to dokoukat jen kvůli naději, že se ze skříně vynoří Tyranosaurus Rex a posvačí Maggie poté, co ji pro odškodnění utýraného diváka prožene po celém New Yorku. Tak si to shrňme: Maggie je přiblblá, nanicovatá fiflena, co se jednoho dne probudí s čupr nápadem povít si domácího mazlíčka, aby si měla s čím hrát a taky aby ji tento z vděčnosti zajistil pohodlný vejminek. Na hřišti je samozřejmě víc hráčů a ona mezi nimi pobíhá jako bláznivá slepice a klove je do kotníků, aby je napasovala do svých čím dál pomatenějších „plánů“. O něžném výjevu samoopylování ve vaně se bude romantickým duším dlouho zdát, to mi věřte. ()