Bandes originales: Maurice Jarre (TV film)

• slovenský

Zvukové stopy Mauricea Jarrea

In the Tracks of Maurice Jarre

Dokumentární

Francie, 2007, 72 min (Alternativní: 52 min)

Komentáře uživatelů k TV filmu (1)

Je to podobný prípad ako ,,Zvukové stopy Lala Schifrina", akurát s tým rozdielom, že Maurice Jarre je mi ako skladateľ predsa len bližší a z času na čas sa rád započúvam do jeho soundtrackov nad ktorými samozrejme čnie jeho opus magnum ,,Lawrence of Arabia". Dokumentárny film ako taký pre fanúšika filmovej hudby prípadne rovno samého skladateľa zase toľko noviniek neprináša a v dnešnej dobe sa prezentované informácie dajú bez problémov vyhľadať na internete. Uvítal by som väčšiu prezentáciu autorovho diela, aspoň niekoľko sekundové ukážky z vybraného diela. Najväčšmi sa mi preto páčilo Jarreho priznanie, že jeho spolupráca s Hitchcockom nedopadla podľa jeho predstáv (slávny režisér mal po odchode Bernarda Herrmanna viacero problémov so skladateľmi hudby do jeho filmov). Zaujímavým mi prišlo, že sa skladateľ ani slovkom nezmienil o svojom slávnom synovi. Predsa len do budúcna by som videl viac takýchto dokumentov, kde by boli stredobodom záujmu Rózsa, Herrmann, Goldsmith... (1. hodnotenie, 1. komentár k filmu)(26.12.2015)