poster

Kameny bolesti

 • Francie

  Mal de pierres

 • anglický

  From the Land of the Moon

 • Slovensko

  Kamene bolesti

Drama / Romantický

Francie, 2016, 116 min

Režie:

Nicole Garcia

Předloha:

Milena Agus (kniha)

Producenti:

Alain Attal

Střih:

Simon Jacquet

Scénografie:

Arnaud de Moleron
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • anatheman
  ****

  Slabší čtyři. Jedná se o film s hodně pomalým tempem, který značně vylepšuje plottwistový závěr. I když se jedná o pozoruhodné dílo, doporučil bych je zejména cotillardoholikům, jelikož Marion je zde opět úžasná. Dále se Kameny bolesti mohou líbit těm, kteří inklinují k blázinci a mají splašené emoce. No a frankofilolové, kteří se rozplývají nad pohledem na sluncem zalité provensálské scenerie, si jistě také přijdou na své.(19.3.2017)

 • Narciska
  ****

  Excelující M. Cotillard na sebe strhává pozornost a krade prostor všem ostatním. Je to tak v pořádku, je to tak schválně napsané. Je to o ní, o jejím životě. Jen tak mohou Kameny přinést to, co mají, katarzi. Dokonalé očištění. Bod dolů jen za podbízivost a pár samoúčelných scén. Plus mají její muži, krásně načrtnuté osobnosti, krásně vyjádřené vztahy. Žádná schematizace, řada překvapení, významná pointa, určitě stojí za vidění.(12.1.2017)

 • poz3n
  **

  Vidět Marion Cotillard v podvazcích je slušné terno, ale ani to nezachrání nudný scénář. Úvodní půlhodina mi, asi narozdíl od ostatních, přišla z celého snímku nejzábavnější. Exponování charakteru hlavní hrdinky bylo zajímavé a dávalo naději na vyhrocené emo drama v tom nejlepším slova smyslu. Kameny bolesti se však postupně mění v jakousi polozmatenou romanťárnu, která bohužel každou další minutou nudí a nudí a ten zajímavě nastartovaný konflikt uvnitř hlavy hlavní protagonistky tak bohužel vyznívá docela do prázdna. 4/10(3.6.2017)

 • sidonka
  *****

  Film o nenaplněné lásce? Ani bych neřekla. Většinu života se hrdinka tvrdošíjně a poněkud sobecky honí za bludy, sny, chimérou, pudy a hlavně za muži, kteří si její lásku nezaslouží, žije nereálnou či spíše nerealizovatelnou vášní,zatímco manžela si neváží a nechtěně mu ubližuje. To vše proto aby nakonec zjistila: kde je pravá hodnota a o čem je skutečný vztah. Spolehnout se na partnera a mít si ho pro co vážit, najít druha, který má pochopení pro nedostatky protějšku, zbytečně nevyčítá a toleruje něčí mimózní úlety, to se každému člověku nepovede. Nechte se překvapit: zda alespoň na konci filmu hrdinka docení manželovi hodnoty a začne se na něho jinak dívat, zda se konečně začne zajímat o toho, kdo o ni tak dlouho a rozumně pečoval a zda se v ní objeví hlubší cit, nezaložený primárně na sexuální přitažlivosti.- "Proč si mi nic neřekl?", řekne při procitnutí z bludů, které jí chránily, těšily a bohužel pak i ubližovaly zároveň. "Chtěl jsem, aby si zůstala živá." (Pacientka měla sebevražedné sklony a byla citově hodně křehká).(8.12.2016)

 • malylada
  ****

  Perfektní solo Marion Cotilard o hledání, nenaplnění lásky. Hrdinka oplývá silnými city, zranitelností a nikdy nedojde k naplnění toho, po čem touží. Film je docela pomalý, ale nenápadně, postupně nabírá tempo a v závěru dokáže silně na člověka zapůsobit. Ve filmu nejde tolik o zápletku, což některé cílové diváky může docela nudit, ale vývoj hlavní hrdinky a jejích citových prožitků je dokonalý. Určitě mohly být některé pasáže svižnější, ale i tak jedno z nejlepších letošních francouzských dramat......7/10(7.12.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace