Reklama

Reklama

Akce Arktida

  • Česko Operace Arktida (festivalový název) (více)
Trailer 2

Ve snaze setkat se s otcem v jižním Norsku se třináctiletá Julia a její osmiletí sourozenci – dvojčata Ida a Sindre – schovají ve vrtulníku, který však musí náhle za letu změnit směr. Poté, co děti vystoupí a vrtulník odletí, všichni tři zjistí, že jsou zanecháni na neobydleném ostrově v arktické části Norska. Podaří se Julii tváří v tvář štiplavému mrazu, bouřím, hladovění a volně žijícím zvířatům zužitkovat svou vynalézavost k záchraně života svého i obou sourozenců? (Film Europe)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (19)

Acrobat 

všechny recenze uživatele

Ale až na tu ohavnú agitku o globálnom otepľovaní, ktoré len tak mimochodom nadhodia decka, je to prijemne detské s nádhernou prírodou, z ktorej ide mráz. Menšie deti sú správne otravné a naivné, čo je na začiatku cieľom. Potom ich prerába príroda sama a scenárista. Ten im trochu na krtkom úseku hádže až abnormálne prekážky. No Nori sú sympatickí, deti úplne milé s možnou šancou na vaše sympatie. Nie som si istý ale mnohými otázkami ako kde sú dospelý, ci si nevedia spojiť kde je pes prečo boli deti pri helikoptére a ten pilot o tom mlčí... Stretnutie ust mladej slečny a medveďa. To už nie. Ta najstaršia má vaše sympatie a priam súcitiť s nou keď sa dozvie ze dôležitá časť je preč hlúpou chybou. Rozplače sa. Priznám sa sledoval som to s istou formou nadšenia. Avšak prameň toho je nemožne pomenovať. Ci detská časť, ci časť milujúca zimu... Zimné a uletene dobrodružné. (Videné 11.1.2020, markíza archív) ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Akce Arktida je přesně ten vzorový norský rádoby blockbuster, který Norové točí, ale které mě vždycky neskutečně otráví tou obrovsky blbou kopií Hollywoodu. Záběry na zasněženou krajinu jsou samozřejmě krásné. Podle mě, kdybyste někoho postavili doprostřed norské divočiny s kamerou v ruce, ať něco natočí, tak pokaždé natočí takové záběry, u kterých budete jen zírat a chtít víc. Norové to s nimi ale hrajou dost na krev, protože po příběhové stránce je tohle dětský dobrodružství tak naivní a blbý, že Vás to hned z kraje rozčílí a nepomůže tomu ani konec. ()

Reklama

JFL 

všechny recenze uživatele

Film dělaný s ambicí "natočíme kupu úchvatných záběrů Arktidy a vrzneme je do dětského bijáku, protože ty se dobře prodávají". Nefunkční logika a kauzalita mlátí do ksichtu každou scénu a k tomu navíc haranti strašně na pěst. Dětské filmy mám rád, ale tenhle si navzdory okázalému konceptu a vynaloženým prostředkům pozornost nezaslouží. ()

Jirka_Šč 

všechny recenze uživatele

V kategorii "film o dětech v krizové situaci" zajímavý nadprůměr. Zjednodušené tím, že se téměř vůbec nevěnujeme rodičům (mohlo by být považováno za chybu). Trochu rychlý konec (ale takto by to v reálu asi doopravdy vypadalo). Chování dětí realistické (v rámci toho, že dělají chyby - máme dvojčata jen o rok mladší, než jsou ve filmu - a taky mají výrazně starší sestru). Lední medvědi. Špicberky. Arktida. ■ P.S. Viděno bez titulků, proto nedovedu říci, nakolik byly nebo nebyly dialogy ok. Zřejmě ale brzy uvidím v kině, napíšu. ■ Viděno v kině, dialogy jsou ok. Hodnocení 4* nechávám. ()

blondboss 

všechny recenze uživatele

Skutočne naivné a detinské dobrodružné divadielko, ktoré útočí hlavne na menšieho diváka a ktorý si s logikou a realitou nedáva veľa námahy. Navyše je to jedna veľká nuda, ale naopak zaobalená do krásnej a podmanivej arktickej prírody. Preto sa zmôžem maximálne na dve ako tak zaslúžené hviezdy. 35 % ()

Galerie (29)

Zajímavosti (1)

  • Ostrov ve filmu se nazývá Halvmåneøya (anglicky Half Moon Island), je součástí souostroví Špicberky. Jeho rozloha je 12 kilometrů čtverečných. V minulosti byla na ostrově lovecká stanice pro lovce ledních medvědů. Od roku 1973 je to přírodní rezervace, počet návštěvníků je přísně regulován. (Jirka_Šč)

Reklama

Reklama