Akce Arktida

Operácia Arktída

Akcia Arktída

Rodinný / Dobrodružný

Norsko, 2014, 87 min

Tri hviezdy za krásny vizuál. Rozprávočka, hovoril som si, tak na to treba pozerať. Ale inak je to strašná chujáda. Helikoptéry si z Nórska lietajú na Svalbard len taký fukot. A korunu tomu nasadili posledné zábery kde zrazu vidno v pozadí stromy. Stromy! Na Špicbergách???!!! To proste rejžo už mal v pči, a ponáhľal na catering do stanu...(28.8.2020)

• JFL

Film dělaný s ambicí "natočíme kupu úchvatných záběrů Arktidy a vrzneme je do dětského bijáku, protože ty se dobře prodávají". Nefunkční logika a kauzalita mlátí do ksichtu každou scénu a k tomu navíc haranti strašně na pěst. Dětské filmy mám rád, ale tenhle si navzdory okázalému konceptu a vynaloženým prostředkům pozornost nezaslouží.(10.2.2015)

• Acrobat

Ale až na tu ohavnú agitku o globálnom otepľovaní, ktoré len tak mimochodom nadhodia decka, je to prijemne detské s nádhernou prírodou, z ktorej ide mráz. Menšie deti sú správne otravné a naivné, čo je na začiatku cieľom. Potom ich prerába príroda sama a scenárista. Ten im trochu na krtkom úseku hádže až abnormálne prekážky. No Nori sú sympatickí, deti úplne milé s možnou šancou na vaše sympatie. Nie som si istý ale mnohými otázkami ako kde sú dospelý, ci si nevedia spojiť kde je pes prečo boli deti pri helikoptére a ten pilot o tom mlčí... Stretnutie ust mladej slečny a medveďa. To už nie. Ta najstaršia má vaše sympatie a priam súcitiť s nou keď sa dozvie ze dôležitá časť je preč hlúpou chybou. Rozplače sa. Priznám sa sledoval som to s istou formou nadšenia. Avšak prameň toho je nemožne pomenovať. Ci detská časť, ci časť milujúca zimu... Zimné a uletene dobrodružné. (Videné 11.1.2020, markíza archív)(11.1.2020)

• Dedeha

Poriadne dementný film. Všetko čo sa môže pokašlať tak sa pokašle. To musí byť napozaj chorá hlava čo vymyslí takýto sled udalostí. Totálne nereálny film. Záchranný vrtulník pristáva v neskutočnej veternej búrke a keď na zemi s deťmi hovoria rodičia nikomu sa na hlave nepohne ani vlas ... Strata času. Jeden bod za pekne natretý vrtulník.(22.12.2017)

• blondboss

Skutočne naivné a detinské dobrodružné divadielko, ktoré útočí hlavne na menšieho diváka a ktorý si s logikou a realitou nedáva veľa námahy. Navyše je to jedna veľká nuda, ale naopak zaobalená do krásnej a podmanivej arktickej prírody. Preto sa zmôžem maximálne na dve ako tak zaslúžené hviezdy. 35 %(6.5.2018)

• - Ostrov ve filmu se nazývá Halvmåneøya (anglicky Half Moon Island), je součástí souostroví Špicberky. Jeho rozloha je 12 kilometrů čtverečných. V minulosti byla na ostrově lovecká stanice pro lovce ledních medvědů. Od roku 1973 je to přírodní rezervace, počet návštěvníků je přísně regulován. (Jirka_Šč)