Sweet Home

Horor

Španělsko / Polsko, 2015, 80 min

• korbitch22

Další totálně tupé nic ze španělska.Začátek možná vypadal nadějně a námět měl určitě co nabídnout, v hlavní roli ale hraje dvojice nesympatických vylízanců, jejíž chování není jen iracionální, iritující a hloupé, ale už opravdu až za hranicí scénáristické idiocie.Postavy se celou stopáž chovají jakoby se nic nedělo, ani jednomu herci nevěříte jediné slovo a režisérova laksní a beznápaditá režije je až zarážející.Když sem viděl těch 61% věřil sem aspoň v průměrnou zábavu, bohužel jsem měl místy problémy to okažitě nevypnout.Jistým varováním pro mě mohl být LivingVředův komentář, ten kluk vážně pořtebuje pomoc....pána se sekerou.Hloupé. unylé, iritují.40%.(30.12.2015)

• misterz

Slabučké home invasion. Jediné čo potešilo bol solídny vizuál, ale atmosféra a napätie nestáli za veľa. Žiadna dusnota a slabé gore, v tomto smere to chcelo ešte riadne popracovať. Navyše v kritických momentoch sa kamera často odkláňala. Také ploché, nevýrazné, vyslovene len z núdze cnosť. 30/100(3.9.2016)

Mne sa to zdalo až zúfalo natiahnuté; na to, že film má ledva 1h20min., som mal pocit, že trvá minimálne raz toľko. A to sa v ňom paradoxne toho ani moc neudeje. Zachraňuje to však slušný španielsky vizuál, fajn hlavná hrdinka a oživujúca postava čističa, ktorý si nakráča do záverečnej tretiny. Zvyšok nič moc; od účelovo chaotického diania cez prázdne postavičky až k okresanej hororovej aktivite. Jednohubka za slabšie 3*, na daždivú noc ako stvorená.(1.9.2015)

Vcelku to není zas tak hrozné - pokud od toho tedy člověk nemá nějaká přehnaná očekávání - minimálně ta výchozí situace je hodně dobrá, a špatná není ani kamera, soundtrack a gore efekty. Co mě však zarazilo, ten film nemá žádnou atmosféru a není v podstatě ani trochu napínavý. O ústřední dvojici, Alicii a Simonovi, se film neobtěžuje sdělit takřka nic, takže nevím, proč bych jim měl držet palce jen proto, že se (vinou Alicie) ocitli na blbém místě v blbou chvíli. Chování většiny postav mi ani nepřišlo moc věrohodné - Simon je až nepochopitelně pasivní a vzdává se takřka bez boje, a hlavní likvidátor se pro změnu pohybuje tak pomalu, až je to takřka směšné - a jeho neschopnost ve finální scéně téměř bije do očí. Ostatně závěr je veskrze předvídatelný. Celkově mě tahle kuriózní španělsko-polská koprodukce moc neoslovila a navíc mám pocit, že podobných filmů jsem už viděl mraky, takže za mě celkově dojem spíše jen vlažný. Btw. v závěrečných titulcích v dlouhém seznamu lidí, kterým režisér děkuje, mě zaujala jména John McTiernan, John Carpenter a Tony Scott - pravděpodobně Martínezovy umělecké vzory - jakož i informace, že se při natáčení filmu vytvořilo 154 pracovních míst.(31.3.2020)

Když zrovna nemáte v úprku před zombie na kameře zmáčknuté tlačítko REC, chce vás ziskuchtivá realitní kancelář přestěhovat do márnice. Život ve španělských činžácích není žádný med.. Když se na začátku ukáže výtahová šachta s konstrukcí podobnou žebříku, je jasné, že se po ní bude lozit. Když hlavní hrdina dostane v úvodu k narozeninám namáčecí pero, je jasné, že se s ním bude bodat. Předvídatelnost a brodění v žánrových zlozvycích a klišé Sweet Home sráží, na druhou stranu je tu přijatelná stopáž, dynamická hudba, fajn hrátky se světlem (zelený neón v kanále vs. červená světlice) a jeden nevlídný dehumanizátor, co umí pustit motor. Zaujal úvodní popis, který de facto zmiňuje, že se ve Španělsku pomocí otros metódos (čti vraždy) ročně zbaví kolem tisíce nepohodlných nájemníků. Nevěřím. To by bylo i ve výroční zprávě Amnesty International..(18.5.2016)