Uuups! Noe zdrhnul…

• Německo

Ooops! Die Arche ist weg...

• Irsko

• Austrálie

Animovaný

Německo / Belgie / Lucembursko / Irsko / USA, 2015, 86 min

• kaylin

Začátek je ještě trochu zajímavý. Je zde Noemova archa, ale bez Noeho, který by se staral o to, kdo na archu bude, nebo ne. A tak se zvířátka postarají sama. Jsou zde i nějaké příšerky, což je fajn oživení, ale pak už to jen padá do klasických příběhových klišé a nic speciálního se zde neděje, sledujete jen klasickou kostru toho, jak se ti, co si nerozuměli, dostanou k sobě a zachrání, co se dá.(2.9.2015)

• Hepy13

Animaků s mluvícími zvířaty hutně přibývá, a už to přestává mít speciální kouzlo. Pomalu na ně začínám být alergický. Smíchat Noeho a zvířátka v animovaného filmu není špatný nápad, v první řadě by ale musel být postaven na hodně originálním příběhu, který by udělal z filmu zapamatovatelný snímek. Tak jak se to povedlo nejednou Pixaru nebo Dreamworksu. Bohužel ale...(28.5.2016)

Nápad s archou bol síce fajn, ale v rámci deja bolo úplne jedno či ide o archu, meteor alebo ladovec ... Noe sa vo filme vôbec nezjavil, čo bolo na škodu veci, všetko to odohrali len animované zvieratká (inak animácia celkom na úrovni). Celkový dej je potom klasika pre malé deti o priateľstve, vzájomnej pomoci, úcty ku každému tvoru ... bla bla bla ... atď jednoduché morálne poučenie pre škôlkárov. Raťafáci pripomínajú skôr vymyslených plyšákov ako nejakých živých tvorov, neviem či to bol zámer ... no záverom pozerateľné to je, miestami vtipné v závere dramatický doják (pre malé deti) a asi toľko... ešte dodám : veľké plus je že hneď na začiatku (a ani potom) niekomu neumrú rodičia alebo čosi podobné tragické ako to býva v súčasných animákoch zvykom.(28.4.2016)

S konečným hodnocením bych byl k našim neměckým sousedům shovívavější než pár zdejších uživatelů. Němci si nemůžou dovolit rozpočet Pixaru ani Dreamworks a přesto vytvořili až překvapivě slušnou (samozřejmě na poměry německého "béčkového" animáku) animaci se sympatickými hrdiny (Raťafáci jsou celkem boží), občasným slušným nápadem (2D plošinovka, 3D akce, tetris) a občas i solidním vtípkem (přesun přes kamenný most), kterého naštěstí dabing nezabíjí. Příběh malých stavitelských Raťafáků mě v kině (Olympie, 2 osoby v sálu => já a moje přítelkyně) bavil a ta hodinka a něco k tomu mi příjemně utekla. Nečekal jsem, že mi to uteče rychleji než infantilní Mimoňi a nafouklá bublina zvaná V hlavě. Nečekané to zjištění. V konečném součtu pro děti určitě hodně barevné a především zábavné, pro mě kupodivu taky. PS.: Jednoho Raťafáka bych si domů klidně vzal. 5/10(1.9.2015)

• Martin29

Nebudu to srovnávat s Pixarem nebo Dreamworks jelikož to je nebe a dudy. Příběh je hodně slabý humor je cílený na malé děti padání a podobně a dospělý se nemá čemu nějak zasmát pointa je navíc úplně o ničem hele on umí plavat tak mu to neřekneme a necháme ho tápat až na to příjde řekneme,že jsme to věděli .Jít na to do kina lituji peněz docela by mě zajímal rozpočet a kolik to vydělalo.5procent za raťafáky(3.5.2016)