Se slovníkem v posteli

Lesley Walker

Kostýmy:

Penny Rose
  • Heroine

Jo, takhle to někdy může dopadnout, když chce člověk civilizovat. Trošku nevím jak tenhle film hodnotit. Příběh je až příliš sladký, místy je to až srandovní, ale na druhou stranu to má celkem originální námět, a naštěstí to neskončilo žádnou trapnou tragédií typu "ona odjela a on to nestihl", nebo "ona utekla a on umřel", protože těch mám plný zuby. Stejně tak těžký je rozhodování o obsazení. Dobrý mi přišel Hoskins i Dancy, a i když se Alba na takovou roli hodí, nemůžu se na ni koukat. Je na ní něco, co mi příšerně vadí. A ještě se tam musely Alba i Mortimerová obě svlíknout, což je pro mne hned o hvězdičku míň. A nelíbí se mi, že je pohlíženo na nemorální život domorodců (málo oblečení, půjčování žen do postele, popravy, zabíjení otrávenýma šipkama...) jako na přírodní, romantický a krásný. Obojí je hnusné.(18.8.2012)

I když romantické filmy moc nemusím, tento kousek byl opravdu koukatelný. Sice bych z takového prostředí mnohem radši uvítala dokument i tak na mě film působil příjemně. Je pravda, že v posteli se člověk nejsnáze naučí jakýkoliv jazyk. :oD Většina komentujících zde hodnotila hereččina prsa, pěkná i já si na ně ráda počkala. :oD Na podruhé bych však film, ani její prsa, už vidět nemusela.(10.3.2012)

Film Se slovníkem v posteli jsem docela odmítal s přesvědčením, že nemůžu od toho nic čekat a nic mě na tom nepřekvapí.Takže jsem si ho ponechal na slabé chvilky.Neřekl bych, že mě film nadchl, ale určitě měl něco do sebe.Neznámy Hugh Dancy mě docela překvapil a Jessica Alba(jeden z důvodu, proč jsem si film stáhl) mě znovu okouzlila krásou a překvapivě i hereckýma schopnostma.Nebudu tvrdit, že je to film k zamyšlení nebo tak, ale určitě něco málo v nás zanechá.Každopádně pro mě milé překvapení.(28.12.2008)

• heyda

Tak trapný, umělý a patetický scénář jsem už dlouho neslyšel. Slabinou filmu jsou i herecké výkony, ačkoli Jessica Alba je krásná a dobře se na ni dívá. Film je vlastně dobrý jen po vizuální stránce a nic jiného divákovi nenabízí. Ani příběh nestojí za zmínku. Takže sečteno podtrženo 2 hvězdičky a celkově zklamání.(5.1.2010)

Takový život je mnohem lepší a hezčí, než ta věčná honba za penězmi, která je typická pro současný moderní svět. Bydlet v osadě, kde je jídlo a pití "neomezené", nejsou velké výkyvy tepla a zimy a každý má svůj klidný smysl života... Úspěšnost neznamená dostat se do televize nebo mít nejhezčí a nejmodernější dům, ale úspěšný je ten, kdo je spokojený, má děti, rodinu a zážitky se tvoří činnostmi, ne sledováním písmenek a filmů v počítači.(17.3.2012)

• - Natáčení probíhalo v Kuchingu a v jeho okolí. Kuching je hlavní město Sarawaku, což je stát v Malajsii. (Terva)

• - Pro davové scény bylo najmuto přes šest set komparzistů. (Terva)

• - Role Henryho Bullarda byla nabídnuta Michaelu Caineovi a Tomu Wilkinsonovi. Oba však odmítli. (Terva)