Se slovníkem v posteli

Lesley Walker

Kostýmy:

Penny Rose
  • heyda

Tak trapný, umělý a patetický scénář jsem už dlouho neslyšel. Slabinou filmu jsou i herecké výkony, ačkoli Jessica Alba je krásná a dobře se na ni dívá. Film je vlastně dobrý jen po vizuální stránce a nic jiného divákovi nenabízí. Ani příběh nestojí za zmínku. Takže sečteno podtrženo 2 hvězdičky a celkově zklamání.(5.1.2010)

• Heroine

Jo, takhle to někdy může dopadnout, když chce člověk civilizovat. Trošku nevím jak tenhle film hodnotit. Příběh je až příliš sladký, místy je to až srandovní, ale na druhou stranu to má celkem originální námět, a naštěstí to neskončilo žádnou trapnou tragédií typu "ona odjela a on to nestihl", nebo "ona utekla a on umřel", protože těch mám plný zuby. Stejně tak těžký je rozhodování o obsazení. Dobrý mi přišel Hoskins i Dancy, a i když se Alba na takovou roli hodí, nemůžu se na ni koukat. Je na ní něco, co mi příšerně vadí. A ještě se tam musely Alba i Mortimerová obě svlíknout, což je pro mne hned o hvězdičku míň. A nelíbí se mi, že je pohlíženo na nemorální život domorodců (málo oblečení, půjčování žen do postele, popravy, zabíjení otrávenýma šipkama...) jako na přírodní, romantický a krásný. Obojí je hnusné.(18.8.2012)

Takový život je mnohem lepší a hezčí, než ta věčná honba za penězmi, která je typická pro současný moderní svět. Bydlet v osadě, kde je jídlo a pití "neomezené", nejsou velké výkyvy tepla a zimy a každý má svůj klidný smysl života... Úspěšnost neznamená dostat se do televize nebo mít nejhezčí a nejmodernější dům, ale úspěšný je ten, kdo je spokojený, má děti, rodinu a zážitky se tvoří činnostmi, ne sledováním písmenek a filmů v počítači.(17.3.2012)

Velmi milé překvapení.Čekal jsem trochu víc utahanější romantiku, ale naštěstí jsem dostal pravý opak.Výprava filmu odvedla moc pěknou práci a kameramani hodně dobře prodávají prostředí, ve kterém se film odehrává.Herci jsou poměrně sympatický, i když každý bude více sledovat Jessicu Albu než zbytek obsazení.Film sráží jen to, že jede v přesně vyjetých kolejí a nepokouší se o nic originálního.Pěkný romantický film na jedno deštivé odpoledne.(11.3.2012)

Filmová výzva v karanténě - oblíbené herečky, Jessica Alba. Muž, který by odmítl Jessicu Albu v jejích 22 letech do postele, buď není heterosexuál, má zvrácený či ujetý vkus na ženy, není při smyslech anebo nemá mužské pohlavní ústrojí. Proto jsem se hned na začátku rozčílil. Naštěstí nedošlo u hlavního hrdiny k žádné z těchto variant. Je to vcelku nenápadný a jednoduchý snímek, ale je dobře obsazen - Jessica Alba tehdy začínala, ale třeba Bob Hoskins už měl pár hezkých snímků a Zlatý Glóbus ve sbírce. Jeho role je opravdu parádně zahraná a nejvíce vystihuje hlavní vyznění celého snímku - odvrácenou stranu kolonialismu pro běžné britské úředníky, kteří si nemohli zvolit svůj osud ani profesně ani v soukromí. Emily Mortimer má nevinný kukuč svádějící k obsazování nechtěných a oddaných laněk. A Brenda Blethyn mě od začátku do konce navýsost štvala čili to zahrála také velmi přesně.(28.9.2020)

• - Natáčení probíhalo v Kuchingu a v jeho okolí. Kuching je hlavní město Sarawaku, což je stát v Malajsii. (Terva)

• - Pro davové scény bylo najmuto přes šest set komparzistů. (Terva)

• - Role Henryho Bullarda byla nabídnuta Michaelu Caineovi a Tomu Wilkinsonovi. Oba však odmítli. (Terva)