Se slovníkem v posteli

• USA The Sleeping Dictionary (více)
Trailer

Ve 30. letech 20. století přichází mladý, naivní důstojník John Truscott do britské kolonie Sarawak na Borneu, aby pomáhal s civilizováním kmene Iban. Poznává tamní zvyky a podle tradice dostane svůj "slovník do postele", krásnou Selimu, která je jeho služkou, milenkou a současně učitelkou jazyka a zvyků místních obyvatel. Navzdory varování se John a Selima do sebe vášnivě zamilují. Tradice však vztahy zakazuje. Ve chvíli, kdy se mladík po roce vrací se svou novou manželkou, žár vášně k Selimě opět vzplane a zesílí. Je vdaná za Ibana Belansaie a stará se o malé dítě. Ten se dozví, že se John se Selimou opět setkal, vplíží se do jeho domu a chce ho zabít. Za pokus o vraždu důstojníka je odsouzen k smrti. John je odhodlán obětovat kariéru lásce k Selimě, čímž se však ocitá v situaci, kdy mu půjde nejen o čest, ale také o život. (TV Nova)

Trailer

Kjuk

Jessica Alba je krásná a má narozeniny stejný den v roce jako já. To je asi nejpodstatnější věc na tomhle všem. 2 hvězdy za pár kratičkejch pasáží, na který se dalo jakš takš dívat, jinak nuda, nuda a zase nuda. Hlavní "hrdina" byl tak srandovní a trapnej, že jsem si fakt kolikrát říkal, jestli to myslej vážně nebo si dělaj prdel. 5 hvězdiček bych přece jen chtěl někomu dát, a to sobě za to, že jsem se vydržel dívat až do konce. Jo a jinak si nemyslím, že v těch postelovejch scénách, kde bylo něco málo vidět, vystupovala Jessica, spíš to byla dablérka, bohužel. ()

pakobylka

Romance, která má zajištěnou všestrannou péči a podporu pečlivého vizážisty, tudíž je kdykoli a bez ohledu na rozmary počasí (či režie) připravená zúročit svůj vzhled před kamerou. Své ideály používá jako zbraň i štít, takže její cestu lemuje snad až příliš mnoho obětí ... které přinášejí ti druzí. Leč její vzpoura je veskrze sympatická - směle hází rukavici nejen všem konvencím, ale i všem výdobytkům, kterými se nekriticky a bez sebemenších výčitek honosí naše pokrytecká, sebestředná civilizace, takže celkový dojem je jednoznačně pozitivní ... 3,5* ()

Autogram

Jessica má talent na exotické krásky, tak prečo si ju nepozrieť ako slovník v originálnom prostredí pralesa v tomto ľahkom filmíku. Odmietnuť slovník do postele môže len prudérny Angličan, ak mu to zakazujú jeho duchovia. Dlho logicky vydržať nemohol a neskončil stratený v preklade. Na film sa príjemne pozerá, aj akčné scény sú jemné, aby sa nenarušila atmosféra tropického raja, dokonca som zauvažoval aj nad štvrtou hviezdou. –––– V roce 1936 se britská říše stále ještě rozprostírala na obrovských územích zeměkoule. Byla to doba, kdy mladí muži završovali své vzdělávání tím, že služili jako správci ve vzdálených regionech. Snažili se změnit země, které spravovali... ale mnohem častěji ty země změnili je. ()

Koryntos

I když romantické filmy moc nemusím, tento kousek byl opravdu koukatelný. Sice bych z takového prostředí mnohem radši uvítala dokument i tak na mě film působil příjemně. Je pravda, že v posteli se člověk nejsnáze naučí jakýkoliv jazyk. :oD Většina komentujících zde hodnotila hereččina prsa, pěkná i já si na ně ráda počkala. :oD Na podruhé bych však film, ani její prsa, už vidět nemusela. ()

Vavča

Příběh alá Pocahontas, ale z Malajsie doby let řicátých. Jednak mě dostává to umístění tématu, pro antropologa obzvláště vypečené:) Jessica Alba navíc skutečně vypadá jako krásná míšenka, Hugh Dancy je taktéž přesvědčivý ve své roli civilizujícího Angličana, kterého prostředí donutí uvažovat jinak. Fajn jsou herci i ve vedlejších rolích, např. Emily Mortimer. Tento film má sice jednoduchou premisu, ale nedějí se v něm vydírácí a zneužívací scény diváka, žádné scénaristické úlety, poklidná linie je podepřena jak skvělou kamerou, výkony herců, tak především rozehranými emocemi, celkovou realističností, kterou ani nijak nekazí heppáč. Typ filmu a příběhu výborně zpracovaný, jak jsem to v rámci americko-evropského prostředí už dlouho neviděl. ()

• Pro davové scény bylo najmuto přes šest set komparzistů. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Kuchingu a v jeho okolí. Kuching je hlavní město Sarawaku, což je stát v Malajsii. (Terva)