poster

Do hloubky webu

 • USA

  Deep Web

Dokumentární

USA, 2015, 90 min

Režie:

Alex Winter

Scénář:

Alex Winter

Hrají:

Keanu Reeves

Producenti:

Glen Zipper
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (27)

 • JitkaCardova
  *****

  Přitažlivý průzor do idejí mladého muže, který sní o svobodě pro lidi, jakou si v dnešním zregulovaném světě málokdo vůbec dovede představit. A do hlubin webu, které skýtají netušené možnosti, jak takovou svobodu zařídit i uvnitř tvrdého systému, kterým americká společnost ve skutečnosti je, ať se navenek tváří jak svatouškovsky chce.*** Pohled na systém, jak ho nikdo moc nechce vidět, boření mýtů o tom, jaká všechna pravidla jsou tu pro dobro a pro ochranu lidí - ač ve skutečnosti slouží jen tomu, aby se vydělávaly peníze. Drogové války například všem - včetně vlád - vydělávají především víc peněz, proto je dobré drogy plošně zakázat, zvýšit jejich hodnotu na černém trhu. Všechna krev se pak doslova vyplatí. Vydělávání peněz, které nikomu nedovolí dosáhnout na své vlastní možnosti rozvoje, vyprazdňuje a gumuje osobitost, mění lidi na utahané loutky. *** Může to být jinak. Snad. Mladík ale sedí na doživotí v americkém vězení po nespravedlivém, jednostranně vedeném procesu, protože Amerika vůbec nepotřebuje, aby mladí lidé hlásali cestu větší svobody, než v jaké si je chce sama udržet. *** Není potřeba hned posuzovat myšlenky, které film předestírá. Je potřeba natočit těmi možná nezvyklými úhly pohledu hlavu, zatuhlé svaly, a zažít to, nechat to v sobě klíčit, zrát a působit. *~~(8.3.2016)

 • *CARNIFEX*
  ****

  Dokument hodný zamyslenia: povoliť páchanie jedného trestného činu, aby sa tak zamedzilo páchaniu tomu druhému, alebo nie? Môžeme to nazvať menšie zlo, lenže fakt je ten, že napriek tomu, že by spoločnosť tolerovala predaj drog cez internet, aby tak zabránila prestrelkám či vraždám, nič nezmení na tom, že osoby, ktoré by sa takýmto spôsobom ľahšie dostávali k svojim dávkam, pod vplyvom týchto drog, budú opätovne páchať trestnú činnosť, len aby sa k tým drogám opäť dostali. A na všetko bude opäť doplácať obyčajný človek. Keď narkomana "prepadne" takzvaný "absťák", je ochotný urobiť čokoľvek, aby našiel prostriedky na ďalšiu dávku. Čiže opäť sme pri činoch, zločinoch, ako: krádeže, lúpeže, prepadnutia, vraždy a pod ... Takže otázka znie. Je to, alebo nie je spôsob, ako uzavrieť začarovaný kruh???(2.9.2016)

 • PainM8
  ****

  Název trochu uvádí lidi v omyl, jak už tu někteří zmínili v komentářích. Každopádně dokument o webu Silk Road taky není úplně k zahození. Některé citáty jsou opravdu zamyšleníhodné, jako třeba tyhle: "You can take down a man but you cannot take down an idea." nebo "Does it worth it to keep fighting till your last breath? Off course." a další. To s tou myšlenkou jsem ale slyšel už dávno, to nepochází z tohoto filmu.(19.11.2015)

 • sator
  ***

  Díky za tyhle informace...těžké je ale oddělit mystifikace...(10.8.2016)

 • grizly007
  ***

  Pro mnoho lidí to bude nestravitelný dokument. Deep web jede dál i bez Silk Road jehož admin dostal dle mého názoru dost šílenej exemplární trest.(18.8.2016)

 • Autogram
  ***

  Nebudem až taký liberálny, aby som tvrdil, že sa na to treba pozrieť aj z tej druhej strany, teda zo strany konzumentov a predajcov drog. Ale pozrieť sa na súdny proces zo strany tých, čo požadujú slobodu, nielen slobodu prejavu, ale aj slobodu komunikácie a súkromie na každej jej úrovni a za každých okolností, to už za zamyslenie stálo. A trochu podprahovo o tom dokument aj je natočený, len sa to muselo zaobaliť do kabátu, že drogy sú zlé a ešte horšie je niečo tajiť pred vládou a úradmi.(12.10.2016)

 • Litvicek
  **

  Chápeme to ale když má být něco o Deep webu, tak ať je to opravdový hardcore a né příběh o lásce jedné rodiny a dobrém konci o obchodu s drogami.(31.8.2016)

 • Furmi
  ****

  Silk road - potencionálny začiatok Harm reduction s predajom a užívaním drog na novej úrovni 21. storočia ? Uvidíme, každopádne úžasná vec ktorá sa bude hýbať stále vpred (I ked anarcho- myšlienkám veľmi nefandím). 78%(12.10.2016)

 • Amper01
  **

  Zkusím to hodně zkrátit: Jestli byl opravdu obviněn neprávem mě mrzí. Přesto - úplně nevinný evidentně není, se stránkou prokazatelně spojen je. A jestli si už někdo zahrává s ohněm (byť v nějakém svévolně dobrém přesvědčení) musí počítat s tím, že bude buď popálen, nebo i úplně shoří. A k otázce č.2 - jestli může vláda zasahovat do soukromí - je to jakoby zločinec vytasil revolver, zatímco policista by měl podle zákona k dispozici jen prak. Dokud bude právo uměle drženo pár kroků za zločinci, nemůžeme se divit, že je nelze chytit. I toto má samozřejmě svou temnou stránku - že i mezi zastánci práva se ukrývají zločinci, a tudíž jsou nástroje spravedlnosti zneužívané i k dalším zločinům. Ale to už je zase úplně jiná kapitola...(3.8.2018)

 • salamandrr
  ***

  https://www.youtube.com/watch?v=W78eq5NABzM(8.12.2016)

 • Mitisko
  ****

  Skutočný príbeh o tom, že keď sa niekdo postaví proti velkému americkému bratovi, tak nemá právo na prezumpciu neviny, nemá právo na spravodlivý súd a ochrancovia velkého brata majú právo na všetko aj na nelegálne získavanie dokazov atd. Najsmutnejšie na tom celom je, že toto sa odohralo v štátoch ktoré sa považujú za najviac slobodné a demokratické... Fuj jdu blejt velebnosti(20.7.2019)

 • Spacecore
  ***

  Nelíbí se mi neobjektivita dokumentu, ale líbí se mi ta ironie osudu, kdy Ross bojoval za svobodu a schytal za to doživotí. Tak to chodí.(18.9.2016)

 • boni
  ***

  Strašně těžké hodnotit. Tento dokument se nezaměřuje primárně na dark web samotný, ale na jeho součást Silk Road, a tedy převážně obchod s drogami. V rámci celého pojednání o Silk Road to je takový manifest za Rosse Ulbrichta, údajného hlavního provozovatele serveru, a střetávají se zde dva ultra fanatické proudy, které jsou mi ze samé podstaty odporné. Na jedné straně vláda USA, v současné době instituce, jež ze svého pohledu legitimně porušuje jakékoli zákony více než všechny „oficiální“ totalitní státy dohromady, jinými slovy instituce, jež za demokracii schovává to nejvíce nedemokratické zřízení, které se tímto slovem ohání a nebývale honosí. Ať už jsou to drogy, „řízený“ terorismus či absolutní porušování lidských práv, v tomto případě hlavně práva na soukromí dle čtvrtého dodatku. No, a na straně druhé tu máme levicový anarchismus v té nejradikálnější podobě, což považuji za nejvíce zhoubný prvek moderního světa. Ve výsledku se tedy nedozvíte nic zas tak zajímavého, ale spíše posloucháte různé názory a argumenty, kolikráte bez věcné podstaty, a hlavně nepodložené a nepodložitelné fabulace, navíc prakticky chybí nezávislý pohled na věc. Ale i přes tohle všechno se mi dokument líbil, neb svět skrytého internetu je vskutku fascinující místo. Těším se, až si pustím nějaké další dokumenty zabývající se tímto fenoménem a můžu jen doufat, že bude mít jejich kvalita vzrůstající tendenci.(4.1.2019)

 • Harry_
  ****

  Film je hlavně o tržišti Silk Road a jeho adminovi Dread Pirate Roberts. Pokud o internetu za Torem moc nevíte, je film lehkým úvodem do problematiky. Spíše jde ale o agitku za Rosse Ulbrichta, který byl chycen a odsouzen exemplárním způsobem. Na filmu si spíše cením otevření a připomenutí těžších témat jako je: americké soudnictví, právo na obhajobu, právo na spravedlivý proces, soukromé vězeňství apod. Může stát používat stejné techniky, která sám postihuje? Například hacking. Je normální udělit doživotní trest po dvoudenním soudu se spisy s tisíci stránek? Neměli bychom být nakonec rádi za pomalý evropský soudní systém? Kdo hlídá hlídače?(9.3.2016)

 • Barghest
  *****

  „You can take down a man, but you can’t take down an idea.“ Předně je třeba říct, že Deep Web se nezabývá temnou částí internetu obecně, jak by se mohlo z názvu zdát, ale odsoudit ho za to mi nepřipadá úplně fér. Propírá hlavně kauzu okolo Hedvábné stezky a skrz ni se dostává k vážnějším důsledkům a hlubším tématům, než by člověk zprvu čekal. Pokládá mnoho otázek, ale nesnaží se na ně najít jednoduché odpovědi, protože ty ani neexistují. Na Ulbrichta, DPR a Hedvábnou stezku se dá pohlížet z mnoha úhlů a samotný Ross Ulbricht se tu profiluje jako nečekaně ambivalentní a zajímavá osobnost. Deep web tak rozhodně není banální podívanou na jedno skouknutí, na které by člověk za chvíli zapomněl. Ze scénáře je cítit, že autorům šlo hlavně o to, aby donutili diváka nesežvýkat jednostranné soudy médií a tiskových mluvčí, ale o celé problematice začít přemýšlet a hledat vlastní pohled na věc. A to se jim – aspoň u mě – podařilo beze zbytku.(25.9.2015)

 • eSakk
  *****

  Zajímavý dokument. Možná k mému kladnému hodnocení přidalo i to, že jsem si od tohoto snímku nic nesliboval a koukl na něj spíše z nudy a byl jsem velice příjemně překvapen.(15.9.2016)

 • Murysek
  ****

  Zajímavý dokument plný konspiračních teorií, pravd, polopravd, lží a mystifikací. Přesně tak, jako tomu je vždy, když se jedná o cokoliv, kde je zapojena nějaká vláda, nebo její vyšetřovací služby. Zajímavé a poutavé vyprávění, které baví od začátku do konce. Určitě doporučuji ke shlédnutí, pokud vás jen trochu zajímá některé z dotčených témat.(30.9.2016)

 • PeterJon
  ***

  Skvelo spravený dokument. Až na to, že sa mal volať Silk Road. Nie je to o deep webe, ale len o Silk Roade a súde jej zakladateľa Rossa Ulbrichta.(12.9.2016)

 • Franta
  ***

  Typický přechytralý dokument, který se ohání tolika nepodloženými fakty, že úplně zatlačí ty pravdivé. Film neoplývá zrovna kvalitním dabingem a zrovna u dokumentu je to velmi rušivé. Vždy je vám předložen nějaký fakt, který je poté vyvrácen, aby mohl být znovu potvrzen. V této změti se člověk začne téměř určitě ztrácet. Díky tomuto dokumentu se můžete dozvědět spoustu zajímavých informací, které však balancují na hraně mezi pravdou a konspirační teorií.(3.11.2016)

 • mr.twizta
  ****

  Predne je dobre podotknout, ze tenhle dokument se mel jmenovat proste SILK ROAD, protoze ostatnimi aspekty deep webu a darknetu se zabyva vylozene okrajove. Jinak se ale jedna o velice poutavy, i kdyz ocekavane ponekdu jednostranny pohled nejen na legendarni market, ale celkove za hranici indexovaneho webu.(12.10.2016)

 • jackalsc
  ****

  Hodně zajímavý dokument z neprobádané tématiky který je zase hodně k zamyšlení. Je zde jasně vidět jak jsou podobné stránky jako už Zmíněný Silk road neskutečně démonizovány a nikdo nepřihlédne k začáteční dobré myšlence. V historii bylo spousty takových věcí ale vždy člověk tak nějak dokáže pochopit základní myšlenku a jak se to potom zvrtlo, kde autor to nemohl vědět. Zato když řeknete dnes nějaký název podobné stránky normálnímu člověku, zatmí se jim před očima a utíkají všemi směry. Chce to zase čas a podívat se na věc z odstupem času? Já hádám, že jo. Přeci jen základní myšlenku chceme snad všichni, kdo chce velkého bratra koukající přes rameno? Nikdo. Nikdo nechce být konstantně sledován a popřípadně kritizován za to že někde v jeho údajné anonymitě udělal něco, co kdyby věděl že je sledován by nikdy neudělal. Záleží jak člověk bere internet. Každopádně myšlenka svobodného média jak to berou mnozí z nás je prostě na hranici jako snad se vším. Budou tu lidé co si budou užívat svobodný internet a budou projevovat své názory s láskou a bez cenzur ve společné komunitě, která nikdy nikomu nic neudělá a pak tu budou lidé co budou svobodný net používat ke zločineckým kontraktům. Vláda to ví a snaží se to omezovat. Stálé stejná písnička jako kdy byla a jaká bude. Akorát jsme se přemístili na digitální území. Důležité je jen aby vláda nezacházela na této cestě příliš daleko. Což se samozřejmě furt děje, ale zase to nikdo nemůže ovlivnit, protože ta hranice není nikde daná. Toto prostě nemá řešení a je to boj z mlýnskými kameny, který na druhé straně musí být proveden. Nikdo nechce aby se nám tu z toho udělal totální bordel a proto jak dobře píše uživatel: Amper01 ,,Policajti si do přestřelky nevezmou prak" dává smysl, že vláda by měla být vždy před tímto o krok napřed. Ale zase rozumně. Hledání té hranice je zatraceně složité, nikdy nekončící a nesmírně důležité. Nikdy se nad vším neshodnete. Internet-svobodné médium: Stahujem audiovizuální díla zdarma? Jasnačka od toho je přece internet ne? Vždyť je to vlastně obyčejná krádež. A přesto to u nás dělá většina lidí a nikdo to nebere morálně jako zločin, to že nejdou třeba sehnat není omluva. A kde jsme zase teď, kdo bude kreslit hranice? To samé, že morálně není zločin založit naprosto svobodnou stránku ve svobodném internetu si mohl myslet Ross Ulbricht a skončil s doživotím.(15.9.2019)

<< předchozí 1 2