Většina lidí se ze Země přesunula, z neznámého důvodu a neznámo kam. Film sleduje osudy tří chlapů, kteří spolu žijí a navzájem se podporují. K přežití využívají starý vojenský sklad materiálu a jídla. Snaží se udržet si lidské hodnoty. Na Zemi jsou ještě další skupiny lidí, kteří živoří a živí se kanibalismem. Po konfliktu s jednou takovou skupinou musí trojice opustit svůj sklad. Dostanou se do bývalého vězení, které jim přijde jako ráj. Vězení obývá mladá holka. Po dalších potížích se vše schyluje k poslednímu přesunu. (corax8)

Lukiz

Celkem zajímavé postapokaliptické drama. Jen škoda, že vypadá jako by v 89. minutě z 90 došli prachy a konec prostě vyšuměl nijak. ()

doublefish

Vynikajicí nedoceněný film s výbornými výkony J. Bartošky a L. Mrkvičky, nápaditá famózně zmixovaná filmová hudba s drsně jemnou pohádkou o Vylízané princezně dělají tento film exkluzívním. Za hudbu k tomuto filmu dostal následně Michal Dvořák kontrakt na hudbu k americkému filmu Love Lies Bleeding. ()

Mach Tom

Film jsem viděl už kdysi dávno, ale v rámci české scifi se mi to líbilo. Určitě také doporučuji jiné české pos apo a to Konec srpna v Hotelu Ozon z r. 1966, který dokonce skončil v trezoru, protože odpočet se tak říká i v ruštině. ()

Dalajlada

Po letech jsem tento film viděl znovu. Když jsem teď měl konečně čas nad ním více přemýšlet, že více než film samotný je jeho myšlenka. Dle mého soudu jde totiž o parafrázi sovětské diktatury a lidí (dětí), kteří ji nezažili a jen o ní slýchají. ()

TylerD.

Mluví se přehnaně a zbytečně sprostě, nejnepříjemější je to u malé Sandry. Jinak tohle těžko komentovat a hodnotit. Asi mi vadí, že jsem se nic nedověděl. Na druhou stranu jsem se ani moc nenudil. 55 % ()