Většina lidí se ze Země přesunula, z neznámého důvodu a neznámo kam. Film sleduje osudy tří chlapů, kteří spolu žijí a navzájem se podporují. K přežití využívají starý vojenský sklad materiálu a jídla. Snaží se udržet si lidské hodnoty. Na Zemi jsou ještě další skupiny lidí, kteří živoří a živí se kanibalismem. Po konfliktu s jednou takovou skupinou musí trojice opustit svůj sklad. Dostanou se do bývalého vězení, které jim přijde jako ráj. Vězení obývá mladá holka. Po dalších potížích se vše schyluje k poslednímu přesunu. (corax8)

jacksax

Mohl to být český Stalker a další Bartoškova životní role... nebýt technologicky nedokonalé kamery a asi tria Dvořák+Koller+Hladík (kteří by měli za svou hudbu vrátit peníze a všem protagonistům se jít po kolenou omluvit, protože takhle zkurvit film jsem už dlouho neviděl). V pětadevadesátém to pro mě byla pecka, dnes už pár věcí prostě nepřekousnu. ()

dvd-L

Parta čundráků hraje larp na motivy Konce srpna v hotelu Ozon a hrajou to fakt dobře, to se musí nechat. Druhá parta, která má raději McCartyho Cestu, a už jí nepustí ani do samoobsluhy, jim to pravda trochu kazí. Neberou ale v potaz, že první parta má v záloze šamana. Potom se čundráci usadí, založí rodinu, adoptují princeznu (nevlastní sestru Zazi v metru) a žijí šťastně až do smrti. ()

mh.mail

50% — Tento film dopadl rozhodně lépe než Nexus. Samozřejmě, je to „sci-fi po česku“, nedostatek peněz na výpravu se autoři snaží vykompenzovat přesahem příběhu a jeho umístění do komorního prostředí. Bohužel ta lacinost je vidět z každého záběru, ale aspoň ten příběh tak nějak drží pohromadě, ne jako ve zmiňovaném Nexusu. Oživením je určitě mladičká Sandra Nováková a její přidrzlá vyzývavost (nebo vyzývavá přidrzlost?), přes kterou probleskovaly jiskřičky talentu. V současné době to vypadá, že přidrzlost a vyzývavost přetrvaly, ale ten talent kamsi vyšuměl. ()

papaguy

Atmosférou a Jiřím Bartoškou mi to z nějakého důvodu připomíná Osadu Havranů. Ta sprostomluva mi přišla zbytečná, napodobující USA filmy. Asi měla evokovat odcivilizovanost, ale minula se účinkem. Jinak záslužný počin. Českých sci-fi filmů je jako šafránu. A je obdivuhodné, co se dá vykouzlit i s menším rozpočtem a bez speciálních efektů, kterými jsou dnešní scifka přecpána. ()

Rypley

Film není ničím převratný, ale děj odehrávající se v post katastrofickém světě známe jen z amerických filmů. Slušné herecké výkony Jiřího Bartošky a Ladislava Mrkvičky a pochmurná atmosféra z jakého si podzemního krytu, působí celkem zajímavě. ()

SPDB odpad!

děsnej scénář, děsný herecký výkony, děsná kamera, přežil jsem půlku filmu a pak to vypnul, pokud by to měla být parodie na sci-fi, možná by to fungovalo lépe než tenhle pokus brát se vážně ()

Jan.S.Harold

This is soooooooo 90's!!! Bartoška s Mrkvičkou v postapo drámu, s neuvěřitelnejma hláškama, sprostý jak dlaždiči. Záběr na pokuřujícího Mrkvajze se slajdovou elektrickou kytarou v pozadí k nezaplacení. Jakto že jsem tuhle perlu dosud neznal? ()

hiczech

Nebýt hudby, která dle mého názoru ke snímku absolutně neseděla to byl docela slušný, komorní snímek na tehdejší dobu. A herecké výkony pana Bartošky i Mrkvičky byly na úrovni. Jen ta hudba. Ač mám Lucii rád tak to mě tedy dostalo do kolen. ()

markyzgero

ani čaroděj barťák nezachránil poprávu do zapomnění propadnuvší film, kterej vlastně předběhl cormac mccarthyho apokalyptickou cestu, bohužel špatnym způsobem. divadelní deklamování textu neni "cestou" ke kvalitnímu filmovýmu herectví, a tak je poslední přesun jen zbytečnym pokusem o sci-fi alternativu, který by mnohem víc slušela nějaká komorní adaptace na "oblasti". možná se opakuju, ale češi prostě neuměj točit žánrový snímky, proto jim zbejvá jen okýnko pro milé a laskavé tragikomedie. ()

vozralec

VHSrip, KVIFF Director, mrkev, Zahn/Cobain, sprostá Sandra, atomový kryt a někdy nevhodná hudba Koller & Dvořák. Zvláštní film. ()

Coliseum

Mně ten devádesátkovej odér nepáchl a jako dystopie surreální to má něco do sebe. Hlavně Plesnivec, mistr čar a kouzel, Starej, hodnej broučon, pragmatik a znalec hamburgerů a Mladej, co sní víc, než bdí. Do smrti dobrý, do smrti zlý...Začarovaný. ()

Alden_Larson

Nikdy bych si nemyslel, že v životě uvidím český postapokalyptický sci-fi film. Kryštof Hanzlík mě ale naštěstí přesvědčil o opaku. Tohle je v rámci české kinematografie velmi unikátní film. Rozhodně není perfektní, ale přišel mi docela dobře zpracovaný. Děj byl zajímavý, ale některé jeho části mi přišly trochu nesmyslné, postavy mě na druhou stranu nepřišly zajímavé skoro vůbec, například postava Sandry Novákové byla zajímavá jen tím, že pořád nadává. Herecké výkony byly dobré, ani prezentace nebyla špatná. Hudba mi ale přišla trochu zvláštní, osobně bych zvolil jiný styl pro takový příběh. 6/10 ()

Pan.Antonin

"Co je vám?" "Umírám, ty kreténe!" Jedno z mála moderních českých Sci-Fi tentokrát nedopadlo úplně dobře. Hlavní problém je asi ve scénáři, který by mohl a měl být lepší. Postapokalyptický motiv je pěkný, i příběh, který se v něm odehrává je docela fajn, ale problémem jsou dialogy, kde, snad ve snaze devadesátek působit americky, mají postavy mluvu horší jak prezident Zeman v rozhlasovém vysílání, zvlášť u postavy malé dívky působí její jazyk ostrý jako břitva až nepřirozeně. Postava Jiřího Bartošky je velmi zvláštní a byť je zahraná dobře, filmu taky moc na hodnocení nepřidá. Naopak herecký výkon Zbyňka Frice (zvlášť ve srovnání s Bartoškou a Mrkvičkou) působí dost amatérsky. Kamera na tom naopak není vůbec špatně, i kontroverzní kytarová hudba vlastně souzní s celkovou bizarní atmosférou. Nicméně abych jen nekritizoval, docela to upoutalo mou pozornost, takže tomu aspoň 2 hvězdy dám. Novější český postapokalyptický film Běžci se mi ale líbil více a ve srovnání s ním a s filmem Nesmluvená setkání to na víc nestačí. ()

vinducha

Docela postapo mazec , Sandra Nováková tam hraje pěkný číslo, takovou oprsklou malou drzounku , nicméně za hudbu od Lucie dám opět o 1 navíc. ()

corax8

Herecký koncetr J. Bartošky a L. Mrkvičky. Líbí se mi jak jsou oceněny jednoduché věci. Sprcha je tu něco jako zázrak. Prostě nenormální doba přináší nenormální žebříčky hodnot. A ke všemu tomu hraje skupina Lucie. ()