On (Clovis Cornillac) je typickým workoholikom, ktorý žije a dýcha len pre svoju prácu. Nevyhľadáva spoločnosť a miluje absolútne ticho. Ona (Mélanie Bernier) je vynikajúcou klaviristkou, pripravujúcou sa na veľký koncert, ktorý by sa mohol stať významným míľnikom jej kariéry. Miluje hudbu a je pre ňu odhodlaná obetovať každú voľnú chvíľu. Keď sa tieto dve výnimočné ľudské bytosti stanú susedmi, ktorých rozdeľuje len jedna stena, príbeh plný komických situácií a nečakaných zvratov sa môže začať. (as-minor)

Trailer 1

Petaxis

Bylo by to vtipný, kdybychom neměli v baráku úplně totožnej problém, bohužel bez celýho toho romantickýho podtextu. To jen tak pro info všem, co tu v komentářích psali, že zápletka je naivní, střelená, umělá a podobně. No ale zpátky k filmu - pěkná, neotřelá romantická komedie. Francouzi znovu potvrdili, že tohle jim jde. ()

emma53

Teď už definitivně vím, že v mých očích , co se týká komedií a pokud nepočítám Čechy, vede zcela jasně Francie. Další bonbonek, který je chutný, originální a hlavně úsměvný, přesně tak, jak to oni umí. ()

Pethushka

Milý film s úžasně naivní a střelenou zápletkou. Čtveřice sympatických herců a pár slušných vtípků z něj sice nedělají dokonalou záležitost, ale rozhodně potěší nejednoho romantika. Film má navíc hezký soundtrack a Clovis Cornillac je bez debaty francouzský Leonardo DiCaprio. 3,5* ()

Dusty56

Začátek byl skvělý, ten mě bavil. Potom to ubralo na tempu a už to nebylo ono. Třeba to rande bez mluvení s tím neznámým, to kdyby tam nebylo, tak by mi to nevadilo (zasmál jsem se tomu jenom jednou, na začátku). Ale ke konci přece jenom film nabíral na síle a konec už byl skoro stejně dobrý jako začátek. Ve výsledku je to příjemný film se dvěma sympatickými herci v hlavních rolích, který neurazí a dlouhý večer příjemně zkrátí. ()

255085349

Fakt výborná romantická komedie, díky níž jsem si po dlouhé době mohla zas osvěžit fráninu. Dobrá zápletka a sympatičtí aktéři. Jako režijní debut je to ohromná pecka. Velká škoda, že to u nás vůbec nešlo do distribuce. P. S. Ten konec je jedna z největších romantik, co jsem kdy viděla - tak strašný klišé a přesto to člověka dokonale obměkčí. ()