poster

Ratter

Drama / Horor / Thriller

USA, 2015, 80 min

Režie:

Branden Kramer

Scénář:

Branden Kramer

Producenti:

Ben Browning

Střih:

Shelby Siegel

Scénografie:

Kate Duffy

Kostýmy:

David Tabbert
(další profese)
 • kaylin
  *

  Snímek, který si chce hrát na velmi závažný, protože zobrazuje problematiku, která je v současnosti celkem aktuální, ale dělá to jen na efekt, a to takový, aby ani na konci jste neměli pocit, že jste viděli něco dobrého. Úhly záběru jsou někdy těžko realizovatelné náhodou, ale tak fajn, je to film, jenže je to i o tom, že je to bez napětí, bez očekávání. Nudný stalking, to je zlé.(26.2.2016)

 • Marceloo
  ***

  Mladé dievča Emma (Ashley Benson) je prijaté na ekonomickú školu v New Yorku, a tak si nájde byt, do ktorého sa nasťahuje. Snaží sa začať znova od začiatku a minulosť mieni nechať za sebou. Po krátkej dobe však nadobúda podozrenie, že ju niekto sleduje. Po neškodných udalostiach však prichádzajú stále intenzívnejšie útoky na jej súkromie a Emma zisťuje, že človek, ktorý ju sleduje, sa stal naozaj nebezpečnou hrozbou. Na odvahe jej nepridáva ani to, že je v obrovskom meste úplne sama a ako mladá bezbranná žena sa pre útočníka stáva jednoduchým terčom útokov. - Na Ratter som sa tešil, pretože som sa dočítal, že pôjde o horor z najnovšieho hororového subžánru Cyberploitation, čiže tu bude masívne využitie modernej techniky, ktoré mám velmi rád. Taktiež je zjavné, že subžáner Found Footage dosiahol v roku 2014 svoje maximum a hororov natáčaných týmto štýlom sa už objavuje pomenej, a keďže mám tento štýl rád, teším sa na každý nový nádejný príspevok. Ratter sa už od začiatku tvári klasicky subžánrovo a týmto štýlom sa uberá v podstate až do úplného konca. Hlavná postava je taká 50/50, takže je znesitelná, ale nie je nijak oslnivá, či už hovorím o hereckom výkone alebo o výzore. Technika funguje velmi dobre, je využitá rozmanito a uveritelnosti napomáhajú viaceré použité zariadenia, sekanie a lagy, ako aj rôzne nezmyselné uhly, v ktorých nie je takmer nič vidieť, ale v tomto horore majú svoj zmysel. Ako to u klasických Found Footage hororov býva s prácou so stopážou, rovnako aj u Ratter sa nájdu natiahnuté momenty, ale vzápätí ich nahradí nejaká rozvinutá zápletka, takže to celkom pekne ubehne a dokáže si držať pozornosť diváka po celú dobu. Príbeh je celkom málo rozvinutý, ale pre mňa osobne zaujímavý, keďže sa snaží poukázať na nebezpečenstvo, ktoré číha v modernej technike a na internete a taktiež sa Ratter snaží mať aj miernu výchovnú funkciu. Ratter v podstate nie je žiadnym prelomovým hororom, ale vďaka svojej perfektne vyhovujúcej stopáži a tomu, že je celkom dobre zvládnutý, si jedno pozretie určite zaslúži. Taktiež je prvým zástupcom svojho zatial minisubžánru v tomto roku, ktorý bude horormi tohto typu jednoznačne nabitý.(21.2.2016)

 • Asia_Power
  odpad!

  Během sledování tohoto jakože hororu jsem se dozvěděla, že Ashley Bensonové strašně narostla prdel a stehna. Což mě fakt rozesmutnilo, jelikož se mi ta holka vždy tolik líbila a najednou BUM a člověk kouká na prdelatou Ashley s nohama jak antický sloupy a začínající celulitidou !! Takže horor to byl. Kdo se těšil na obnažený tělo Ashley a třeba nějakej ten sex, ten bude zklamán na plný čáře, Ashley ukáže při mrdání půlku zad a další intimní ukázky z jejího života jsou třeba to jak Ashley sere. Což mě nechalo ledově chladnou, stejně jako koukání, jak na Wii hraje virtuálně tenis a podobný píčoviny. Stalker než se rozhoupe k něčemu víc, tak uběhne skoro celej film a ten konec nemá šanci zachránit hodinu a něco kolosální nudy, kdy největší pecka je zjištění, že Ashley je tak trochu kráva a člověku je díky tomu u pitchy, co se s ní stane. Jak jsem naivně čekala, že si po Sestře zlepším náladu, tak jsem se dostala z hovna do ještě větší sračky. Doporučuju všem, který nemám ráda, ať maj taky zkurvenej večer u filmu jako já.(20.11.2018)

 • Martin29
  **

  Přiznám se, že jsem čekal více. Už, když jsem o filmu poprvé četl mě to zaujalo a docela jsem se na to těšil bohužel zklamání. Přitom téma není špatné,ale zpracování je tragické (čekal jsem nějakou gradaci děje, že ji bude třeba vydírat posílat její masturbační video na net a podobně on se zmohl jen na několik sms a na závěrečný útok) přes 70 minut se dívat na jednu ženskou, kterou zabírá kamera z několika úhlů časem omrzí. Poprvé jsem to zaspal někde tak v půlce podruhé jsem to už shlédl celé a kdybych to zaspal nic se nestane. Zachránil by to konec to by, ale musely vysvětlit kdo jí co udělal jak jí to hackl a co se sní stalo na konci je sice dodatková scéna kde jsem čekal, že to vysvětlí třeba, ale je tam kulové. Naopak oceňuji nápady, že si hned nechala vyčistit počítač a poslat nový telefon (nabízí se otázka jak jí mohl hacknout nový telefon, ale budiž nechám to plavat) 40 procent více nejdu(25.2.2017)

 • ProgLaney
  ***

  No zatím poměrně nízký hodnocení mě i celkem překvapuje... přiznám se, že jsem vůbec neřešil detaily z hlediska logiky věcí a případný naivity protagonistů, ovšem u obrazovky mě to udrželo spolehlivě, napětí a atmosféra nebyla vůbec špatná, stopáž ideální a hlavní hrdinka mi přišla v pohodě. Tenhle žánr, nebo spíš subžánr, mi přijde zajímavej a velice aktuální. Zvláštní záběry z mobilu v tašce apod. celkem podtrhávaj autentičnost. Za mě dobrý.(22.2.2016)

 • - Pojmom Ratter je označovaný človek, ktorý používa PC alebo iné zariadenie na to, aby sledoval obeť bez jeho vedomia o tejto činnosti. (Marceloo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace