poster

Ratter

Drama / Horor / Thriller

USA, 2015, 80 min

Režie:

Branden Kramer

Scénář:

Branden Kramer

Producenti:

Ben Browning

Střih:

Shelby Siegel

Scénografie:

Kate Duffy

Kostýmy:

David Tabbert
(další profese)
 • ProgLaney
  ***

  No zatím poměrně nízký hodnocení mě i celkem překvapuje... přiznám se, že jsem vůbec neřešil detaily z hlediska logiky věcí a případný naivity protagonistů, ovšem u obrazovky mě to udrželo spolehlivě, napětí a atmosféra nebyla vůbec špatná, stopáž ideální a hlavní hrdinka mi přišla v pohodě. Tenhle žánr, nebo spíš subžánr, mi přijde zajímavej a velice aktuální. Zvláštní záběry z mobilu v tašce apod. celkem podtrhávaj autentičnost. Za mě dobrý.(22.2.2016)

 • Marceloo
  ***

  Mladé dievča Emma (Ashley Benson) je prijaté na ekonomickú školu v New Yorku, a tak si nájde byt, do ktorého sa nasťahuje. Snaží sa začať znova od začiatku a minulosť mieni nechať za sebou. Po krátkej dobe však nadobúda podozrenie, že ju niekto sleduje. Po neškodných udalostiach však prichádzajú stále intenzívnejšie útoky na jej súkromie a Emma zisťuje, že človek, ktorý ju sleduje, sa stal naozaj nebezpečnou hrozbou. Na odvahe jej nepridáva ani to, že je v obrovskom meste úplne sama a ako mladá bezbranná žena sa pre útočníka stáva jednoduchým terčom útokov. - Na Ratter som sa tešil, pretože som sa dočítal, že pôjde o horor z najnovšieho hororového subžánru Cyberploitation, čiže tu bude masívne využitie modernej techniky, ktoré mám velmi rád. Taktiež je zjavné, že subžáner Found Footage dosiahol v roku 2014 svoje maximum a hororov natáčaných týmto štýlom sa už objavuje pomenej, a keďže mám tento štýl rád, teším sa na každý nový nádejný príspevok. Ratter sa už od začiatku tvári klasicky subžánrovo a týmto štýlom sa uberá v podstate až do úplného konca. Hlavná postava je taká 50/50, takže je znesitelná, ale nie je nijak oslnivá, či už hovorím o hereckom výkone alebo o výzore. Technika funguje velmi dobre, je využitá rozmanito a uveritelnosti napomáhajú viaceré použité zariadenia, sekanie a lagy, ako aj rôzne nezmyselné uhly, v ktorých nie je takmer nič vidieť, ale v tomto horore majú svoj zmysel. Ako to u klasických Found Footage hororov býva s prácou so stopážou, rovnako aj u Ratter sa nájdu natiahnuté momenty, ale vzápätí ich nahradí nejaká rozvinutá zápletka, takže to celkom pekne ubehne a dokáže si držať pozornosť diváka po celú dobu. Príbeh je celkom málo rozvinutý, ale pre mňa osobne zaujímavý, keďže sa snaží poukázať na nebezpečenstvo, ktoré číha v modernej technike a na internete a taktiež sa Ratter snaží mať aj miernu výchovnú funkciu. Ratter v podstate nie je žiadnym prelomovým hororom, ale vďaka svojej perfektne vyhovujúcej stopáži a tomu, že je celkom dobre zvládnutý, si jedno pozretie určite zaslúži. Taktiež je prvým zástupcom svojho zatial minisubžánru v tomto roku, ktorý bude horormi tohto typu jednoznačne nabitý.(21.2.2016)

 • Marsik
  ***

  Pokud by nám tvůrci naservírovali solidní finále, kde by se i leccos vysvětlilo, dal bych 4 hvězdy. Takhle jsme v podstatě 80 minut sledovali jednu holku, jak spí, tancuje, pak zase spí a pak pro změnu tancuje. Závěr mi sice na pár vteřin husinu nahnal, ale to je na celý film prachsprostě málo. Tedy..slabota. 55%(25.2.2017)

 • kingik
  ***

  Ashley Benson na webce?! To bývá jednou za hororový život. A šmírovat tuhle buchtu, která nemá o ničem ponětí, je lahoda. Masturbuje, hraje virtuální tenis, jde na hajzl, potí se, promenáduje se ve spodním prádle. Film je bohužel příliš korektní. Když takové hormonálně nevyrovnané klisně hacknout noťas, tak pořádně! To znamená žádné spodní prádlo, ale ležet u koz. Žádné masturbování pod peřinou, ale pěkně explicitně. Detaily všude, kde to jen jde. V menší míře by se tohle šmírování soukromí mohlo stát i v reálu. Tedy bez těch "strašidelných" návštěv tajemného šmíráka přímo v apartmánu, ty už jsou celkem diskuta(de)bilní. Buchta jde do ledničky, nerozsvítí, šmírák je za rohem. Buchta jde ven, šmírák je u ní v bytě. Tohle "dokonale" načasované míjení naštve. Ovšem pozor, nebylo to úplně příjemné. Dlouhý statický záběr na spící pannu, náhle na dveřích stín. Velmi infarktové, panečku. Ve filmu není ani vysvětleno, jak vše prováděl. Objevily se i totální nesmysly. Buchtě přijde poštou od něj holítko. Proč?! Sice se hodilo, na nohy, na škatuli, ale nepochopil jsem, co bylo záměrem poslat tenhle dáreček. Ashley si už zasloužila být k vidění i v jiné roli. A to se jí podařilo. Seriálové "Lhářky" sice v pohodě, přece jen její půvaby jsou stavěné právě pro tyhle voyeurské aktivity. Režisér Branden Kramer nechtěl ani tak poukázat na hrozící problém současné doby, úplnou ztrátu soukromí, má v tom šmíráctví zálibu a chtěl prostě Ashley. Vždyť i jeho předchozí film byl podobného zaměření. Takže rejža úchyl, buchta k sežrání, film ujde. Finále i překvapilo. V rámci možností i rozpočtu natočeno odpovídajícím způsobem. Docela působivé pustit si večer. A čekat až v tichu zavrzá třeba nezvaný návštěvník. 6/10(13.9.2017)

 • kaylin
  *

  Snímek, který si chce hrát na velmi závažný, protože zobrazuje problematiku, která je v současnosti celkem aktuální, ale dělá to jen na efekt, a to takový, aby ani na konci jste neměli pocit, že jste viděli něco dobrého. Úhly záběru jsou někdy těžko realizovatelné náhodou, ale tak fajn, je to film, jenže je to i o tom, že je to bez napětí, bez očekávání. Nudný stalking, to je zlé.(26.2.2016)

 • - Pojmom Ratter je označovaný človek, ktorý používa PC alebo iné zariadenie na to, aby sledoval obeť bez jeho vedomia o tejto činnosti. (Marceloo)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace