Jeanovi je 30 let. Život mu nabízí spoustu možností a on je připraven je nepromarnit. Neumí říci ne, je připraven ochutnat všechno. Je filmař, hudebník - má rád dívky i chlapce. Neumí však milovat doopravdy. Jean se životem spálil, nepoučil se, že život je vážná věc. Má pozitivní HIV. Ztrácí všechno v tom zmateném světě, kde se jako Damoklův meč vznáší temná hrozba nevyléčitelné nemoci. Tvůrce a hlavní představitel filmu Cyril Collard se již celosvětového úspěchu filmu nedožil. Zemřel na AIDS. Film byl oceněn čtyřmi Césary. (Lucernafilm Video)

jiri.twist

Film, který získal palmy vítězství i ocenění s českým dabingem jsem viděl již dávno a teď jsem si jej pustil znovu a i po těch hodně letech má stále tu sílu a hloubku, možná právě kvůli tomu poselství přitažlivého Cyrila Collarda, které celým filmem prostupuje. Co dodat, už je tolik let po smrti … 10877 ()

mardun

Kdyz jsem cetl knizku, bylo mi asi 20 a do teto knihy jsem se zamiloval. Filmove zpracovani je vyborne a skvele zahrane. Cyril Collard udelal dobre, ze vse vzal do vlastnich rukou a natocil film na rozloucenou s timto svetem. PROZIL, NAPSAL, REZIROVAL a HRAL HLAVNI ROLI. ()

route60

Neuvěřitelná autobiografie Cirila Collarda který zemřel na AIDS a bohužel nedožil se zasloužených Cézarů, Noci šelem je film na který nikdy nezapomenu. 100% ()

De Large

FIlmy typu "vezmi kameru a toč", myslím tym priamo na ulici majú svoje čaro. Príbeh má neobvyklú zápletku, avšak precítenie postavy Cyril Collarda, ktorý vo filme chorého na AIDS nepredstieral bolo dokonalé. Cyril bol skutočne nakazený a 2 týždne pred premiérou tohto filmu zomrel... Pre mňa jeden z najlepších psychologických filmov s citlivým scenárom a kvalitnou réžiou. Na záver len dodám, že skutočnú "šťavu" postave dodal skvelý dabing Zdeňka Mahdala. ()

Sejkorka

Tenhle film jsem viděl v Londýně v roce 1993 v době, kdy šel do kin. Bohužel, jsem poněkud konzervativní, co se týče sexuální menšiny, tak jsem byl dost rozpačitej. Podobné filmy nevyhledávám dodnes. Neupírám však tomuto filmu kvalitu. Notabene, tak nějak k tomu patří tragický osud autora. ()