poster

Ošiete! Galko-čan (TV seriál)

 • Japonsko

  おしえて! ギャル子ちゃん

 • Japonsko

  Oshiete! Galko-chan

 • USA

  Please Tell Me! Galko Chan

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2016, 12x8 min

 • Jeoffrey
  **

  Člověk se někdy dozví během pár minut opravdu slušnou řádku věcí. Jsou sice témata, u kterých je dobré se zamýšlet už nad tím, jestli je má smysl řešit, ale s tím si zdejší osazenstvo zřejmě hlavu neláme. Takže jsem se již během prvního dílu dozvěděl věci opravdu poměrně "nečekané" i věci, které znám z vlastního běžného života, ale které běžně nějak nemám potřebu rozebírat. Některá zjištění bych si klidně dovolil rozporovat a u některých to prostě byla zase má oblíbená anime logika. No a teď už jenom čekám, jestli se v dalších dílech dozvím třeba i odpověď na otázku: "A prdí taky hadi?". I když zatím se to spíš dosti orientuje na "ženské a pubertální problémy", což mě v prvním případě míjí a to druhé už u mě není aktuální a zajímavé. Drop po 6. díle, protože tohle je prostě spíš pro holky a hormony ovládané chlapce...3/10(8.1.2016)

 • SonGokussj
  **

  First impressions: 1. sekunda - "Je pravda, že holky s velkým poprsím mají velkou kapacitu plic?"- first impression - BAD. Po shlédnutí - není to vyloženě špatné. Není to ale nijak dobré. Galko-chan se snaží imitovat Danchi Koukousei no nichijou / popř. Nichijou. Tím, že tam vkládá "erotičtější" témata a tváří se, jako by to byla normální koverzace mezi dívkami. Upřímně řečeno - toto vidět v reálu, tak jsou doooost perverzní. V to problém nevidím. Problém vidím v tom, že... Je to oproti výše zmiňovaným nudné. Dropuji. Nijakých 45%(10.1.2016)

 • Ryuuhei
  ***

  Jedná se o shorty, zde tedy 8 minut na epizodu, které vychází po boku regulérních anime titulů a většinou nemají nějakou hloubku a vůbec prostor pro dějový vývoj. Zde se samozřejmě nejedná o nějakou výjimku, to vůbec. Co se mi ale zalíbilo, je téma. V základu tu máme 3 hlavní hrdinky – Galko, Otako a Ojou. Každá z nich je hodně jiná a tak tvoří až nečekanou partu. Tyto tři pak v každém díle řeší různé otázky týkající se zejména ženských problémů. A to stylem, že nic není tabu a že o všem se dá bavit úplně normálně, otevřeně a hlavně bezostyšně. V základu je to samozřejmě komedie, takže dochází na hromadu peprných situací, hlavně co se slov týče. Vizuálně to do perverze nepokročuje téměř vůbec a vše se tak hlavně děje ve fantazii. Co hodně uznávám je, že řešení oněch problémů odpoví na mnoho otázek, co si hlavně my, chlapi, můžeme pokládat. Tedy, anime můžu výrazně doporučit všem zvědavcům, kterým se nedostává odpovědí na mnohé věci, které by je ani samy nenapadly. Jinak jde jen o čistě záležitost k odreagování, ale dobře sledovatelnou, občas peprnou a vůbec, i zábavnou. Možná, kdyby každý díl měl regulérní délku 24 minut, by došlo i na nudu, ale 8 minut na epizodu není žádnou ztrátou času.(28.3.2016)