Chage and Aska: On Your Mark

(hudební videoklip)
Animovaný / Krátkometrážní / Hudební / Sci-Fi
Japonsko, 1995, 7 min

Hudební klip režírovaný Miyazakim pro japonskou popovou skupinu Chage & Aska. Je dlouhý 6 minut a 40 sekund a v kině byl promítán společně s filmem Whisper of the Heart v době jeho premiéry. Děj tohoto "klipu", který se odehrává v budoucnosti, začíná policejním útokem na sídlo sekty. Dva policisté zde objeví okřídlenou dívku - anděla, který je ihned převezen speciální jednotkou ke zkoumání do futuristické laboratoře. Nálezci s tím ale nesouhlasí a rozhodnou se dívku zachránit. (Jimmmy)

mozkomor

Je až neuvěřitelné, kolik nápadů a emocí dokázal Miyazaki napěchovat do pouhých sedmi minut bez jediného slova, po jejichž skončení mě zaplavil nepopsatelně nádherný pocit. Na něco takového by bylo i pět hvězdiček málo, jen kdyby to nemusel být videoklip zrovna k takovému cajdáku. ()

Roby

Jde očividně vidět Miyazakiho neopakovatelný rukopis podepsaný nad tímhle pozoruhodným dílkem. Takový velmi zajímavý klípek o dobrotě dvou vojáků a nadpozemském stvoření připomínající anděla. Slzy mi sice netekly jako mnohým tady, ale něco do sebe to mělo 60%. ()

Midnite

Mám rád Miyazakiho tvorbu, ibaže vždy si myslím, že by jeho filmy mohli byť o 20 minút kratšie.. V "On Your Mark" pre zmenu natiskol celý film do klipu k pesničke s takým divným strihom, že človeku sa natíska otázka, či niektoré pasáže nedvojil nasilu len preto, aby sa zmesil do stopáže.. Ten strih je naozaj mätúci, i keď na tretíkrát som sa pomaly začal zorientovávať.. A btw. napadla ma ešte jedna otázka: Prečo polícia začala strielať ako prvá? :) ()

ekomo

Zajímavý snímek, který i přes svou krátkost má co nabídnout, melodickou hudbu, promyšlený příběh i celkový dojem. ()

gumbo

Tak tenhle klip absolutně nefunguje. Ikdyž je děj příběhu velmi zajímavý a hudba také není úplně nejhorší, prostě to k sobě nepasuje. Tady se míchá voda s olejem a to se nikdy nemůže povést. 50% ()

merigieren

Tak dá se na to těch 7 minut dívat, ale víckrát bych to už nemusel. Nápis Police v japonském klipu mi také moc nepomohl při hodnocení, hudba není mojí oblíbenou a příběh prostě je. Ve mně emoce nevyvolal. Když odečteme vlastní animaci, tak klipy na youtube od normálních lidí jsou mnohdy zábavnější a živější. Třeba spojení End of all hope a Neon genesis evangelion :-) ()

Kharsh

Snímek překonal hudbu, pro kterou byl vytvořen. Aspoň je to můj osobní názor. Japonský pop, nebo co to je za žánr, není mým šálkem čaje. Na to, že se tam nevyskutují žádné dialogy je to slušný počin. Slabší 4 hvězdy. ()

foundation

No LOL. Tak to čo už bolo toto zasa. Na Miyazakiho som mal v najbližšej dobe naplánované si posvietiť, zatiaľ som od neho videl iba Mononoke ( ktorá bola veľmi dobrá ), ale po tejto ,,citlivej,, záležitosti je dosť možné že sa to presunie na ,,neurčito,,. A tá hudba nech sa tvári akokoľvek ,,nádherne,, je otrasná. ()

Wencek

I když nejsem žádný znalec asijské kinematografie a nebo anime, přesto to na mě působylo velice příjemným pocitem. Hodně zvláštní a přesto povedený dalo by se říct videoklip. ()

Chrizo

Příběh na celovečerní film shrnut do jednoho klipu a přesto máte pocit jako by vám tma nic nechybělo. Celé dílo vás uchvátí perfektním vizuálním zpracováním a nádherným příběhem s úžasnou písní v pozadí. ()

Shrekito

Je až z podivem, jak na hudební videoklip výborný příběh (bez namluvení, pouze animace) dokáže Miyazaki odvyprávět během necelých sedmi minut. Smeknul bych klobouk kdybych nějaký měl. ()

Allegro.g.

Docela zajímavý Miyazakiho klip, který na jednu stranu na malé ploše rozvíjí dojemný příběh, na druhé straně ho na ještě menší ploše aš "Lynchovsky" nenenchá pochopit. ()

Miksa

Hudba vyloženě špatná, příběh dost slabý. Takové mi to přišlo celé hutně kýčovité zbytečně tažené na špatnou branku. Hayaa mám ve svém top five režisérů, ale ne díky tomuto počinu. ()