Cesta do fantazie

• Japonsko Sen to Čihiro no kamikakuši (více)

Milia_Malae

Na tento film mě navnadila Princezna Mononoke (další dílo od Miyazaki) a proto jsem čekal něco trošku jiného. Přesto musím říci, že na mě atmosféra dýchla stejně dobře a délka mi nevadila. Velice dobře zpracovaný příběh i nápady (rodiče měnící se v prasata, systém karet v lázních). Možná trochu rušila naznačená romantika, a hudba mi nepřipadala tak úžasná jako u Mononoke, ale všechno mi vynahradily úžasné obrázky z lázní a bůh smradu. ()

Kazuma

Když jsem po několika letech konečně objevil a shlédl tenhle film připomělo mi to jakou moc může mít kreslené dílo na člověka napříč věkem. Je to sice jen jeden z Miyazakiho filmů a určitě má sobě rovné, ale pro mě je to něco co si v životě pustím ještě několikrát. ()

Peenugirl

Moja malá Chihiro, bolo to také dojemné a skvelé. Nezažila som ešte ani v animáku toľko nápadov. Najviac sa mi páčila scéna so sadzami alebo keď okúpala boha riek a vlastne všetko. 90% ()

tuberatanka

Kríženec disneyovky a japan weird movie. Dejová línia a gagy možno nie sú natoľko objavné - hlavnou zbraňou filmu tu je (podobne ako napríklad v Alici v krajine zázrakov) prostredie a jeho zvláštna mnohotvárnosť a vnútorná (ne)logika i obyvatelia. Film je dostatočne bizarný na to, aby si ho užili aj fajnšmekri v anime či japonských filmoch všeobecne a zároveň dostatočne prehľadný a pochopiteľný na to, aby ho dokázal "zhltnúť" i nepripravený divák. Mojimi favoritmi sú priateľský démon ktorý občas požiera postavičky a prežerie sa, a ešte slizká obluda, ktorá po očistnom kúpeli v kúpeľoch vyvrhne zo seba celé vrakovisko. To celé sa odohráva v zaujímavom prostredí - železnica pod morskou hladinou, komplexy budov na pozadí lesov a jazier, nekonečné formácie z betónových a panelových dvorov a balkónov s oceľovými rebríkmi, paláce, vidiecke chalúpky, všetko. Hlavná hrdinka je najprv vyplašená zo sveta v ktorom sa ocitla, ale ku koncu sa v ňom už pohybuje úplne suverénne. Ešte, škoda že som to nevidel s pôvodným japonským dabingom, myslím že v ňom by to celé vyniklo ešte lepšie. Ináč som spokojný:) ()

D||X

Nechal jsem si film v hlavě rozležet a musím i zpětně podotknout, že název hovoří za vše! Opravdová cesta do fantazie, ale tak báječně vymazlené fantazie až by v ní člověk rád zůstal hodiny a hodiny. Fantastický animovaný film :) ()

marien1039

Čekala jsem anime s klasickými japonskými prvky a vyvalila se na mě celkem obyčejně naanimovaná, dějově zmatená disneyovka připomínající Alenku v říši divů. Myslím si, že jediný důvod, proč Sen to Chihiro no kamikakushi získalo tolik ocenění je ten, že to v ničem nepřipomíná klasický japonský animovaný film, ale je to dost komerční záležitost, takže pro milovníky anime to není. Dokonce i prostředí vypadá spíše jako v Číně podle všech těch barev a zlatých draků okolo. Chyběla mi tam atmosféra Japonska. Každopádně je to milá záležitost pro děti, ale starší už to asi moc nenadchne... ()

Teen.AGE.r

Japonská animace asi né každému úplně sedne, ale u tohoto filmu na ní nekoukáte. Celé vás to vtáhne do sebe a nepustí... teda pustí, ale až na konci a pustí vás to obohacené o krásný zážitek, kterého se vám od hollywoodu jen tak nedostane. Jedna z nejlepších animovaných pohádek co jsem zatím viděl! ...95% ()

boulala

Musím přiznat jednu věc, také jsem se přistihl, že jsem si v duchu říkal, kdy už to skončí. Ovšem to platilo jen do té doby, než to opravdu skončilo. A pak jsem se zamyslel, film si pustil ještě 3 x a zjistil, že je to asi vůbec nejlepší anime pohádka, jakou jsem kdy viděl. Něco tak fantaskního a myšlenkově plného Vám prostě nedá zapomenout. ()

marlenna

Můj favorit z Miyazakiho filmové dílny. Je mi jedno, že téměř každý má raději Mononoke, mé srdce patří Chihiro a fantazii. Barevné, výpravné s krásným příběhem. Prostě nevšední zážitek. ()

Luciyen

Naprosto úžasný film, který mě neuvěřitelně nadchnul. Netypická tvorba klasického anime, ale to na tom bylo asi to nejhezčí. Rodiče co se proměnili v prasata, poté co snědli občerstvení, mě velice pobavilo. :D Doporučuji shlédnout. ;) 10/10 ()

Aria

Můžu vidět pořád, pořád do kola a neomrzí mne to. Vždy v tom najdu něco nového... Nejde však jen o samotný příběh, ale i zpracování jednotlivých postav, barevné provedení, detailnost (např. když někdo zvedá něco těžkého, tak je z toho cítit, že to opravdu těžké je, u některých filmu je to buď hodně přehnané nebo naopak dost umírněné). A na konci vždycky uroním slzu a ani nevím proč, když to vlastně končí dobře... Možná že díky neukončenosti příběhu, SPOILER: kdy prostě chci vědět, jak to ještě dopadne s Haku, jestli ho čarodějnice opravdu zabije, jak slibovala a nebo se jednou s Chihiro opravdu zas setká...KONEC SPOILERU. ()

Pavlo

Vynikajúca snímka plná očarujúcej animácie i farieb a zároveň skrývajúca v sebe krásny polorozprávkový príbeh s viacerými myšlienkami. Veru ma Chihiro uniesla do sveta fantázie. Chybičkou krásy však bol miestami zrýchlený posun v príbehu, čo mi trocha vadilo. Pokojne mohol byť film i o 30 minút dlhší. ()

dave91 odpad!

Všude čtu o perfektní animaci.Nerozumím tomu,ale tak nějak mě to vůbec nebralo.To už mám daleko radši Méďu Béďu nebo Jen počkej zajíci.A co se týče samotného příběhu,tak to je na můj vkus totální volovina.Je to jeden ze tří filmů,které jsem se nedodíval ani do poloviny. ()

Peedzey

Nemůžu přijít těm japonským pohádkám na chuť. Čaroděj za země Oz, Alenka v říši divů i Nekonečný příběh je prostě lepší. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz