poster

Líná zátoka

 • Francie

  Ma loute

 • Slovensko

  Ospalá zátoka

 • Velká Británie

  Slack Bay

Komedie

Francie, 2016, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • poz3n
  ***

  Totální mozkový výmaz. Tenhle film má skoro všechno na co si vzpomenete. Je libo kanibalismus, incest, obezitu, transsexualitu, levitaci, fyzické i mentální postižení? A to vše v jednom filmu? Pak je Líná zátoka film právě pro vás. U mě se zážitek z filmu pohybuje v rozmezí absolutně dementního braku a podivně vtipné sebereflexe. Nicméně nic podobného jsem asi nikdy neviděl. 5/10(2.11.2016)

 • waits
  **

  Možná, že tahle poetická hříčka bez valného děje je odkazem nebo parodií a nabízí tedy něco,co v ní nevidím. Jinak mě ale u obrazovky držela jen nádherná krajina Calais, snímaná často v celku a v působivém osvětlení a zvědavost, kam celá taškařice se záměrným přehráváním herců ( Binoche na konci trhá hlavou opravdu mocně) vlastně míří. Monty Pythonovský konec se dal asi čekat, jak taky jinak film, ve kterém divadelně deklamuje zdegenerovaná šlechta na jedné a služebnictvo s pochybným životním stylem na druhé straně, vlastně ukončit..(17.5.2017)

 • Vitex
  *****

  Nejlepší letošní film? (V něčem by ho na této mé pomyslné pozici mohl ohrozit Sully, ale když si ty dva snímky konfrontuju v hlavě, Líná zátoka mi připadne víc jako ten, o kterém se bude vědět i za dvacet, třicet let...) - Film například o třídní nenávisti, který dokonale dává smysl (někomu) a jde hodně daleko.(1.11.2016)

 • JitkaCardova
  *****

  Úpadek civilizace začíná v bodě, kdy "we know what to do but we do not do". Vývoj kupředu je možný po jediné cestě, krok za krokem po hranici tenké jako ostří nože, z níž se dá kdykoli sesmeknout, a možnosti úpadku pak číhají všude kolem ní, jsou nepřeberné a fantazií neobsáhnutelné. *** Rozmanité obrazy a pitoreskní výjevy z jednoho z možných scénářů společenských zkáz diváka s gustem nechává vychutnat Líná zátoka. Předkládá štědře vykreslený, vnitřně zákonitý svět, k němuž si přes veškeré snahy na obou stranách nelze vytvořit vřelý vzah, ani stín náklonnosti. Film je ale možné beze zbytku si zamilovat. *** Víceméně všechno podstatné, co by divák ještě mohl chtít vědět předtím, než si film pustí, zmínil ve svém komentáři JFL.(4.12.2016)

 • Jhershaw
  **

  Moje první setkání s Dumontem a na nějakou dobu asi poslední, mám dojem, že se míjíme. Tohle mi přišlo jako francouzský jen o trošku lepší Troška. Humor ve filmu spočívá v padání, pitvoření a teatrálním přehrávání (všechna šlechta vykreslena jako retardovaní imbecilové). \Z reakcí v sále mi přišlo, že čvrtina se královsky baví a směje co chvíli, zatímco zbytek jen mlčky nevěřicně kouká. 50 %(8.7.2016)

 • - Celosvětová premiéra proběhla 13. května 2016 na filmovém festivalu v Cannes. (Stoka)