Šílenství proutěného košíku

(festivalový název)
  • USA Basket Case

New York - zde se nachází špinavý hotel Broslin. Jednoho dne sem zavítá podivný mladý muž, který sebou stále nosí zamčený koš. Do tohoto koše dává maso a povídá si s ním. Co tento koš skrývá za tajemství? Je jasné, že něco v koši žije, ale rozhodně se nejedná o domácího mazlíčka - nýbrž o monstrum, které brzy dostane chuť na nájemníky hotelu. (Chupacabre)

Radka_86

Výborné, výborné, výborné....tohle je přesně to proč tak miluju osmdesátky !!! Fantastický příběh, který šokuje a zároveň chytne za srdce. Vzbouzí emoce a dojmy z něho po pár minutách či hodinách nevyšumí....Na amatérský horor velice povedené a "uchopené" za správný konec. Na konci jsem si i uronila slzičku....Frankie jsi Bůh :DDD ()

EvilPhoEniX

Kultovní klasika nebo Odpad? Basket case je pro zaryté fanoušky levných, praštěných sick B flicků! Děsivá premise, mizerný film ! Katastrofální herecké výkony i scénář (Nikdy bych si nepomyslel,že je tak obtížné zahrát křik či běhání po trávníku, po zhlédnutí však měním názor) Neznámý cásting, Monster vřed,který zvládal být rozpustile nepřesvědčivý a komický ba až trapný a nízký rozpočet, který by zřejmě nepokryl i průměrné,týdenní nákupy. Pár zajímavých nápadů a pěkná barva Gore jsou nedostačující. 40% ()

misstake

Asi nejuvřískanější film, co jsem kdy viděl. Příběh super. Triky hodně srandovní. Podobně jako u Frankensteinky jsou gore scénky vrcholem, kdy se budete za břicho popadat, vysvětlení mystéria je taky paráda, stejně jako herecké výkony, problém je, že ono to zase moc nedrží pohromadě a jako celek to trošku nudí. Kdyby tohle ve stejné době natočil Cronenberg, to by byla parádička. ()

pornogrind

Basket Case je poměrně krvavej snímek, kterej na svou dobu disponuje celkem povedenou zrůdičkou. Ale při scéně, kdy má mít zrůdnej bratříček záchvat vzteku působí spíš komicky. V roce 1982 bych si z toho možná sedl na prdel. Dnes už tahle zrůdička moc strachu nenažene. Původně jsem chtěl zkouknout všechny tři díly. Po dokoukání jedničky mi to příjde jako zbytečná ztráta času. ()

Slasher

Košíkový případ je hodně povedený horor. Těžko ale něco psát a přitom neprozradit příběh (myslím že tady na tom záleží), jen se nechte překvapit, jedná se totiž o na horor docela netuctovou záležitost. A vážně nejde o komedii, je to spíš smutně laděné. Občas je to taky dobré maso, gore efekty a dokonce animace (i když ta někdy při pohybech 'bytosti' vypadá spíš jako z českých Chobotniček, ale mně osobně to vůbec nevadilo, jinak je zmáklá na jedna) tady hraje důležitou roli a obojí vypadá výborně. Paldini to trochu setřel, já bych si z jeho komentáře vypůjčil tu první větu - určitě si to sežeňte a myslím, že nebudete litovat. ()

• Snímek se začal natáčet v roce 1978 v amatérských podmínkách ve špinavých uličkách New Yorku. Tvůrci dílo tvořili o víkendech a jeho celkový rozpočet činil 160 000 dolarů. (Zdroj: Festival otrlého diváka)
  • Celovečerní debut fanouška filmového braku Franka Henenlottera důsledně vychází ze stylu a poetiky jeho milovaných exploatačních filmů, které režisér od dětství vstřebával na slavné newyorské 42nd Street. (Zdroj: Festival otrlého diváka)
  • Na začátku filmu Duane (Kevin Van Hentenryck) vytáhne v hotelu balíček peněz, aby zaplatil za pokoj. Podle režiséra Franka Henenlottera to byl celý rozpočet filmu. (Mol)