poster

Srdeční záležitosti Michala Pavlíčka (TV film)

Dokumentární

Česko, 2016, 60 min

Scénář:

Miloslav Doležal

Kamera:

David Brož

Komentáře uživatelů k TV filmu (7)

 • Marze
  ****

  To jsem nevěděl , že je workaholik. O umělcovi se nedozvíme skoro nic od jeho okolí. Je to spíše taková zpověď.(24.6.2019)

 • rockwoman
  *****

  Pány Pavlíčka & Střihavku bych mohla poslouchat donekonečna. Na Michala Pavlíčka mám dodnes vzpomínku z jednoho letního rockfestu, kde já sedící v trávě s noční hvězdnou oblohou nad hlavou jsem se nechala unášet jeho úchvatnou kytarovou orgií. Nezapomenutelný to zážitek. 🎸 "Začínám si hrozně vážit těch nástrojů. Krásná kytara to co mi dává při tom hraní a to že na ní hrábnu, že jí prohrábnu ty struny, že se s ní pomazlím, že prostě na ní zařvu, zakvílím, tak když ta kytara je opravdu kvalitní a nese tě, tak ti vlastně podává ruce přitom hraní." Michal Pavlíček 🎸 👍 👍 👍 👍 👍(6.8.2016)

 • sator
  ****

  Super...(6.9.2017)

 • bearmeedek
  *****

  Velice zajímavý a srozumitelný dokument o člověku, který upsal život (nejen) rockové hudbě. Dodnes si pamatuji, jak jsme si několikrát dokola pouštěli novou první desku Pražského výběru a obrazně si dělali do kalhot. A jak řekl Michal, Pražský výběr vzniknul hlavně jako plivnutí do ksichtu komoušskému režimu. Letos jsem si ho se Stromboli užil živě ve Slavkově.(10.9.2017)

 • Rockerman
  *****

  Asi nikdo nemůže předpokládat, že Rockerman může dát takovému dokumentu méně, než pět hvězd. Michala Pavlíčka sleduji už více, než třicet let a vždy jsem ho (Radime Hladíku promiň) považoval za našeho nejlepšího kytaristu! Možná, že v technice je i ten Radim a určitě spousta dalších, mladších kytaristů lepší, ale co se týče feelingu, komplexnosti a v neposlední řadě šířce jeho zájmu, od rocku, přes filmovou nebo scénickou až po symfonickou hudbu, tak u nás nemá obdoby. Krásný dokument, který hodně prozrazuje i o povaze Michala a jeho naprosté oddanosti hudbě.(22.2.2016)

 • Saxos
  ****

  Michal byl vždycky na naše poměry vyjímečný kytarista. Jestli to tak jde říct. Účast v Pražském výběru s Vildou Čokem, mým slolužákem, nebyl jeho vrchol. S Kocábem se moc nemuseli. Stromboli, filmová hudba, jeho nápady, současný vzhled profesora s pozadím Marshall, kontrastující se stálovlasáčem Střihavkou, tlakem 150/95, jeho rodinou, stálým notovým partem, práce s Bárou Basikovou, která se nebála zahodit plavky v prvním pánském časopisu, zájmem a propagací dobré muzic, to vše musí normálního hudebního konzomenta bavit. V dokumentu pár záběrů bývalého prezidenta Havla, kdy je vidět, že jeho svíce dohořívá.(13.2.2016)

 • Tomas_PO
  ****

  Výborný dokument, s hutnými akurátnymi 60mi minútami. Z Pavlíčka ide subjektívne dobrý pocit, až sympatický, dovolím si povedať že až evokujúci malého českého Gilmoura. Miestami mi to dokonca pripomínalo jeho famózny dokument David Gilmour: Wider Horizons. Dokument priblíži Pavlíčkov workoholizmus a perfekcionalizmus, no aj hudobnú a po divokých rokoch mladosti aj ľudskú vyzrelosť (krátko, no vystížne sa zmieni o Pražskom Výběre). Rovnako široké hudobné zamerania, od rockových vecí cez symfonické, muzikálne, divadelné či filmové tvorby. Nechýba spomienka na spoluprácu s Václavom Havlom, či Stromboly. Strih filmu je príjemný, a široko, no nenápadne poníma ako pracovnú, tak aj osobnú stránku Pavlíčka. Objaví sa tam aj množstvo zaujímavých koncertných záberov. Trošku možno chýbajú rozhovory s ostatnými českými hudobnými velikánmi, no ktovie, či by to neskončilo patetickými opakujúcimi sa nič nehovoriacimi chválospevmi.(14.6.2020)