The Monster Maker

Sam Newfield

Pierre Gendron

Robert E. Cline

• MM_Ramone

Mám rád staré čiernobielé filmy. Taktiež som veľkým fanúšikom horrorového subžánru. No ale snímok režiséra Sama Newfielda, "The Monster Maker" je naozaj mimoriadne nudný. Vyšinutý doktor Igor Markoff a jeho podivné experimentálne sérum, ktoré urobí z klavírneho virtuóza zdeformované monštrum. Aj keď to trvá len 60 minút, mal som pocit, že to snáď nikdy neskončí. Nezmyslené, neoriginálne, nezaujímavé. Absolutná strata času. Odpad!(21.10.2009)

• Campbell

Nepovedený film o doktorovy který se rozhodně dát nějakej mutagení patok houslistovy, ten se začne měnit a nikomu se to nelíbí. Je to strašně debilně natočený horor s celkem fajn maskama ale to je docela málo, protože zbytek filmu je strašně nezajímavej a hlavně špatně sestříhanej. Jediný plus k tomuhle je ještě krátkost, ta hodina snad nikoho nezabije.(12.2.2013)

• Oktavianus

Synopse vypadá tak dobře: šílený vědec experimentuje s gigantismem... a výsledek? Špatně natočená (kamera je opravdu velmi špatná) a naprosto nezajímavá nuda, navíc dost tmavá, takže místy není skoro nic vidět. Jediné, co lze pozitivně vyzdvihnout, jsou masky a "vytvořené monstrum", i když ani to není nějaký zázrak, takže to není až tak výrazné plus. Opět se ukázalo, že Producers Releasing Corporation (alias studio s půvabnou zkratkou PRC) horory dělat prostě neumělo. I když on to možná ani neměl být horor, jen mizerné melodrama.(18.2.2014)

• SOLOM.

Zatímco světem zmítala druhá světová válka, Američané v poklidu natáčeli jeden film za druhým a některé z nich patří k opravdovým klenotům. Tento hodinový černobílý snímek však k nim patřit určitě nebude. Tedy hlavně v mých očích. Vím, že vzhledem k jeho stáří od něj nemůžu čekat zázraky, jenže jsem tu postrádal spoustu aspektů, které u podobných filmů vyžaduji a navíc jsem se u něj i nudil. Co na tom, že úvodní klavírové vystoupení bylo super na relax, když potom se téměř po celou dobu nic zajímavého nedělo. Tedy až na posledních zhruba patnáct minut. Ani to znetvoření nebyl žádný zázrak.(1.4.2012)

• pend

Jeden z filmů, na které můžete s klidem zapomenout. Kam se tohle hrabe na horrory od Universalu z 30. let.(19.8.2012)