poster

Hedi

 • Tunisko

  Inhebbek Hedi

 • angličtina

  Hedi

 • Slovensko

  Hedi

Drama

Tunisko / Belgie, 2016, 88 min

Scénář:

Mohamed Ben Attia

Hudba:

Omar Aloulou

Producenti:

Dora Bouchoucha
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • radektejkal
  ***

  Hedi začne ve svých 25 letech přemýšlet. Dosud se plně spoléhal na vůdčí úlohu své matky, na dohozené práci podomního obchodníka a plánovaný sňatek s krásnou nevěstou. Náhle se mu to zdá málo a zatouží po si ještě trochu užít s milenkou a procestovat cizí kraje. To první a lehčí zvládne snadno, dokonce i s půvadem. Na to druhé si už ale netroufne. Zavčas - a vzhledem ke své nové partnetrce zcela nekorekně - se zasekne. Pozná, že jeho štěstí tkví pevně v tradici, a pokud od nastávající nedostae pusu před svatbou, po svatbě se v nich utopí. Navíc si může celý další život hýčkat románek, který prožil "ve filmu". Nepříjemný hošík.(19.11.2020)

 • Marigold
  *****

  Současné Tunisko skrze příběh mladého muže, který si nedovede vybrat mezi plánem (tradicí) a žádným plánem (liberálním vztahem). Co může znít jako modelová milostná suchařípa se pod rukama debutanta Mohameda Bena Attii mění v živou, bystrou a strhující pouť zemí, která visí v bezčasí mezi tradicemi a modernitou. Mezi revolucí a vystřízlivěním. Katastrofou a...? Silný film, svojsky inspirovaný dardennovskou kinetikou, z níž si režisér bere část, ale nepůsobí jako epigon, ale jako vynalézavý pozorovatel intimních vztahů a jejich sociálního kontextu. Potěšení na mnoha úrovních. Tuniská verze Rozchodu Nádera a Simin. [Berlinale 2016](13.2.2016)

 • slunicko2
  ***

  Paralela osobního života s arabským jarem. Vzpoura - ano, ale co pak? 1) Film ilustruje fakt, že Tunisko je někde na půlce cesty mezi Blízkým východem a Francií. 2) Spoiler. Je závěr demonstrací neschopnosti provést radikální řez nebo výrazem odpovědného jednání, protože útěk, jak známo, nic neřeší? 3) Zaujal mě zajímavý 26letý Majd Mastoura (Hedi).(4.8.2017)

 • Anderton
  ****

  Pokiaľ je doma Hedimu úzko, doporučujem mu emigrovať do Európy ako ideologickému emigrantovi. Kľudne by som mu a jeho priateľke prenajal izbu u mňa doma. Ak sa pozeráme na jeho milostný príbeh čisto ako na milostný príbeh, môžeme byť z predvídateľnosti deja sklamaní. Ak ho ale vnímame v širších súvislostiach, ako tu už niekto spomínal, film dostáva širší rozmer. Celý čas za tri, ale to záverečné objatie bolo neuveriteľne silné a veľavravné.(29.10.2016)

 • DwayneJohnson
  *****

  Už dlouho se mi nestalo, abych měl po skončení filmu tak příjemně hřejivý pocit. Vlastně skoro že všechno, scénáře, zkracování, dialogů, herců. Velmi nenápadné překvapení z Tunisu, které boří tradiční konvence a patří k tomu nejlepšímu, co jsem zatím letos viděl. Wau. Když máš sílu změnit svůj osud, neváhej...(28.7.2017)