Epizody(13)

Díky šokujícím odhalením z minulosti Vanessa pochybuje o celém svém životě, ale bitva zuří dál. (Netflix)

kaylin

Druhá sezóna seriálu „Van Helsing“ jen pokračuje ve směru, který byl nastolen první sezónou. Je to upíří survival, který má blízko k zombie survivalu. A není to originální, až moc to někdy křičí, že tohle je prostě jen trochu jiná kopie „Walking Dead“. I namachrovanost některých postav je vskutku otravná, podobně jako je tomu u zombie seriálu. Ale tam můžete mít někoho rádi. ()

Sayko

Druhá série je v porovnání určitě lepší. Je energičtější, člověk si zvykne na některé blbosti, které nám seriál hází před nos a začne ho to opravdu bavit. Z hlediska děje se přesouváme z okoukané a nudné nemocnice ven, kde nám tvůrci ukáží jak upíři za 5 let dokázali změnit krajinu, lidi a celkově obrátili svět naruby. A tohle miluju. Výborně si pohráli s krajinou, domy a tou postapokalyptickou atmosférou, která se člověku zaleze pod nehty a bude se bát každé opuštěné budovy. No a jestli to tvůrci zamýšleli, tak se jim to náramně povedlo. Hudba nebyla tak výrazná a nijak mě neoslovila, ale herci, ti byli skvělí. Byla dost vidět proměna z první série, kdy se do toho tak nevžívali a tak trochu netušili, do čeho jdou. Za to teď mi přišli že si natáčení užívají stejně, jako si užívají i jejich role. Jmenovitě Christopher Heyerdahl, Vincent Gale a Aleks Paunovic, který má neuvěřitelné charisma a mám ho ze všech nejradši. ()