Co na to Češi (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2016, 40 min

• kubilov

S přebíráním formátů televizních pořadů ze zahraničí problém nemám, ale když takhle nepokrytě vykrádá největší česká komerční televize druhou největší českou televizi, tak už bude někde něco špatně. Navíc Matonoha dosahuje maxima v otravnosti projevu.. omylem jsem u televize usnul, ale Matonohovo vlezlý kecání mě nepříjemně vzbudilo, což mi připomíná, že už jsem dlouho nedal odpad.(5.5.2016)

• Drom

Tak já vám teda řeknu, co já na to. Televize Nova je známa svými naprosto nezištnými charitativními aktivitami. Už bylo tedy na čase věnovat se jednou zase našim mentálně zaostalejším spoluobčanům. A to platí nejen pro soutěžící z řad věrných diváků vaší televize, ale i pro průvodce. Svůj k svému. A právě proto vznikl tenhle prudce originání soutěžní pořad, který se musí líbit prostě všem. Lehce dementní moderátor s vyjadřovacími obtížemi pokladá podivné a nejednoznačné otázky dvěma stranám, jejichž úkolem je pokusit se formulovat souvislou odpověď alespoň vzdáleně k položené otázce použitelnou. Za to dostanou nějaký náhodný počet bodů (podle toho kolik jiných dementů zná stejný slova, znát význam není ovšem podmínkou!) a jak to tak bývá, kdo má na konci víc bodů, ten vyhravá možnost hádat další slova, který znají jiní dementi. No prostě šrapnel!(21.4.2016)

• Necrotongue

Jsem rád,že neznám nikoho z cílové skupiny tohoto "zábavného" pořadu,protože abych ho mohl sledovat musel bych vypnout část mozku a to si nemůžu dovolit,protože už mám vypnutou část motorických funkcí,takže bych asi upadl do kómatu.Třešničkou na dortu je bodrý moderátor,který dává tak okatě najevo,že je z Brna,až to vypadá jako parodie.(7.9.2016)

• tereez.klaud

V podstatě kopie pořadu 5 proti 5 z Primy, Matonoha ač se snaží být zábavný je spíše nudný. O otázkách pokládaných respondentům raději nemluvě. Některé týmy se chovají jako by je přijely z Bohnic, neustále pištění, plácání, juchání - to jim za to někdo platí, nebo jsem suchar?! Prosím, ať tohle utrpení brzo skončí.(31.3.2016)

• cendacarovny

Jediné, co mě na tomto zkopírovaném pořadu baví jsou otázky. To, že Matonoha musí neustále dokola opakovat "co na to Češi.?" mě vytáčí. Se svym koktanim a huhňáním nepatří takový člověk mezi moderátory. Viděl jsem jeden díl, kdy už soutěžící hráli o peníze a Matonoha než se vykoktal s otázkou ubral dámě asi pět vterin z času, hrůza.(24.8.2016)

• - Pořad je inspirován americkou soutěžní show Family Feud, která se vysílá již od roku 1976 a v roce 2013 byla v USA zvolena třetí největší herní show všech dob. (Dizzy_eM)

• - Soutěž se již dříve vysílala pod názvem 5 proti 5  na TV Prima. (Bernyz)