Co na to Češi (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2016, 40 min

• hrumsrt

Ten koncept mě i celkem baví, i když věrohodnost odpovědí se mi jeví jako mizivá. Bohužel, ale pořad dostal nápad, který některé "výmysly" TV Nova mají, a to ten, že bude nekonečný. Dneska už mě to fakt i štve, když mám tu smůlu a zapnu si náhodou tenhle pořad. Po nezapomenutelném dojmu z Comebacku je pro mě Matonoha zase na chvíli herec tragéd. 30%(3.4.2021)

• cendacarovny

Jediné, co mě na tomto zkopírovaném pořadu baví jsou otázky. To, že Matonoha musí neustále dokola opakovat "co na to Češi.?" mě vytáčí. Se svym koktanim a huhňáním nepatří takový člověk mezi moderátory. Viděl jsem jeden díl, kdy už soutěžící hráli o peníze a Matonoha než se vykoktal s otázkou ubral dámě asi pět vterin z času, hrůza.(24.8.2016)

• ForGump

Měl jsem za to, že se jedná o docela zábavný formát, ale Nova z něj udělala trapnost. Povětšinou idiotské otázky, nedůvtipní soutěžící a třešní na pomyslném dortu je moderátor Tomáš Matonoha. Ten se tedy ukazuje jako naprosto neschopný a špatně improvizující moderátor, který vydává podivné pazvuky jako šimpanz s medvědem, co mají rýmu. Stará primácká verze zabavila o dost víc a vlastně taky aktuální slovenská s Andrejem Bičanem. Tohle je utrpení.. 15%(18.4.2016)

• Drom

Tak já vám teda řeknu, co já na to. Televize Nova je známa svými naprosto nezištnými charitativními aktivitami. Už bylo tedy na čase věnovat se jednou zase našim mentálně zaostalejším spoluobčanům. A to platí nejen pro soutěžící z řad věrných diváků vaší televize, ale i pro průvodce. Svůj k svému. A právě proto vznikl tenhle prudce originání soutěžní pořad, který se musí líbit prostě všem. Lehce dementní moderátor s vyjadřovacími obtížemi pokladá podivné a nejednoznačné otázky dvěma stranám, jejichž úkolem je pokusit se formulovat souvislou odpověď alespoň vzdáleně k položené otázce použitelnou. Za to dostanou nějaký náhodný počet bodů (podle toho kolik jiných dementů zná stejný slova, znát význam není ovšem podmínkou!) a jak to tak bývá, kdo má na konci víc bodů, ten vyhravá možnost hádat další slova, který znají jiní dementi. No prostě šrapnel!(21.4.2016)

• kubilov

S přebíráním formátů televizních pořadů ze zahraničí problém nemám, ale když takhle nepokrytě vykrádá největší česká komerční televize druhou největší českou televizi, tak už bude někde něco špatně. Navíc Matonoha dosahuje maxima v otravnosti projevu.. omylem jsem u televize usnul, ale Matonohovo vlezlý kecání mě nepříjemně vzbudilo, což mi připomíná, že už jsem dlouho nedal odpad.(5.5.2016)

• - V jednom z rozhovorů pro TV Nova moderátor Tomáš Matonoha uvedl, že v průběhu jednoho natáčecího dne vznikne až pět dílů tohoto pořadu. (majky19)

• - Soutěž se již dříve vysílala pod názvem 5 proti 5 na TV Prima. (Bernyz)

• - Tomáš Matonoha odmoderoval k lednu 2020 840 dílů. (TheSlezy)