Co na to Češi (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2016, 40 min

Jedná se o naprostou kopii 5 proti 5 (do posledního detailu) - takže se defacto jedná o recyklaci starého soutěžního pořadu. Za mě rozhodně ano.. Co vzniká teď za nové soutěžní pořady to je většinou odpad a utrpení.. Matanoha se snaží, je daleko energetičtější než Novotný. Netvrdím, že je to nějaký hit, na druhou stranu jako nějaká přímá konkurence prostřena (které se vysílá ve stejný čas) proč ne.. 60%(27.3.2016)

• mh.mail

10% — Nevím, proč se Nova rozhodla reinkarnovat tento typ pořadu, který se na Primě před devíti lety vysílal pod názvem „5 proti 5“. Tehdy ho nejprve uváděl svým dryáčnickým způsobem Petr Novotný, kterého vystřídal nemastný neslaný Petr Lesák. Ovšem Tomáš Matonoha je z nich snad nejhorší. Nevím, jestli má špatné zuby, nebo tak šišlá schválně, rozhodně je to trapné. Pořad sám nestojí za fajfku tabáku.(13.9.2016)

60%... Přijde mi to něco nového, něco, co tu ještě nebylo. Zajímavé otázky, týmy, načasování. Mě to baví. Souhlasím, Matonoha se do pozice moderátora asi nehodí, ale četl jsem tu narážky na jeho mluvu (s tím souhlasím), ale také na jeho neustálé vyptávání, jako kdyby cituji: "měl iq 10letého dítěte"... dělá to, aby pořad prodloužil a aby z něj něco bylo, kdyby to neříkal, nemusel by tam vůbec být a soutěž by měla 15 minut.(8.3.2018)

• Milan.Nedwi

Soutěž jako koncept mám rád. Soutěžit v tom jak odhadnut odpovědi nás Čechů Moravanů a Slezanů. Otázky jsou někdy zajímavé někdy zas asi tvůrci vaří z vody. Nicméně kvalitu soutěže sráží to, na čem soutěže stojí. Pan Matonoha. Ano ten je největší kámen úrazu. V Comebacku jsem ho měl rád a nepřišlo mě, že neumí mluvit, ale co tady předvádí? Mluvený projev jako by mu chyběl chrup, a zapomněl si zuby ve sklenici doma.Nebo to jeho věčné nechapavé ptani, jako by měl iq 10leteho dítěte. 100 Čechů jsme se zeptali na otázku : Je Matonoha dobrý moderátor? Dáváte odpověď ne. Jakože ne, nebo ne nesouhlasím že bych byl dobrý, víte já nechápu. No ukazsme psfi odpvedf. 100 Čechů .. ou(22.2.2017)

• L_O_U_S

Občas se tam najdou zajímavé věci, celkově je to ale hrozně nevýrazné a nemá to šťávu. Týmové poplácávání se, pokřiky a podávání rukou soupeři mi přijdou jako trapné divadlo. Dost nešťastným nápadem bylo taky angažovat Tomáše Matonohu jako moderátora. Ten člověk se do té role vůbec nehodí, působí na mě dojmem, že mu po podepsání smlouvy provedli lobotomii a navíc ho před každým natáčením ožrali. (1 230.)(13.3.2018)

• - Soutěž se již dříve vysílala pod názvem 5 proti 5 na TV Prima. (Bernyz)

• - V jednom z rozhovorů pro TV Nova moderátor Tomáš Matonoha uvedl, že v průběhu jednoho natáčecího dne vznikne až pět dílů tohoto pořadu. (majky19)

• - Pořad je inspirován americkou soutěžní show Family Feud, která se vysílá již od roku 1976 a v roce 2013 byla v USA zvolena třetí největší herní show všech dob. (Dizzy_eM)