Co na to Češi (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2016, 40 min

Vrchol ubohosti je hodnotit tento pořad odpadově. Opravdu nechápu myšlení zdejších rádoby intelektuálů, kterým se nezavděčí skoro nic - s vámi musí být pořádná zábava sledovat televizi! Úplně si dokážu představit vaše neustálé opovržení, hořkost, či trapný sarkasmus naprosto narušující jakoukoliv snahu o vypnutí a prosté bavení se bez velkého přemýšlení. Ale k pořadu... Mně osobně přijde fajn. Není to žádná pecka, kterou by člověk napjatě sledoval, ale námět je fajn, lidmi vybraná slova občas překvapí a nutnost rychle improvizovat pobaví. Jestli si tu někdo stěžuje na Matonohu a jeho možnou trapnost - je to komik. Komici JSOU trapní. A zrovna tento člověk, leč skutečně trapně hláškuje, svou roli splňuje - zlehčuje jakékoliv možné napětí a navozuje celkovou, pohodovou atmosféru. No, jak jsem řekl na začátku - je mi z vás tady zle. Nekoukám sice každý den a je to pro mě vysoce průměrný pořad, ale na vaši úroveň se nesnížím. 55%(10.9.2018)

Sice kopie, ale proč ne. Vždyť to je pořad pro pozdní odpoledne (nebo chcete-li podvečer) všedního dne. Sedneš na gauč po osmičce v práci, vypneš, můžeš si soukromě zasoutěžit......ve čtvrtek před osmnáctou hodinou není třeba Kurosawy (tedy alespoň řadovému smrtelníkovy ne). Měl jsem tento formát zábavy rád i před téměř deseti lety, když ho pod názvem 5 proti 5 vysílala TV Prima. Problém ale mám se šišlajícím a místy až trapným Matonohou.....můžeme si o Petru Novotném myslet co chceme (i já na něj mám jistý názor), ale v roce 2007 to jednoznačně dělal lépe. Jinak jak už jsem psal, na všední dopoledne příhodný pořad.(6.5.2016)

• Peabody

Comeback miluji dodnes, ale to je zásluha Tomáše Baldýnského. Myslím, že tato soutěž /neviděl jsem slovenskou verzi, natož proboha primáckou a na tohle jsem hodil krátce oko právě kvůli Comebackovému castingu TM) by se mohla jmenovat kdo je na place nejblbější. a jméno režižéra je dokonalý nomen omen - inu v nouzi může točit opravdu každý.(10.8.2018)

• kingik

Dávám Matonohovi týden, maximálně dva. V době od 17:35 do 18:30 se stejně pravidelně věnuji masturbaci, nasazování kondomů na svíčky a čtení zábavné literatury. Ten nesympatický ostříhaný oslizlec nemůže v žádném případě rušit mé kruhy. A co na to Češi? Budou tuhle trapnou soutěž svorně ignorovat. 0%(22.3.2016)

• Dizzy_eM

Soutěž, která patří v USA mezi nejsledovanější pořady všech dob, se u nás zrovna dvakrát nechytla. Chválím, že oproti Primácké formě 5 proti 5 vsadila Nova na věrnější kopii americké verze, ale stejně to zjevně nepomohlo... čím to? Problémy tu vidím dva. 1) načasování: Ve Státech přišli s první verzí Family Feud v roce 1976, v době, kdy by na takovou soutěž s radostí čučela každá domácnost, honosící se naleštěnou Teslou. V dnešní době je už ale virtuálního rozptýlení toliko, že i hloupoučký amík vsadí vše na jednu kartu - osobnost moderátora. A tady se dostáváme k našemu problému č. 2) charisma: Matonoha je fajn, jako opilec odvedle z ulice nebo ňouma ze sitcomu. Žel, soutěžní show svým mumláním neutáhne a sledovanost tudíž nezvýší...škoda... / Tady jedna nezapomenutelná ukázka toho, jak to má vypadat: https://www.youtube.com/watch?v=N5bLSuZRZG0(17.5.2016)

• - V jednom z rozhovorů pro TV Nova moderátor Tomáš Matonoha uvedl, že v průběhu jednoho natáčecího dne vznikne až pět dílů tohoto pořadu. (majky19)

• - Soutěž se již dříve vysílala pod názvem 5 proti 5 na TV Prima. (Bernyz)

• - Pořad je inspirován americkou soutěžní show Family Feud, která se vysílá již od roku 1976 a v roce 2013 byla v USA zvolena třetí největší herní show všech dob. (Dizzy_eM)