Opilí láskou

• USA Punch-Drunk Love (více)

Barry Egan (Adam Sandler) je nesmělý mladý obchodník, který se po celý svůj dosavadní život trápil. Může za to jeho sedm sester, které ho od narození zesměšňovaly. Barry není schopen se zamilovat a v některých situacích propadá záchvatům vzteku. Pod zdánlivě vyrovnaným zevnějškem se chvějí nervy napjaté k prasknutí. Jednoho dne do Barryho života vstoupí půvabná, ale tajemná Lena (Emily Watson). Požádá ho, aby se postaral o její rozbité auto, a toto náhodné setkání je prvním krokem na romantické cestě za láskou. Film scenáristy a režiséra Paula Thomase Andersona (Magnolia, Hříšné noci) získal v roce 2002 na MFF v Cannes cenu za režii. (Cinemax)

rado3105

Mam z toho zmiesane pocity, bolo to pekne. Vela novych veci, ktore sa len tak nevidia. Dobry herecky vykon, ale cosi mi tomu chybalo aby ma to zaujalo. ()

ledger

Chvílema mi bylo Barryho líto, chvílema jsem si říkala jestli by toho cvoka radši neměli někam zavřít. Vůbec mi nedošlo co na něm Lena viděla. A celý to bylo takový nějaký mdlý. Jakože chvilkama to vypadalo, že se hlavní hrdina posune ve vývoji někam kupředu, ale vzápětí to totálně vyšumělo do ztracena. No aspoň, že na konci filmu jsem se toho dočkala. Ale asi to tak mělo bejt, takový tichý a zvláštní. Jenom ten proces, kterým se hrdina dostal na konec příběhu, jsem nepochopila. ()

Doskyc

Vživotě jsem neviděl emočně náročnější film. První půlhodinku jsem vážně netušil, co jsi mám o snímku myslet. Postupem času jsem si oblíbil Barryho psychicky labilní povahu a začal jsem se dokonale bavit. Jsem trochu na vážkách, jestli je příběh o zbohatnutí na leteckých kupónech z pudinků hlavní, nebo vedlejší zápletkou, ale pravděpodobně to není to nejpodstatnější na tomto filmu. Chvílemi smích, chvílemi pláč a právě díky tomu stojí film za zhlédnutí. Každých 10 minut filmu ve mě vyvolává naprosto odlišné pocity. ()

Lukmignon

Sandlera mám fakt rád, ale pořád jsem čekal, že přijde něco, co nepřišlo. podle mě má Adam i lepší romantické komedie ()

thymus

Fascinující film, co se zaryje pod kůži. Strhne příběhem, technickým zpracováním – kamerou, střihem, ale také úžasnou hudbou, která jakoby vše ještě popoháněla kupředu a nechtěla nechat nikoho ani nadechnout. Jakoby byla krok před dějem... Snad jenom to zařazení mezi komedie mi moc nesedí. Ona totiž psychika s člověkem může pěkně mávat a moc k smíchu to obvykle není - snad jenom nezúčastněnému okolí. Takže záleží hodně na úhlu pohledu. (Výborný komentář: Radek99) ()

Indio

První půle je rostěkaná a nervózní jako hlavní hrdina. A jak se uklidňuje on je klidnější i hudbaa střih.Moc nemusim Sandlera a su rospačitej z Watsonove ale sem jako by patřili.Musim přiznat, že občas se cejtim jako hlavní magor filmu a o takovy stotožnění Andersonovy nejspiš šlo.Napaditej film s pomalim rozjezdem, to mam rad. ()

CelleDino

Já bych ty jeho ségry zabil na místě , proto jsem mu držel palce . Postava , kterou Sandler hraje , je zvláštním způsobem přitažlivá a zároveň odpuzující . Po celý film jsem se vlastně nepřiklonil ani k jedné z těchto stran mince. Hezké , metaforické , režii ocenit neumím , ale scénář je bezpochyby za 1 . ()

michal.vlc

Jeden z nejzajímavějších snímků, co jsem kdy viděl. Sandler podává exelentní výkon. A hlavně nikdy při telefonátu nedávejte své číslo pojištění... ()

hajicek

Neuvěřitelně podivný film, který mě ale hrozně bavil. Jak píše Golfista, bylo dobré si počkat do druhé půlky, ta první mě, upřímně řečeno, pěkně vnitřně znepokojovala, hlavně během úvodních sond do Barryho psychického světa doprovázených hodně bizarním soundtrackem. Hodně originální film, trpělivým doporučuji. ()

stuj

Hl. hrdina je tak trochu psychopat. Nedokáže se chovat asertivně a každou vytáčecí narážku pěkně spolkne. Hromadí se to v něm tak dlouho, až z ničeho nic vybuchne a všechno kolem rozmlátí. A pak se vrátí pěkně do normálu, kdy na sobě nechá dříví štípat. Potom ovšem potká ženu, do které se zamiluje. A když se jeho nedořešený problém dotkne i jí, tak se začnou dít věci... ()

imperativ

Naprosto matoucí název. Sousloví "Opilí láskou" jsem vídával v televizních programech dá se říct od dětství. Až nedávno jsem zjistil, že se jedná o film PTA a byl jsem mile překvapen. Naprosto perfektní symbolika barev a světla, které silně umocňují Barryho úzkost, nejistotu a strach ze sourozeneckého ponižování. Přiznám se, že jsem fanoušek revenge scén a tady mi jinak krajně nesympatický Adam Sandler dopřál jednu z těch neujspokojivějších. Čtyři hvězdičky a to z mnoha důvodů. Bylo krásné vidět Sandlera, jak se dokáže vymanit ze své všerole, dále za jako vždy naprosto skvělou Emily Watson a do třetice, za perfektní a sugestivní hru barev a obrazů. A to jsem si myslel, že nesnáším romantické komedie. ()

Sejkorka

Anglické okénko Punch-Drunk = otupen nebo jako by sérií těžkých úderů do hlavy. Takže "Punch-Drunk Love" asi těžko bude "Opilí láskou". Ten název je prostě mimo mísu. Barry je těžkej introvert a melancholik. žádná typologie však není stoprocentní. V Barrym je skrytý i cholerik, viz jeho výbuchy vzteku. Zatím nejlepší role, ve které jsem viděl Adama Sandlera. Je to i romantické, ale trochu jinak, než např. Zkus mě rozesmát, což se mi velmi líbí. ()

opatstviolov

Můj nejoblíbenější film od PTA. Nejspíše i můj nejoblíbenější romantický film. Adam Sandler podal jeden ze svých nejlepších výkonů, stejně tak i ostatní herci. Skvělý vizuál i hudba. Prostě perfektní. 10/10 ()

Paul T. Anderson založí sektu

Paul T. Anderson založí sektu

09.12.2009

Jeden z nejosobitějších současných filmařů si na téma manipulace víru hledajících lidí náboženskými vůdci posvítil už ve svém majstrštyku Až na krev. V jeho novém filmu s pracovním názvem Master… (více)