Fauda - Season 4

(série)
všechny plakáty

VOD (1)

Epizody(12)

Doron s bývalou jednotkou vyrazí na misi do zahraničí. Noví nepřátelé se totiž chtějí pomstít za staré křivdy, a zaútočí proto na samotné srdce Šabaku. (Netflix)

jedna_vrana

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Neviem posúdiť, či fakty v seriáli sú pravdivé, pred týmto seriálom som sa veľmi o záležitosti Blízkeho východu nezaujímala. Atmosféra je však aj v štvrtej sérii napätá, možno menej akcie a viac vzťahových záležitostí. To však  neubralo na pocite, že ma izraelsko-palestínsky konflikt zaujal a moja myseľ a oči museli spracovávať atmosféru, v akej tam ľudia žijú. Smrť a zúfalstvo na dennom poriadku. Zaujali ma scény v Bruseli - polícia so zviazanými rukami, pretože máme ľudskoprávne organizácie a nemôžeme proti sebe poštvať imáma. Gabi: "Věřil bys tomu? Celá Gaza nacpaná do deseti paneláků!" ()

klukluka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Pořád je to pecka, jenom souhlasím s výhradami uživatele ER, že by si například tak snadno neodtáhli toho duchovního z té bruselské mešity- strhla by se kolem toho strašná mela. Tady za sebou zabouchli dveře a bylo jakože po všem. A takových zkratek tady bylo víc a Arabové byli až nepochopitelně sdílní, což tomu ubíralo na uvěřitelnosti. Nelíbil se mi ani ten přepálenej závěr, ale kvůli Michalovi z Brna to nedělali. V Izraeli při něm nezůstane jedno oko suchý, ten seroš tam podle mě bude modla v rozsahu, jakej si asi vůbec nedokážu představit. ()

warrenur

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Divacky asi najslabsia seria doteraz, napriek uvodnym slusnym epizodam. Mnoho zvratov a postupov sme videli v predoslych troch seriach, ale naviac sa tu este kopia nelogickosti a ano, aj odflaknuty scenar. Choreografia akcnych scen tiez velmi kolise, ta uplne zaverecna je uplny chaos, kym ta "panelakova" je naopak velmi slusna. Kazdopadne sa vsak tomuto serialu dari zobrazovat mnohe zucastnene strany konflitku "farebne" a nie "ciernobielo" - plocho. Zial ako celok iba priemer. 50% ()

DAPDO

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zase neskutečně realisticky natočený. I když mi tahle série občas připadala malinko míň akčnější než předchozí tři, tak jsou tu tři naprosto topový díly, který mi ten pocit rychle vyvrátily. Hodně se tady dbá i na to, co s hlavními hrdiny udělala dvacetiletá služba u speciálních jednotek. Jediný co bych vytknul, ale to bylo už i v předchozích sériích, je chování Dorona, kterej když zacítí kundu, tak je schopnej svým jednáním ohrozit celou jednotku. Zajímavej a silnej závěr s otevřeným koncem. Jsem zvědavej koho se bude start páté série týkat a koho ne, protože tvůrci se nikdy nebáli odebrat nějakou z velkých postav a vzhledem k autentičnosti seriálu by to měli udělat i teď. 85%. ()

M.i.k.e

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

pocitově nejslabší řada. Dost sem se těšil na částečný přesun do Evropy, ale nakonec tahle epizoda ani zdaleka nevyšla podle představ a v téhle části Fauda kulhala víc než kdykoliv předtím. Naštěstí to ale netrvá dlouho a děj se opět přesune na blízký východ a laťka se posune zpět na úroveň kterou nastavily předchozí série. Co mě trošku mrzí je samotné finále. Opět je sice slušně dramatické a vzhledem k tomu, že jsem celou dobu čekal kdo z týmu umře mi nevadí ani takhle brutálně otevřený konec, ale ta finálová přestřelka za mě prostě nevypadá moc dobře a chvílemi působí jak kdyby vypadla z nějakého deset let starého akčního béčka se špatným CGI. Je to možná detail, nicméně lehce mi to do té doby spíš pozitivní dojmy z poslední epizody pokazilo...70% ()