poster

Upíři

 • Itálie

  I vampiri

 • anglický

  Evil's Commandment

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  Upíri

 • USA

  Lust of the Vampire

 • Velká Británie

  Lust of the Vampire

 • Velká Británie

  The Vampires

 • USA

  The Devil's Commandment

Horor

Itálie, 1957, 85 min

 • ABLABLABLA
  **

  Ach, ten kdo psal scénář, tak si evidentně myslel, že všichni lidi jsou idioti, a tak je třeba jim monology postav říci, co se vlastně stalo, co se děje a co mají za lubem, protože to přece není zcela evidentní. S každou další minutou jsem si říkala, jestli ty dialogy a monology mohou být ještě více bolestnější a ony byly. Každopádně ať už je to céčkový film sebevíce, nemůžu si pomoct, ale mělo to něco do sebe. Především to, že název je zcela zavádějící a o upírech to vlastně vůbec není, ale tak nevadí, že jo. Ono i stařena, která po transfúzi krve mladé ženy omládne, převezme její hlas, její oči a vlastnosti těla jakože se stane na den či tři levákem, není jen tak v každém filmu. 1,5*(5.3.2017)

 • argenson
  ***

  Natočit film o upírech v Paříži bez upírů a v Římě... ale proč ne. Horor to určitě není, ale docela slušná detektivka s mysteriózním nádechem jo. Solidní atmosféra, pěkná hudba, standardní hororové kulisy záhadného domu uprostřed moderního města. Za krásnou Giannou Marií Canale nijak nezaostává neméně pěkná Wandisa Guida. Vlastně ani nevím, proč jsem to chtěl vidět. Asi studijní důvody.(16.2.2013)

 • Oktavianus
  ***

  Škoda, že o horor nejde ani náhodou. A když jsem se smířil s detektivním pojetím, podle jistých indicií jsem zadoufal, že by mohlo jít o nějakého předchůdce gialla, ale taky ne. Je to zkrátka jemňounkou sci-fi líznutá kriminálka, ne nijak oslnivá nebo zábavná, se zajímavým nápadem, ale v poněkud plochém podání. Ale hlavní síla tohoto filmu je jinde: v obrazech. Hřbitov, hrobka, i celý ten vévodkynin strašidelný zámek působí vpravdě bizarně - taková hřbitovní poetika, to není právě obvyklé. Nejsou tu chuchvalce mlhy, není tu špína a hnilobný rozklad, ale jen honosné mramorové mrtvolno...(30.3.2014)

 • eraserhead666
  ***

  No, ani nevím, co k tomu vlastně napsat. Hodně se mi líbila povedená kombinace (tehdy) moderního světa s gotickým, všechny ty auta a do toho klasický starý barák se vším všudy. Příběh měl docela zajímavou zápletku, jen se mohl trochu víc rozjet a odvázat, tak z toho všeho nějak vyšla vlastně jen povedená hraběnčina proměna. Ta zaujala. A mladá hraběnka. On to vlastně enní vůbec špatný film, jeho jedinou chybou je, že mohl být lepší.(13.10.2012)

 • Nick Tow
  ***

  Upírina je to iba v prenesenom slova zmysle a ako horror to určite nefungovalo ani v čase svojho vzniku, ale isté brakové, rodokapsovou literatúrou šmrncnuté kúzlo to predsa len má. Neuvidíme teda dekadentných švihákov so špicatými trojkami, ale potešia aspoň kulisy honosného šlachtického sídla s neodmysliteľnými pavučinami, tajnými chodbami, šialeným vedátorom a tajuplnou, výstrednou šľachtičnou, postihnutou (pozor, spoiler!) "bathory syndrómom". Naivné a zároveň pôvabné - presne v intenciách béčka na jedno použitie. BTW: dnes, v čase pogromu na fajčiarov, ma fascinovalo, ako hlavný hrdina, reportér Pierre Lantin (s vizážou a hereckým "talentom" Lexa Barkera) húli jednu od druhej a nezahasené špaky hádže pokojne na zem - zásadne, keď je v interiéroch.(8.3.2010)

 • - První italský horor v éře mluveného filmu (Holina)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace